Tipsi1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olin Apladas Beachis okt 2009 keskel. Täitsa normaalne hotell - ei midagi luksuslikku, aga ei midagi ka puudu. Selle hinna eest OK. Meri peaaegu ukse ees. Keskus oli 5-10 min jalutuskäigu kaugusel. Poed olid nii paremal kui vasakulpool teed ja väga pikalt (ca 1 km). Seega saab ka shopata

Käisingi Kreetal oktoobri keskel 2009. Hotell oli 12 km Haniast. Ilmad olid väga ilusad. Ühel päeval oli isegi +34C. Käisime nii Hanias kui ka Rethymnonis. Mulle meeldis Rethymnon isegi rohkem - vaiksem ja armsam.

Kindlasti soovitan minna Samaria mäekuru matkale, kuigi hiljem sain teada, et igal hooajal jätab nii mõnigi inimene sinna oma elu - kas libiseb ja kukub eluohtlikult või siis läbib raja ilusti ära, aga lõpus ütleb süda üles. Raja läbimiseks on aega küllalt ja kui liikuda omas tempos ning ettevaatlikult, siis usun, et on läbitav igale tervele inimesele. Piisab kui kaasa võtta natuke süüa ja 0,5 l veepudel. Iga natukese aja tagant on allikas, kust saab pudelit siis täita. Soovitan kaasa võtta ka plätud ja ujumisriided (raja jaoks jalga panna kas mägisaapad või tossud). Plätud selleks, et raja lõpus on meri, mille põhi on kiviklibune. Plätudes on hea vees väsinud jalgu turgutada :P

Väga meeldis ka Gromvoussa saar (nn. piraatide saar). Kaljult avanevad ilusad vaated merele ning vastaskaldal on ilus helesinine laguun roosa liivaga. Vaated on postkaardilikud.

Oliiviõli ja seepi tasub osta mägiküladest, kuna seal hinnad soodsamad ja pidi ka kvaliteetsem olema. Aga eks see ole ikka nii, et iga kaupmees kiidab oma kaupa :)

Soovitan kaasa osta ka kohalikku halvaad - maitses väga hästi.

Kreeta loodus on samuti ilus - oliivipuud, apelsinipuud, granaatõunapuud, palmid, banaanipuud jne. Ühesõnaga Kreeta on saar kuhu tasub minna :)

Kas on keegi hiljuti tulnud Kreetalt ja Apladas Beach`ist. Kas ilmad on Kreetal veel OK? Kas kohalik keskus on väga väike või on ka seal vaatamisväärsusi, võibolla ka mõni shoppamise koht? Kas sealt läheb buss ka otse Rethymnonisse või peab minema Haniasse ja sealt ümber istuma?

Kaldun otsustama vist Hania kasuks, aga ootan viimasehetke pakkumisi. Mida Hania kandis vaadata. Palju kiidetakse Samaria mäekuru ja Hania vanalinna. Kuhu veel kindlasti tasuks minna. Kuna lube ei oma, siis bussiga või ekskursiooniga? Kes on oktoobris käinud - kuidas ilmad on?