Trish

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi


0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari

Viimased kommentaarid

Me oleme minnes selle ühe öö Frankurdi lennujaama Sheratonis. Hind on küll üpris kallis (mingi 180 Eurot kolmene tuba hommikusöögiga), kuid hotell asub kohe terminali küljes (sarnaselt Londoni Gatwicki Sofiteliga) ja eks kannatame ära.

http://www.starwoodhotels.com/sheraton/property/overview/index.html?propertyID=363

Meie läheme 02.01 ja elame Butterfly Beach Hotelis. TripAdvisori arvutstused on enamjaolt positiivsed ja ka hinna ja kvaliteedi suhe tundub normaalne. Tegelik hind kujunes veidi madalamaks, kui kodulehe hinnainfos:

http://www.butterflybeach.com/index.html

Kolme päeva all mõtlesin siin kolme tervet päeva (9-19) ekskursioone sel kahe Saaremaa suurusel saarel, kus huvitavad piirkonnad olid päevade ja eeldatava ajakulu alusel täpselt ära jagatud. Loomulikult ei jõudnud iga üksiku templi või poekese kõrval peatuda, kuid kõik markantsemad reisijuhtides kirjeldatud kohad jõudsime saare risti põiki läbi sõites siiski ära näha, nii et sai ülejäänud päevadel ka naabersaartel ning pealinnas käidud.

See Orchid Road on Singapuri peatänav ning sealt leiab kõik vajaliku ning huvitava eriti lühiajalise Singapuris viibimise korral. Hotellina soovitaksin mõnda rahvusvahelise keti hotelli, mille puhul riskid ebameeldivateks üllatusteks väiksemad. Ise olin mõned aastad tagasi Singapuris viibides Holliday Inn´is, mis jäi küll linnasüdamest mõned miilid kõrvale, kuid hea transpordiühenduse tõttu probleeme ei tekkinud.

Käisime Balil möödunud aastal läbi Londoni. EA-ga Londoni. Samast Gatwickist (kuigi öö tuli Catwicki hotellis olla, mis küll kohe terminaal küljes, kuid viietärniline ning ka hind sellele vastav) Qatar Airwaysiga Dohasse, kus tuli ümber istuda. Dohast oli otseliin Balile Denpasari, kuigi Kuala Lumpuris oli vahemaandmumine. Lennuk oli täis vaid (võõrtöölisi) Dohast Kuala Lumpurisse, muul ajal (London - Doha ning Kuala Lumpur - Denpasar oli täituvus minimaalne nii et sai üle mitme istme magada. balil olime Grand Mirage hotellis Kuta Beachi läeduses. Elu ja kaubad on Balil odavad, mis kahenädalase viibimisega kompenseeris ka kallimad lennukipiletid. Balil on nii suuremaid kaubanduskeskusi (Bali Collection, poed Nusa Duas) kui väiksemaid poode ning hinnatase soodne. Odavad on ka taksod, restoranid ning ekskursioonid. Siiski on võimalik kolme päevaga kogu huvitav värk Balil ära näha, nii, et pikema aja sisustamiseks peab naabersaartele sõitma. Võimalik on osa ekskursioone nii Jaaval asuvasse pealinna Jakartasse, kui ka muudele Indoneesia saartele (tuntud suvituskoht on veel Sulawesi). Tagasisõidul olime kolm päeva ka Kataris, Dohas. Üldiselt jäime rahule, kuigi tundub, et varemalt külastatud Malaisia (Borneo) oli kuidagi huvitavam. Aga mõistagi on Bali mõnus koht.

3-4 päevase dzunglituuri võib Kota Kinabalust pea igast hotellist ning reisibüroost osta. Eestist neid ette tellida pole tõesti mõtet. Ise käisin seal 2005 sügisel: siselennud on suhteliselt odavad; dzunglituur on Sandakanis ning Sepilokis, kus võimalik käia orangutangide ning hiidkilpkonnade kaitsealadel, lisaks naabruses asuv Brunei sultanaat (nüüd kuuldavasti eestlastele viisavaba) ning suur hulk ühepäevaseid trippe. Samuti on vajadusel võimalik külastada Borneo Indoneesia osa, viisa saab piirilt (15 USD).