Jarik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

Riigilt ei tohiks saada, vaid omavalitsuselt. Peaks vist eeldama, et oled:
1) sama omavalituse maksumaksja, ja
2) vaene (täpselt ei tea, aga kusagilt on meelde jäänud, et vaene oled siis, kui peale praeguse elamispinna eest tasumist jääb kätte alla 600 euro pereliikme kohta. Ehk kui elad kahekesi, sissetulek kahepeale on 2,500 ja tänane üür on 700, siis jääb kätte (2,500-700):2=900 pereliikme kohta ja vaesed te pole).

Vaesust võib asendada ka tehtava töö vajalikkus omavalitusele, aga selleks peab ameti ja asjaolude kombinatsioon kattuma.

NB! Vaesusega seonduvalt võib kõne alla tulla ka asumituki - see peaks küll Kela´lt tulema

Vahest on sellisest lingist abi, tegemist on Helsinki ümbruskonna ühiskondliku transpordi sõidugraafikutega: http://www.reittiopas.fi/
Kasutamine on lihtne:
-kastikesse "Mistä" kirjutate koha, kust liikuma tahate hakata (näib, et eelkõige oleks selliseks kas "Länsisatama" Tallinkiga tulijatele või "Katajanokan terminaali" Viking Line´ga tulijatele). Kastikesse "Mihin" kirjutate kuhu tahate jõuda ja käesoleval juhul oleks selleks "Lentokenttä". Siis on lihtne lisada aeg, millal liikumist alustada plaanite ning süsteem annab vastuse, millal miski liigub. Ümberistumine lennujaama bussile peaks reeglina toimuma küll raudteejaamas.

Ja nagu mainitud, kõikides sadamaterminalides on olemas piletiautomaadid, kust müntide eest (sadamates käib niipalju eestlasi, kes automaadid lahti nokivad, sestap ei saa osta kupüüride eest! Krediitkaart kõlbab) saab 4 euro eest osta seutulippu. Sellega saab sõita lennujaamani välja eeldusel, et jõuate lennujaama bussile ümber istuda 1 tund ja 20 minutit peale pileti väljumist automaadist.

Araabil selles mõttes ebatäpne info, et Helsinkis sõltub taksosõidu hind sellest, mitu inimest taksosse istub. Kui kahe inimese asemel istub autosse kolm, on sõidukilomeetrihind ca 30 senti kõrgem - sadamast lennujaama teeb see siis umbes 7,5 eurot kallima sõidu. Lõplikult kindel pole, aga pakuks, et automaadist (automaadist on alati kasulikum ühistranspordi pilet osta, automaadid on kõigis sadamaterminalides nähtaval kohal olemas) seutulippu (ehk siis pilet, millega saab alguses kas trammi või bussiga sõita raudteejaama ja sealt ümber istuda Vantasse minevale lennujaama bussile) ostes on selle hind 4 eurot täiskasvanule. Selliselt tekib olukord, kus taksoreis läheb kallimaks

  • üksinda sõites ca 38-41 eurot;
  • kahekesi sõites ca 35 - 38 eurot;
  • kolmekesi sõites ca 36 - 39 eurot ja
  • neljakesi sõites ca 32-35 eurot.

Sääst per capita oleks sel juhul ühistranspordi puhul vastavalt:

  • 38-41 eurot;
  • 17,5 - 19 eurot;
  • 12 - 13 eurot ja
  • 8 - 8.75 eurot.

Võttes järgmiseks oluliseks muutujaks õlle hinna Vantaa Lennujaama kohvikutes, milleks on ca 5,5 eurot iso tuoppi, selgub, et üksi ei tasu mingil juhul taksosse ronida. Ka lennu olulise hilinemise korral jõuab ennast säästetud raha eest korralikult täis kammida ja kolmnurk leiva jaoks jääb ka kolikaid üle. Kahekesi reisides on samuti asi ilmselt mõtekas, sest tõenäoliselt on reiskaaslaseks naisterahvas, kes eriti palju õlut ei suuda juua või kelle saab saata tax-free kauplusesse Toblerone shokolaade ja muud kraami (mida küll äsja Tallinki Seashopis kaemas sai käidud) vaatama. Kolme inimesega reisides sõltub otsuse tegemine juba puhtalt tehnilistest üksiskasjadest - igal juhul lennu pikem viibimine oleks hukatuslik. Neljakesi minnes istuge aga pikemalt mõtlemata taksosse - pole mõtet ennast narrima hakata.

Eks hinnad vast sõltuvad operaatorist. Konkreetselt sai teema algatatud kõnest, mis kestis 63 sekundit (siis Tallinnast ca Pirita rannahoone kohal merelt Eesti mobiilile) ja maksis mulle Elisas 36.62 krooni.
Päris kindlasti on teatud kohtades satelliitside hädavajalik ja tore asi. Samas Tallinna-Helsinki liinil on selline suhtliselt üllatuslikult saadud teenus paras sigadus. Sea nett.

Ciao,

Pilet on alles.
Et sõidab lõuna suunal, siis vist on öörongid ka. Aga pead ei anna. Ise otsisin vist linke Googlist (ehkki Bing on vist etemgi) pannes otsingusse "Southern express Gatwick".
Pane palun oma meiliaadress, saan seal täpsustada.

Pidin korra Londonis käima ja esimest korda kasutasin linna minekuks GE asemel Southerni rongi. Ostsin eile (7.09) edasi-tagasi piletid. Linna minnes imes edasi pileti masin ära. Aga täna tagasi tulles lasi üks tore neeger mu niisama rongile ja sestap on Victoria-Gatwick´i pilet alles. Kehtib 6nda oktoobrini. Kas kellelgi on vaja?
Muidu peab ütlema, et kui just väga kiiret kella peale minekut pole, siis ega rongidel peale hinnavahe ning peatuse East Croydonis suurt vahet pole.