Willem_K

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

19 meeldimist
0 postitust
90 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kunagi oli mul Swedis American Express Gold, millega ei saanud paljudes kohtades Eestis ja ka mõnel pool Euroopas makstagi. Ameerikas olin küll oma jope. Siis tuli kiri, et nüüd on sul hoopis Visa Platinum, ok... kuna tingimustest huvitas mind kindlustus ja globaalne usaldusväärne maksmisvõimalus, siis asi justkui läks paremaks. Nüüd kirjutavad, et sinu järgmine kaart on Mastercard. Eks näis, kuidas sellega...

Hommikusöögi alustuseks vahuveini ja valget veini? Vau.

Riverside'ist täna tulles arvan, et keskpärane, kuid makstud raha eest täitsa soovitaks. Aga tõsi ta on, spaa Lätis on nagu paroodia päris asjast. Ega nad ise naljapärast Saaremaal käi. 

Ööbimiseks ja hinnatasemeks väga hea just praegu Riia, eestlane kodumaal juba küsib mõnuga, ei kannata ka jõukale inimesele pikemat peatumist kui kolm päeva. "Toeta kodumaist ettevõtjat pärast koroonakriisi!", tänan pakkumast, aga ei soovi! Teil läheb juba päris hästi. Pange edasi!

Loen arvelt (10 päeva):

Rent 327,15 usd

Airport Service 39 usd

Excess Waiver 176 usd (nullomavastutusega kasko)

Full tank 65,94 usd (see oli minu lollus pealemüügiga nõustuda, sest keegi ei suuda päris tühja paagiga tagasi tulla, aga peaagu täis paagiga küll. Ehk vist mingi 10 liitrit läks nende kasuks, palju ei mõelnud sellele enam, ega ka kütuse hindade arvutamisele, c'est la vie)

Discount -42,64 usd

Total 565,48 usd

Küsisin upgrade'i ja sain X klassi asemele hinnamuutuseta U2 klassi. Arvel ilusti kirjas, et hind on X, aga auto U2. Tähendas Mazda 3-lt (vist) liikumist mingile MG linnamaasturi laadsele masinale. Täitsa ok oli.

Kaardil pandi kinni 700, kuigi omavastutus oli 0. Kriime sellepärast keegi pärast enam üle ei lugenud.

Mina kasutasin Eldanit, mis pidi olema kohalik.

Seal kipub olema rahvusvahelistel firmadel lihtsalt frantsiisivõtja ja hinnad kõrgemad. Vähemalt minu põgus uuring viis selle tulemuseni.

Krediitkaardilt broneeriti 700 euri (rent 10 päeva), mis vabastati autot tagasi andes. Kõik sujus ja teenindus ok.

Broneeri otse nende kodukalt, nii tuli minul kõige parem hind

https://rent.eldan.co.il/en

Hea nõu kulub alati ära, nii napikalt minul läks täpselt vastupidi. Lonkisin lennujaamast koju tagasi. Aga passi sain esimesel võimalikul päeval kuue tunniga. See pole arvatavasti mitte kuskil mujal maailmas võimalik kui Eestis. Kiidan neid häid inimesi, kes mu tookord ära kuulasid ja ka tegutsesid.

Küll tasub alati meeles pidada asjaolu, et suur osa muust maailmast sõltub tihti ametniku suvast ja tujust. Prindi pabereid nii palju välja kui tahad. 

Ja uue passi tegemine tuleb mõnikord kasuks mitte kuupäevade pärast, vaid reisiajaloo mahapühkimise vajadusest.

Näiteks taas Iisraeli minnes tegin uue passi, sest ma enam ei viitsinud kaks tundi mitmele inimesele seletada, kus ja miks ma kellega kelle juures nendes riikides käisin ning mida ma sinna küll ära kaotasin.

Mina ostsin neid kaks tükki ja kuidagi ei saa kurta. Puudub muidugi ka võrdlus mõne paremaga, aga täispuhutavad on jama. Lastele ka istub ja toimib väga hästi.

Saad nööbiga lisaks kokku tõmmata ja ei vajunud ära ta isegi kuskile seljatoe ja akna vahele. Oma hinda on ta igatahes väärt... ruumi võtab justkui aga mitte poolt kohvrit.

https://ee.sportsdirect.com/dunlop-sleeper-travel-pillow-750951#colcode=75095199

Minul on jalas metall ja värav ei teinud piuksugi Iisraelis, Jordaanias, Kataris ja Tais. Küll aga Tallinnas. Lasti käsiskänneriga lisaks üle ja kõik. Kuigi mul on alati kaasas röntgenipildid ja paber pikema jutuga, viimane küll Eesti keeles, pole neid keegi keegi küsinud. Terve maailm on paksult implantaate täis, niiet head reisi!

Pead arvestama mõningase tuulega ja et temperatuur on päeval natuke üle 20. Kui veab, siis 25-26, aga võid saada ka vihma. Tuulevarjus saad päevitada, aga õhtul tuleb kiht peale panna. Merre mina väga ei tahtnud minna, kuigi oli päikest ja eestlasele vägagi mõnus. Aasia temperatuurid on muidugi hoopis teised sel ajal.

Ma hulka aega arvasin, et midagi uut selles vallas ei kuule, aga võta näpust.

Otsisin auto remondi ajaks kiirelt asendust ja helistasin Sixt Eesti kontorisse. 5. seeria BMW rentimiseks peab sul olema KAKS krediitkaarti. Rohkem ei olnud huvi põhjustesse süveneda, on ka teisi rendifirmasid.

Käisin 2015 Sitsiilias 10 päeva, päris kõvasti sai tiirutatud rendiautoga. Umbestäpselt aasta hiljem sain kolm ühesugust trahvi, ca 100€ tükk. ZTL Agrigentos. Ainus koht seal meenus vanalinn, kus sai parkimiskohta otsitud ja mitu auringi tehtud, TomTom ilusti juhatas. OK, ebamugavalt suur summa kuskilt sissesõitmise eest ja kohe kõne tuttavale itaallasele, kes ütles, et kui aasta jooksul Itaaliasse asja pole, viska minema, asi aegub. Nii tegingi.  Ca 6 kuud sellest omakorda hiljem kuller ukse taga ja kiri käes. Tõenäoliselt tähitud. Küsisin, kust kiri tuli, vastas, et Itaaliast. Ütlesin viisakalt, et pole huvitatud. Nüüd on rikkumisest möödas üle 4 aasta ja vaikus. Ei ole kaabaka tüüpi, aga selline tänaval turisti lohku tõmbamine "raha siia" kaameraga pole ka justkui aus mäng. Valva siis kohapeal ja trahvi, nagu näiteks meie politsei liiklusrikkumise eest, kui telliskivi alt sisse sõidad. Eks varsti kui jälle spagettide isu, saan teada, mis minust arvatakse piiril, politseis (kui peaks nendega kokku sattuma) või rendifirmades.

Ilma krediitkaardita kahjuks ei saa. Lisaks peab see kuuluma rentijale, mitte kellegile reisiseltskonnast.Nad olid üsna agarad ka deposiiti võtma ehk mul blokeeriti viimati Eldanis 700€. Ja vabastamiseks tuli hiljem Eestis panka helistada. Müüsid kõvasti ka kindlustusi juurde.Jeruusalemma on üle 300 km. Kõige odavam oleks arvatavasti buss, takso hinda ei tasu vist uuridagi. Rongiliini minuteada sealt ei lähe.

4-5 päevaga jõuab palju. Vahemaad parajad väiksed, rendiauto parim variant.Loodus: Surnumeri, Masada, Timna park, Negevi kõrb, Eilat ja Punane meri pigem mitte, kui siis paar delfiiniKultuur: Jeruusalemm, Tel Aviv, Petlemm (sinna mine taksoga, jeesuse sünnikoht, müür)Linnamelu: Jeruusalemm, Tel AvivToit: pigem ära midagi peadpööritavat oota, ise hoidsin araablaste pooleRand: Surnumeri (enam vähem soe), Eilat (OK), Tel Aviv (palju liiva, aga nov jahe)

Eelmisel nädalal käisime ühe päeva Jordaanias üle Eilat/Aqaba piiri. Reisi korraldaja võttis kogu kamba passid ja küsis igaühelt 140 USD, väites, et seal sees on Iisraelist lahkumise tasu, Jordaania viisa ja Jordaaniast lahkumise tasu. Täpsemaid numbreid ei küsinud. Igasugu lehekestega passis ja veidi suurema QR-koodiga lehekesega oli sebimist, aga kõik kestis umbes 15 minutit.Iisraeli taksojuht andis kinnikleebitud pruuni ümbriku sulaga, et see meil Jordaania poolel üle anda sealse reisi jätkajale. Võtke kindlasti ümbrik lahti ja vaadake sisse, sest teie olete selle kinnise paki kandja üle piiri.

Ma sain Pluscarist veebruari lõpus esimest korda elus täpselt selle auto, mille tellisin – BMW X2. Ja täiesti uue ka. Tavaliselt tähendab "or similar" alati midagi muud: Itaalias on see Fiat, Hispaanias Ford, USA-s Impala jne.Deposiiti võeti 600 eurot ja bensiiniarvestus käis nii, et öeldi "pool paaki", tagasi said nad ka poole paagiga. Ühtegi halba sõna pole öelda.

Pluscar kirjutab:We confirm your booking for bmw x2 automatic at followingdates:   22/02 to 25/02. Total price all included is:   179,73Euros. (included: insurance, taxes and unlimited mileage)Deposit for this model: 600,00 euros

Mul oli Egiptuse viisa ja sisenemisel vaadati ainult otsa. Iisraeli viisa on lahtine leht, mille viskad vajadusel välja. Suuremad mured ongi vastupidi, Iisraeli viisaga araabiamaadesse minnes.

Aga riigist väljumisel küsiti, kus Egiptuses olid, miks ja kas sul on seal tuttavaid. Lisaks, kas sul on Iisraelis tuttavaid ja nii igat eri moodi kolm korda järjest. 10-15 min kulus vestlusele ja samal ajal lappasid pagasit, tegid pommi- ja narkotesti ja mina olin nende hulgas, kes kõrvale tõmmati. Teised jalutasid rahus, veepudel käes.

Viimaste uudiste valguses ära igaks juhuks mine Palestiina aladele rendiautoga, millel Iisreali number.

Aja näpuga mööda ekvaatorit ja vali riik :)

Võtsime Tel Avivist auto ja tegime tervele riigile tiiru peale – Jeruusalemm (super, läheks veel), Surnumeri (pole sõnu), Eilat (mõnus puhkus, delfiinid, meri, turistikas), Be'er Sheva (äge turg), Netanya (ümbrus ja veidi ajalugu), Tel Aviv (kaasaegne). Väga turvaline riik. Lennujaamas varuge aega, tahavad kõike teada ja näha. Minge kindlasti.

Just käisime Saksamaa ja Taani tuuril: Legoland, Lalandia, Kopenhaagen, Tivoli, viikingite laevad, praamisõit, Saksa lahedad linnad: Lübeck, Lüneburg, Hamburg, Bremen. Lastele väga meeldis (6 ja 8).

Bremeisse läksime Ryaniga, sealt edasi võtsime rendibussi. Olime kahe perega.

Kaunase-Eilati ots huvitaks praegu väga. Palun rohkem vihjeid. Tänan!

Läksin Amsterdami ja Kairo kaudu Hurghadasse. Ei midagi keerulist ega hirmutavat. Titanicus olen olnud, see on hea koht, eriti lastega, veepark kõrval. Kui aga kogemusi vähe, siis 9+6 tundi lastega lennujaamas ei kaalu minu arvates paketireisi üles. Ja omal käel esimest korda taksojuhtide ja muude eripäradega võib teil esialgu üllatusi tuua.

Mina ostsin Estravelist ette London Travelcardi, millega saad 7 päeva tsoonis 1-2 piiramatult ühistransporti kasutada (bussid, metroo, Docklands Light Railway). Maksin 47 eurot ja kordagi ei mõelnud, kus ja mis, alates hetkest kui lennukilt maha astusin. Oluline oli aja kokkuhoid ja vähem totrat sebimist kohapeal. Olin ka 5 päeva.

Hiljaks oled jäänud presale'iga. See on neile, kes on 50€ eest hakanud fännklubi liikmeks ja saavad rahulikult enne teisi osta. Esmaspäeval hakkab kogu maailm kell 9 hommikul võidu klikkima. Ole siis krediitkaart valmis.

Inglise komöödiaseriaalis "Come Fly With Me" müüdi see Fast Track kõigile reisijatele :)