vafka

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Soovitan väga soojalt Bergamos Autoclicki! Tegin tellimuse kuu aega enne reisi, aga kinnituskirja ei vaadanud. Kohapeal selgus, et olin ekslikult teinud tellimuse aprilli. Pärast telefonikõnet nende peakorterisse saime tellimuse avatud ja mõõdanikud kuupäevad tulevikku vormistatud, lisatasu ei pidanud maksma. Pealegi saime suurema  auto (25 000 sõitnud) ja tasuta GPSi, mis muidu oli lisatasu eest :) Tellisime 6ks päevaks, hind oli 167 eurot, täiskindlustus Full relax antud hinnas. Teenindus oli ülimalt meeldiv kohapeal, tagatiseks broneeriti krediitkaardilt vaid 100 eurot, mis auto tagasi tuues koheselt vabastati. Väga hea teenindus ja üli hea hinna-kvaliteedi suhe.

Soovitan väga soojalt Bergamos Autoclicki! Tegin tellimuse kuu aega enne reisi, aga kinnituskirja ei vaadanud. Kohapeal selgus, et olin ekslikult teinud tellimuse aprilli. Pärast telefonikõnet nende peakorterisse saime tellimuse avatud ja mõõdanikud kuupäevad tulevikku vormistatud, lisatasu ei pidanud maksma. Pealegi saime suurema  auto (25 000 sõitnud) ja tasuta GPSi, mis muidu oli lisatasu eest :) Tellisime 6ks päevaks, hind oli 167 eurot, täiskindlustus Full relax antud hinnas. Teenindus oli ülimalt meeldiv kohapeal, tagatiseks broneeriti krediitkaardilt vaid 100 eurot, mis auto tagasi tuues koheselt vabastati. Väga hea teenindus ja üli hea hinna-kvaliteedi suhe.

Kevadel sain oma viisa sealt - http://www.fbt-chinavisa.com.hk/ Tegin turismiviisa vist, 90 päeva, andsin ka allkirja ja poole päevaga oli olemas

Kui Ao Nangi peateelt sisse sõita, siis randa jõudes tuleb 90 kraadine kurv paremale. Meie võtsime täpselt nurga pealt reisibüroost. Kuna oktoober on väga vaikne, siis nad pakkusid ka tegelikult ise kohe mingit väikest allahindlust, kuna meid oli kaks. Me muidugi küsisime kohe julmalt alla, ütlesime, et see hind või ei midagi. Kui tavaliselt tahad mingile kindlale summale jõuda, siis tuleb kohe alla poole esimene pakkumine teha, isegi kui see tundub sulle enesele naeruväärselt madal, sest lõpuks jõutakse nagunii täpselt nende hindade keskpunkti, mida kumbki pool esialgselt välja pakkus. Kusjuures seal siis oldi üsna ruttu nõus kohe meie pakkumisega. Teenindus oli ka väga meeldiv. Teinekord aitas meid ka see, kui kohe ostusoovi ülesse ei näidanud, uurisime ja puurisime ja küsisime hinda, kauplesime natukene, läksime ära ja tulime mõne aja pärast taas ja kauplesime veel. Samas tihtipeale on hinnad nii väikesed, et ei viitsi kohe sellega jamada - samas tuleb võtta seda kui kohapealset igati normaalset käitumisviisi, mitte et ah, ega ma mingi rott ei ole, et tingima pean.

Kõigile esmakordselt minejatele ka üks soovitus Bangkoki kohta :) Nimelt meie saime korraliku tünga seal!!! Kohtasime kuskil templis mingit taati, kes oli väga sõbralik, väitis, et on advokaat ja soovitas meile erinevates kohtades käia. Korraga jõudis jutt selleni, et käis just sapphire export center´is ja ostis omale sinise safiiri briljantidega ja valges kullas, mingi ripatsi või sõrmuse. Näitas ka tšekki ja väitis, et üks kord aastas saab osta seda suure allahindlusega, ilma taxita ja minnes kuhugile Euroopasse, on võimalik see müüa maha vähemalt kaks korda kallimalt. Väitis, et sõidab ka ise järgmine nädal Londonisse ja põhimõtteliselt selle eest saab tasuta lennupileti :) Samas kiirustavad ka takka, et kohe pannakse ka pood kinni, et kiirustama peab. Mis me siis tegime - ärivaist hakkas kohe tööle noh, läksime ja ostsime ka :) Kahtlaseks läks asi siis, kui järgmine päev enam vähem sama juttu rääkima tuli teine taat. Soovitas küll teist poodi. Uurisime siis kodus Internetist ja tuli välja, et selles poes on asjade hinnad ca 50% üle hinnatud. Lasen oma sõbral nüüd Londonis selle lähipäevadel ära hinnata, aga nähtavasti head nahka sellest ei tule:) Mul on küll lepingus kirjas, et kui kuu jooksul tagasi viid, siis saad 80% rahast tagasi. Kui ma nüüd selle maha ei müü ja keegi on minemas ja nõus ka selle minu eest tagasi viima (katan takso kulud), siis oleksin igati tänulik :)

Ao Nangis võtsime päevase tripi- kõigepealt elevantidega džunglis, mis oli täitsa ok ajaviide, kuigi minule kui esmasõitjale jäi elamus kuidagi ikka lahjaks. Seejärel sõitsime Tiger temple´see: tempel ise asub 1100 trepiastme kõrgusel, aega anti ainult tund. Tund oli pelgalt vähe, oleks tahtnud kauem seal olla, lihtsalt tühjusesse vaadata ja seda jumalikku aurat nautida :) Põhimõtteliselt "jooksime" ülesse, üle keha higi voolamas ja 10 minutit üleval ja uuesti alla. Olime ainukesed, kes ülesse jõudsid minna ja vedas, et bussi pealegi jõudsime. Seejärel sõitsime Emeral pooli, mis on siis selline looduslik bassein ja kuna meid sel hetkel tabas täielik vihmahoog, siis kuumaveeallikatel peatusime vaid korraks. Ühesõnaga pakutakse nii ühe asja külastust kui ka poole päeva ja terve päeva pakette. Hindasid oli väga palju, seepärast ma võin ma ka hetkel eksida, et mis meie maksime. Aga minu arust küsiti päeva eest 1800 bahti, meie kauplesime nägu 1000 peale. Kaubelda tasub muidugi ja igal pool v.a ühistransport (kohalikud bussid, ühistranspordi paadid jms kui ei ole läbi vahendaja muidugi võetud), mille hinnad on juba fikseeritud. Ao Nangist saab ka võtta paadi Railey beachile, mis on täitsa kena - väidetavalt selle piirkonna ilusamaid randasid. Minu arust oli edasi tagasi 200 bahti, kuid see on sadamas ka ülesse märgitud. Osad sõitsid sinna ka ööseks ja sealt juba edasi Phi Phile. Meile meeldis Ao Nang väga, seepärast ka võtsime lihtsalt päevase tripi. Phi phile Ao Nangist oli 400 bahti, kuid korjati peale hotellist ja viidi sadamasse. Lihtsalt pilet sadamast oleks olnud vist 250 v 300 bahti. Phi phil meie parim trip oli siis see snorgeldamise trip, mis kusjuures oli üllatavalt odav. Meie paadimees pakkus tänaval oma teenust ja jäin temaga kuidagi pikemalt vestlema - tavaliselt ignoreerisime igasugu pakkujaid, sest neid on seal lihtsalt nii palju:) Saime poole päevase tripi 1000 bahti kahe peale st 500 bahti ja 500 bahti ja meie päralt oli terve paat :) Hiljem maksime 100 bahti juurde maskide ja lestade rendi eest. Pool päeva oli täitsa piisav meile - laguunid on seal super ilusad, veealune maastik on ka täitsa ok, nii värviline nagu Punases meres just ei ole. Rohkem me tripe ei võtnudki, liikusime seljakottidega ise avastades. Kui on veel küsimusi, siis jagan oma kogemusi meeleldi :)

Tulin just eelmine nädal. Kui Ao Nangis veel majutust ei ole, siis soovitaksin J Mansion. Väga hubane, sõbralik personal, 400 bahti tuba/öö - konditsioneer, telekas, külmik, toad avarad, ühesõnaga tip-top. Üldiselt saime igal pool 400-500 bahti toa eest öö. Phi-phi on üldiselt kallim, kui muu turistikas. Kui alguses plaanisime olla 2 ööd, siis põgenesime juba pärast esimest. Kuigi päeva snorgeldamise tripp ja Maya beachi külastus vast oli üks eredamid elamusi üldse, ahistas saar kuidagi oma olemusega. Phi phil maksime samuti J.J Guesthouse eest 400 bahti toa eest/öö, kuid tuba oli üsna kräpp. Toad olid niisked, võtsime faniga ehk ilma kondita siis, ei olnud ei külmikut ega telekat. Samas mõtlesime, et ühe öö kannatab ära. Käisime vaatasime ka J.Anderson vms hotelli tube, hind oli vist 500 bahti, aga tuba oli vaid grammi võrra parem. Vaatasime ka üleval Garden Bungalowsi (oli vist selline nimi) tube, olemuselt oli igati mõnus, sest iga toa ukse ees oli ka võrkkiik, kus võis õhtul uinuda, kuid hind oli üsnagi kallis ja seepärast loobusime. Lisaks veel, et Phuket Townis ei soovita kaua viibida, sest seal ei ole midagi teha. Kohe minna Patongi või kuhugile teise vaiksemasse randa. Patongis super hotell Wiev Inn, tuba 500 bahti, aga see-eest parim hotell meie külastuse ajal üldse. Sellised soovitused siis :)

Plaan tundub igati kena! Kuid kas Phuketist ei oleks mõtekas otse Bangkoki sõita/lennata?

Tere, oleme sõbraga 2 nädala pärast Taisse minemas, kestvus 2 nädalat. Marsruut on üsnagi lahtine. Saabume Bangkoki ja järgnevalt olen lugenud selliste kohtade osas, mis tunduvad huvitavad: Koh Samui, Phang Nang, Krabi, Ao Nang, Phi Phi, Koh Phuket. Kas marsruut on liiga laialdane, läheb liialt tormamiseks? Milline oleks loogiline kohtade järjekord ja milliste transportvahenditega peaks liikuma - jube raske on erinevatest foorumitest pilti kokku panna.