Monzike

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
17 postitust
21 kommentaari
 

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Rahvusvahelistel lendudel on tõesti üks terminal ja kõige lihtsam ja loogilisem on sul oodata pagasilintide juures. Saad kaks asja korraga seal teha: oma pagasit ooodata ja sõbrannat kaa, kuna see 1 tund pole just pikk vahe teie lendudel :)

Oooo, suurepärane ettevõtmine! Loodan, et sellest asjast saab rohkem asja ning rohkem inimesi oma kvartalis liitub üritusega jagades innustavat infot ja eluviise ka teistega. Ise olen ka sellise asja peale mõelnud, et peaks inimesi seal natuke motiveerima, et neid liigutama panna oma kauni puhta linna/ riigi nimel.

Supper lahedad pildid, tekitab kohe soovi ise kaa kõike seda kogeda ja näha. Tänan :)

Finnairi lendudel on lennukis küll õhukesed tekid (lennukis on aga tohutult külm), kuid liikumiseks ja oma lendude ootamiseks võtke kindlasti soojemad sokid ja kapsun/pleed/pikemate varrukatega kaasa. Viimaselt India reisilt tulles sain samuti oma plätudes külmetatud ja läbi õue kõnnitud, nii et paar tundi ei saanud kehast külma enam välja, muudkui lõdisesin...enam nii loll pole, viitsin ikka paar soojemat asja kaasas tassida, kui palmi all suundun :)

Esmaabi kohta täpselt ei oska vastata, kuid ütleks nii, et suuremates India linnades esineb selline nähtus nagu "kiirabi", kuid kui kiire see on või kui kättesaadav...ei oska kommenteerida. Samuti ei tea, kas toimib samasugune süsteem nagu meil Euroopas, et inimene peab esmaabi tasuta saama või mitte. Soovitaks selle peale Aasias küll mitte loota. Väikestes linnades mina kiirabi ei näinudki :(

Mina ise olen sama moodi teinud, suuremad riided jätad lihtsalt Eestisse ja lennujaamas lähed edasi kergemalt. Ühe reisi läksin Eestist otse Indiasse, kuid teisega pidin vahepeal Soomes konutama, pisut kõhe oli :) aga pole hullu. Kaasa pole kindlasti mõtet suurt jopet tassida, samuti saapaid. Pane endale äkki selline jakk/ kampsun ja sportlikud jalanõud, mida saaksid ka vajadusel kohapeal kasutada, mis ei võtaks pagasis ruumi.

Turvameetmeid on nüüd peale rünnakuid kõvasti tõstetud, kuid turisti jaoks ei muuda see suurt midagi, lihtsalt turvalisem olla ja mõningates kohtades suurem turvakontroll, kui muidu. Palju on tänavatele lisatud turvamehi automaatide ja pommikoertega, kuid ärge laske end neist kohutada. Ei tohi karta terrorismi või sellepärast reisimata jätta, sest ohud on igal pool, kuid ega siis sellepärast elu elamata saa jätta :) Goas kohalikud tuttavad ärimehed mainisid küll, et peale terrorirünnakuid turiste kõvasti vähem, sest inimesed pelgavad. Isegi seal kõrgema klassi hotellide ümber pommikoertega turvamehed, nii et ärge kartke, teid turvatakse :)

Väike soovitus kaa, kes teevad tervisekindlustuse. Kuna kindlustuspakkujaid on palju ( ja on ka võimalus iseseisvalt netist osta) siis jälgige, et poliisi peal oleks olemas kõik vjalikud telefoninumbrid ja seda, et MIS KEELES teie poliis on. Osad on eestikeelsed, osad aga nii eesti- kui ka inglisekeelsed, seega reisile minnes ja kui seal peakski tõesti teiega midagi juhtuma, siis olge valmis seda ise kohalikule arstile või medtöötajale tõlkima. Mul oli selline juhtum sõbranna poliisiga, mis oli eestikeelne ja tõlkisin seda arstile, mis seal kirjas ja kuidas täpselt öeldud:)

Pole tõsi tõesti see, et oktoobrist märtsini Goas sääski ei kohta, kohtab ja kuidas veel, alates päikeseloojangust kuni päiksetõusuni on sääskede aeg. Siis tasuks peale määrida/pihustada sääsetõrjevahendit, mida võib võtta kaasa Eestist(täiesti toimivad), kui võib ka soodsalt kohalikust apteegist osta. Samuti soovitav pikemaid riideid kanda, siis pole vahendit vajagi :)

Oi, oi..ka mina olen noor inimene, kõik tuleviku perspektiivid olemas: kodu, pere (4 aastane laps), töö, kus saab karjääri võimalus, kuid siiski jääb siin midagi puudu, miski kutsub siit ära. Mis? Olen palju ja korduvalt enda sisse sööbinud, et äkki see vaid seiklushimu ja uudishimu, kuid mida aeg edasi, siis üha rohkem tahan võtta seda ette, et alguses kasvõi natukeseks siit ära, eemale.Kuskile kaugele unelmatemaale, kus materiaalne ja masendav ühiskond niivõrd ei masendanud mind, kui just siin Eestis.Olen tundnud mujal end paremini, kui siin. Tahan ellu tuua natuke vaheldust, saada "elukooli" ja rikastada oma meeli uue ühiskonna elustiiliga ning katsetada oma piire hakkkama saamisel, sest elu ju ei pea olema nii lihtne, et kõik kandikul kätte saabub. Vähemalt, mulle meeldib rohkem, kui elu on väljakutse,mitte roosamanna.Samas reaalne mõistus ütleb, et kas ikka lapsega saab selliseid suuri elumuutusi teha? Samas ka teda täiustavad need kogemused ja see ju pere ongi, kõike tehakse ühiselt koos, liigutakse ja õpitakse. Eks igasuguseid põhjendusi võib tuua, et miks tahta ära minna ja sama miks ei saa seda teha. Kuid selleks peab ikka tohutult enesekindlust olema, et jätta kõik see mis käepärane ja mugav, sisseharjutatud ning alustada niiöelda nullist võõras kohas. Supper, austan neid inimesi täielikult ja ei nurise, et Eestis jälle vähem tublisid noori maksumaksjaid. Eks näis,kuidas minuga saab...kas võtan julguse kokku ja proovin ühe talvekese oma unistuse teoks teha ja minna sinna, kus tunnen et hing on rohkem rahul :)

Igaks juhuks tasub ikka teha, kuigi mina käisin esimest korda ilma kindlustuseta. Jumal tänatud,et midagi ei juhtunud ja seda vaja ei läinud :)

Farmid on üle Goa osariigi laiali ning paar tükki jäävad ka tee peale, kui plaan sõita Dudsagari kosele. Oleneb, kust sa oma reisi siis ostad, kas kohalikust reisibüroost või lepid taksojuhiga kokku, et mõnes farmis vahepeatus teha. Kui hästi mäletan, siis ainult vürtsifarmi külastuse eest küsiti 1000 Rs ja nata peale, oleneb muidugi firmast. Meie käisime 900 RS eest kahekesi privaatse taksoga Dudsagarit vaatamas ( kohapeal maksime 400 RS. kahepeale, selle raha sees oli siis džiibisõit dzunglis koseni ja tagasi,koos giidiga) ja elevantide farmis (valik oli kas sõit vanduga 500 RS või pesu jões 600 RS, see pesu oli ikka kogemus omaette, tõeliselt lahe) ning kui meil oleks olnud tahtmist, siis oleks saanud ka sõidu farmi selle taksoga. Eks kohapeal küsitakse nata lisa, kus vaja maksta giidile või mingi piletitasu või teenuse eest maksta, kuid iseseisvalt minnes hoiab raha ikka kokku. Rolleri rendiplaan on vahva, kui pead arvestama, et kui pole harjunud hullumeelse liiklusega, siis alguses võib ikka kõvasti sind liiklus ära ehmatada ning ka õnnetusi juhtub turistidega rohkem, sest külma närvi ei jagu ses pöörases ajuvaba liikluses. Kuid mootorratastel ja rolleritel jagub mööda Goad kõvasti ringi sõitvaid turiste ja ka kohelikke sisserändajaid, hipisid-elamus omaette. Oo, kadestan juba su eesootavat vahvat reisi, sest tean kuidas seal kõik on : hea fiiling õhus, värvikad inimesed, elamused, emotsionnid...Goa pakub kõike,mida ühelt reisilt tahta :)

Mina samuti soovitan julgelt need paar päeva Delhit külastada ja sealseid huvipakkuvaid kohti külastada. Delhi pole hullem, kui ülejäänud India, kõik üks kaunis huvitav maa :)

Ma nüüd siis Goas juba 2 korda käinud, viimane kord oli nädal tagasi. Sõitsin Goasse Mumbaist bussiga, alustasime sõitu 20.00 pm ja jõudsime pärale järgmiseks hommikuks 9.00 am. Buss oli väga mugav ja teel tehti korduvalt peatusi ja pool ööd sai aknast välja vahitud ning sõitu nauditud :) Olen väga rahul, et sellise reisimisviisi valisin. Hotellide kohta palju rääkida ei ole, kuna olen neist vaid kahes viibinud, Rahi Coral beach resort Calangutes ja Ruffles beach resort Candolimis. Mõlemad hotellid suurepärase asukohaga mere lähedal, personal väga tore ja abivalmis, suurepärased mälestused sealt. Mida siis soovitan Goas vaadata, kindlasti ära osta oma ekskursioone Eestist turismifirmalt (Travel In vms.) vaid ikka kohapealt. Reisibürood pakuvad seal suurepärast valikut erinevaid top vaatamisväärsusi, kuid teinekord võid ka saada sama asja odavamalt, kui tänaval taksojuhiga eelnevalt hinnas kokku lepid. Ise kasutasime seekord seda varianti palju, kuigi käisime hindu ka kohalikes reisikorraldusfirmades uurimas. Kindlasti külasta Põhja-Goas Dudsagar koske, mis asub džunglis ( tegelt on see suur rahvuspark Bhagwan Mahawir wildlife sanctuary), sinna käib sõit dziipidega läbi jõgede ja džungli 8 km jagu, kuid kohalejõudmine on loksuvat sõitu väärt. Erinevaid wildlife sanctuarysid on veelgi, kui tunned sedasorti asjade vastu huvi. Palju on seal piirkonnas ka vürtsifarme,kui huvitab. Ise paaris farmis käisin ja oli huvitav kogemus, koos giidiga, kes kohapeal taimi tutvustas ning hiljem pakuti kohalikku toitu. Dudsagari lähedal on ka elevantide farm, kui soovid nendega tutvust teha või hoopis nende "dušši" nautida lähedal asuvas mägijões. Mida kindlasti külasta, kui võimalust on, siis iga laupäev Indigo nightmarket, kohal on tõeliselt suur turg koos igasugu kummaliste tegelaste ja kohalike hipidega, saad teha shoppamist, kuid samas ka nautida show`d, seal esinevad igasugu vabakutselised :)Päevake merel paadiga delfiine vaatams oli ka kosutav, eriti näiteks kui seljataga on magamata öö, vääga lõõgastav oli ja õnne korral näed delfiine, mina nägin neid palju. On olemas ka jõel sõidud, kus krokodille otsida, kuid lähemalt rääkida ei tea. Palju on ka seal piirkonnas erinavaid templeid, kirikuid, kui soovid kohaliku kultuuriga tuvust teha. Kui on aega, katsu läbi käia kõik rannikuäärsed kuulsad rannad (Arambol, Mandrem, Ashven, Morjim, Vagator, Anjuna, Baga, Calangute, Candolim..in South Colva,Palolem), sest iga rand on natuke erinev teisest, kohtud erinevate inimestega ja saad erinevaid emotsioone. Kui oled ööloom, tee tutvust ka ööklubidega :) Vaata üle ka pealinn Panjim, kui soovid kohalikku kultuuri ja eluolu aimata. Lõuna-Goa on rahulikum, seal saab rohkem lõõgastuspuhkust nautida, sest rannad on puhtamad ja vaiksemad. Hampi on koht,mida sealpool külastada.Oh, kohe nii automaatselt ei tulegi rohkem, eks kui huvi, siis võid küsida :)

Mul korra kogemusi paki saatmisega Indiasse, Mumbaisse. Vaatasin kah Eesti posti avaldatud hinnakirja postkontoris, et oma 500 EEKi välja käia vaja. Aga oh üllatust, valisin insured e. avaldatud väärtusega postipaki variandi, lennupost ( saadetiseks oli meeste käekell väärtusega 1200 EEKi), ise hinge kinni pidades, et loodetavasti ikka jõuab sõbrale sünnipäevakink kohale ja üllatus oli suur, kui alla 100 EEK`i pidin vaid maksma. Ega hakanud täpsemalt uurima ka, miks nii vähe :) Pakk oli juba 2 nädala pörast kenasti sõbra käes, kuigi postimajast ennustati üle kolme nädala minekut :) Niisiis, mul vähemalt süsteem toimis õlitatult.

Mul on kaa olnud kõvasti takistusi seoses oma reisi planeeriamisega Indiasse, kuid olen käinud ja näinud juba Indiat, seega...Indias on kõik võimalik ja aeg tõesti seisab..fantast! Seega ei anna ma alla, tean mille nimel tegutseda ja ajan oma rida edasi, kuni oktoobris juba seal mõnusalt ringi seiklen :)

Leidsin reuters. com lehelt, et uus hullema haigus kui malaaria levib sääskedega...Chikungunya virus has spread beyond Africa since 2005, causing outbreaks and scores of fatalities in India and the French island of Reunion. It also has been detected in Italy, where it has begun to spread locally, as well as France.."Unlike West Nile virus, where nine out of 10 people are going to be totally asymptomatic, or may have a mild headache or a stiff neck, if you get Chikungunya you're going to be sick." Niisiis ikka parem ennetada ja osta need kallid tabletid, määrida ennast sääsetõrjega päikesetõusu- ja loojanguperiooodiks kokku, kui...

Just...restoran on küll populaarne terves Calangutes, ka ise sai seal käidud. Hotelli enda kohta ei oska öelda, kuid tean, et paljud eestlased seal ööbivad.

Käisin Travel Inniga eelmise aasta märtsis Goas ja suurt palju mul hädaldada ole. Eks hotell ole selline, palju sa just välja raatsid käia. Ööbisin Rahi Coralis, polnud probleeme üldse. Kindlasti tuletaks inimestele meelde, et Euroopa /Lääne hotellide tärnid/ tärnidetase ei vasta Aasia hotellide tärnidetasemele. Vahe võib olla suur ja seda ta tavaliselt ongi. Seega, kui valite endale hotelli (ka reisibüroo vahendusel) ja ei soovi hilisemaid üllatusi, siis kõige lihtsam ja kiirem moodus oleks teha ise natuke kodutööd internetis! Uurige endale sobiva hotelli kodulehte ja kaaluge, kas see sobib teile või peate oma soovide rahuldamiseks kallima hinnaklassiga hotelli võtma. Reisibüroo Travel Inni kohta ainuke paha sõna oleks jah seoses ekskursioonidega, mida neilt ostetud sai. Tegime koha peal ekskursioonides muudatusi ning meil tekkis seoses sellega väike ülemaks, giid ütles et tehakse tagasiarvestus ja viimasel nädalal tasutakse raha tagasi. Seda muidugi rohkem jutuks ei tulnud ja raha samuti ei makstud :( Muid probleeme mul selle firmaga küll ei olnud. Giidid olid tublid ja toredad, oma ametis hätta ei jäänud.

Kindlasti tarvitada mingeid malaaria vastaseid/ennetavaid ravimeid...parem karta,kui kahetseda. Ise olin eelmine aasta märtsis Indias, Goas. Sain moskiitode poolt suht ära söödud, jalad olid nii täppe täis, et ei jõudnud kokku lugeda. Seega, kui ennetust poleks teinud ja üks "tore" emane sääsk, kes mind tookord imes, oleks mulle ka malaaria "kinkinud", siis ikka võtaks sind ju tagant järgi kahetsema küll, et miks ei raatsinud nati raha tablettidele raisata. Lähen ka oktoobris uuesti Indiasse ja kindlasti võtan apteegist uue varu Malarone`i kaasa, sest hoolin endast :)

Olin eelmine aasta vaid Goa osariigis, seiklesin ringi ja nautisin niisama olemist suurepärases Indias, kuid 3000 krooni on siiski vähe seiklemiseks, isegi kui pole laristaja. Tuleb arvestada ka seda, et lendad Mumbaisse (seal kõik kallim) ja asud seal edasi seiklema, pluss sa pead ju tagasi Mumbaisse kaa veel oma rahaga jõudma. Mõtle läbi, mida tahad teha ja kuhu edasi seigelda ja uuri internetist siiski ette endale öömajasid, sest muidu läheb liiga palju aega raisku sul öömaja otsimisega.