Willem_K

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
12 meeldimist
0 postitust / 78 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

4-5 päevaga jõuab palju. Vahemaad parajad väiksed, rendiauto parim variant.

Loodus: Surnumeri, Masada, Timna park, Negevi kõrb, Eilat ja Punane meri pigem mitte, kui siis paar delfiini
Kultuur: Jeruusalemm, Tel Aviv, Petlemm (sinna mine taksoga, jeesuse sünnikoht, müür)
Linnamelu: Jeruusalemm, Tel Aviv
Toit: pigem ära midagi peadpööritavat oota, ise hoidsin araablaste poole
Rand: Surnumeri (enam vähem soe), Eilat (OK), Tel Aviv (palju liiva, aga nov jahe)

Eelmisel nädalal käisime ühe päeva Jordaanias üle Eilat/Aqaba piiri. Reisi korraldaja võttis kogu kamba passid ja küsis igaühelt 140 USD, väites, et seal sees on Iisraelist lahkumise tasu, Jordaania viisa ja Jordaaniast lahkumise tasu. Täpsemaid numbreid ei küsinud. Igasugu lehekestega passis ja veidi suurema QR-koodiga lehekesega oli sebimist, aga kõik kestis umbes 15 minutit.


Iisraeli taksojuht andis kinnikleebitud pruuni ümbriku sulaga, et see meil Jordaania poolel üle anda sealse reisi jätkajale. Võtke kindlasti ümbrik lahti ja vaadake sisse, sest teie olete selle kinnise paki kandja üle piiri.

Ma sain Pluscarist veebruari lõpus esimest korda elus täpselt selle auto, mille tellisin – BMW X2. Ja täiesti uue ka. Tavaliselt tähendab "or similar" alati midagi muud: Itaalias on see Fiat, Hispaanias Ford, USA-s Impala jne.

Deposiiti võeti 600 eurot ja bensiiniarvestus käis nii, et öeldi "pool paaki", tagasi said nad ka poole paagiga. Ühtegi halba sõna pole öelda.

Pluscar kirjutab:


We confirm your booking for bmw x2 automatic at following
dates:   22/02 to 25/02. Total price all included is:   179,73Euros. 
(included: insurance, taxes and unlimited mileage)

Deposit for this model: 600,00 euros

Mul oli Egiptuse viisa ja sisenemisel vaadati ainult otsa. Iisraeli viisa on lahtine leht, mille viskad vajadusel välja. Suuremad mured ongi vastupidi, Iisraeli viisaga araabiamaadesse minnes.

Aga riigist väljumisel küsiti, kus Egiptuses olid, miks ja kas sul on seal tuttavaid. Lisaks, kas sul on Iisraelis tuttavaid ja nii igat eri moodi kolm korda järjest. 10-15 min kulus vestlusele ja samal ajal lappasid pagasit, tegid pommi- ja narkotesti ja mina olin nende hulgas, kes kõrvale tõmmati. Teised jalutasid rahus, veepudel käes.

Viimaste uudiste valguses ära igaks juhuks mine Palestiina aladele rendiautoga, millel Iisreali number.

Aja näpuga mööda ekvaatorit ja vali riik :)

Võtsime Tel Avivist auto ja tegime tervele riigile tiiru peale – Jeruusalemm (super, läheks veel), Surnumeri (pole sõnu), Eilat (mõnus puhkus, delfiinid, meri, turistikas), Be'er Sheva (äge turg), Netanya (ümbrus ja veidi ajalugu), Tel Aviv (kaasaegne). Väga turvaline riik. Lennujaamas varuge aega, tahavad kõike teada ja näha. Minge kindlasti.

Just käisime Saksamaa ja Taani tuuril: Legoland, Lalandia, Kopenhaagen, Tivoli, viikingite laevad, praamisõit, Saksa lahedad linnad: Lübeck, Lüneburg, Hamburg, Bremen. Lastele väga meeldis (6 ja 8).

Bremeisse läksime Ryaniga, sealt edasi võtsime rendibussi. Olime kahe perega.

Kaunase-Eilati ots huvitaks praegu väga. Palun rohkem vihjeid. Tänan!

Läksin Amsterdami ja Kairo kaudu Hurghadasse. Ei midagi keerulist ega hirmutavat. Titanicus olen olnud, see on hea koht, eriti lastega, veepark kõrval.
Kui aga kogemusi vähe, siis 9+6 tundi lastega lennujaamas ei kaalu minu arvates paketireisi üles. Ja omal käel esimest korda taksojuhtide ja muude eripäradega võib teil esialgu üllatusi tuua.

Mina ostsin Estravelist ette London Travelcardi, millega saad 7 päeva tsoonis 1-2 piiramatult ühistransporti kasutada (bussid, metroo, Docklands Light Railway). Maksin 47 eurot ja kordagi ei mõelnud, kus ja mis, alates hetkest kui lennukilt maha astusin. Oluline oli aja kokkuhoid ja vähem totrat sebimist kohapeal. Olin ka 5 päeva.

Hiljaks oled jäänud presale'iga. See on neile, kes on 50€ eest hakanud fännklubi liikmeks ja saavad rahulikult enne teisi osta.
Esmaspäeval hakkab kogu maailm kell 9 hommikul võidu klikkima. Ole siis krediitkaart valmis.

Inglise komöödiaseriaalis "Come Fly With Me" müüdi see Fast Track kõigile reisijatele :)

Mina võtsin siit
http://www.economycarrentals.com

ja sain Maggiore.
Autoks valisin A-klassi mersu, aga tegelikult sain Fiat 500X.

Deposiiti küsiti 300 eurot ja täiskasko läks ca 100 eurot juurde (pakuti lisaks), mis tähendas omavastutust nulli.

Kõik sujus ja väga hea kogemus.

Jamad Locautoga käivad läbi pea igast foorumist.
Hertzi ja Avisega pole rahul vaid ameeriklased.
Meenus putka, kus Catania lennujaamas sai autot rentida ka ilma krediitkaardita – sulas. Hindu ei vaadanud.

Rentisime http://www.economycarrentals.com lehelt.
Head hinnad, tavakindlustus hinnas, aga enne maksmist ei tea, mis firmast auto saad.
Meile sattus Maggiore, kus kõik sujus. Kuna tean, et tellitud autot ei saa kunagi, pakuti
meie A-klassi mersu asemel Fiat 500L. Muud valikut nagu polnudki, see oli ainus automaatkastiga.
Teine seltskond sai Lancia asemel Jeep-i mingi odavama pargimaasturi.

Kohapeal hakati jaurama mingist superkaskost, et kui 110 eurot veel välja käid, siis keegi midagi enne ega pärast ei kobise. Nimelt siis on omavastutus null. Võtsin ja tõesti ei huvitanud kedagi auto ei enne ega pärast, võtmed letti ja kõik toimus minutitega. Kaardil pandi 300 eurot kinni, pärast see vabanes samal päeval.

Sinu taksoreisi hind on 35 kohalikku raha. Sellest hotellist Hurghada keskusse. Selle saavutamiseks pead jääma enesekindlaks, aga olema mitte ülbe. Valgema nahaga keeruline alguses, aga aega varudes nad lõpuks nõustuvad. Käi küsi teiste käest ka, lahe sebimine hakkab. Soovitan veel mitte võtta edasi-tagasi reisi, siis ei saa sa kunagi sinna, kuhu palud, vaid lähedusse kuskile taksisti tuttava bazaari. Ja ta ei tule kunagi kokkulepitud ajaks, vaid oled seal kõrvaltänavas nagu lammas huntide keskel kuskil kopitanud kaltsukas, vahid ringi. Sihtpunkt küsi midagi väga konkreetset, McDonalds, Rockcafe, mõni konkreetne hotell keskuses jne, mitte "shopping street", "centre" vmt...! Esimesel paaril päeval pakutakse 50 piastrist (paberraha) vahetada peenemaks ehk samas vääringus naelteks. Pimedas rahaga sahmides näidatakse sulle sekund hiljem jaburalt väiksest rahatähte, mille sina olevat andnud... reisi alguses lepi hind kokku nii, et see kehtiks kõigile reisijatele. Ühesõnaga igasugu tsirkust tuleb ette, aga keegi ei varasta ega röövi sind, ise sa annad oma raha käest. Üks taksojuht nähes, et ma sain õige hinna lähedale, rottis minult veel kaks kaasaostetud õlut välja :) Mis muud kui kindlat meelt ja lahedat puhkust!

Sügisel käisime, maandusime Catanias, võtsime rendiautod ja öömaja oli meil kogu reisi ajal Taorminas. Ilus väike linnake, keskusest paarsada meetrit eemal oli juba väga rahulik. Palju häid restorane ja vaatamist jalutuskäigu kaugusel. Rentisime Tripadvisori kaudu kodumajutuse suht kõrgele mäe otsa ja vaade oli Etnale, linnale ja merele. Ka pimedas oli vaade suht postkaardilik.
http://www.tripadvisor.com/VacationRentalReview-g187892-d7649339-Caruso_Luxury_Apartament_with_amazimg_sea_view-Taormina_Province_of_Messina_Sicily.html

Nädala jagasime nii (igal õhtul Taorminas tagasi)

  1. Syracusa
  2. Agrigento
  3. Etna
  4. Giardini-Naxos rannalebotamise päev (asub Taormina kõrval, liivane). Rentisime juhiga kaatri ja tiirutasime pimedani kõik läheduse urud ja lahed läbi, viidi isegi jäätist ja õlut ostma.
  5. Lõunasöök, ekskursioon veinimõisas Barone di Vallagrande (bronnisime kõik ette)
    http://www.villagrande.it/en
  6. Alcantara kanjon, Letojanni rand (kivine), muu seiklemine lähiümbruses, hea söök ja niisama kondamine

Vahepealseid kohti, kus sihtpunkti jõudmisel peatusime ja mida nägime, ei hakka lahti kirjutama, igaühel oma maitse. Vaatamist on. Üle pole mõtet planeerida, igale poole nagunii ei jõua. Me jätsime teadlikult 2/3 saare pindalast välja.

Küsi juurde, kui midagi konkreetsemat teada soovid.

Maailmaavastaja, palun mulle ka blogilinki. Lähen paari nädala pärast Etnale. Oleks tore lugeda.

Vaata Kadrina mõisa. Hinnad on ok.

http://www.pootsman.ee

Kallastelt tulles 3-4 km keerad Kodaverest vasakule.

Seal on kõrval äge puukujude park ja kujur ise üle tee.

Kohati pead viskama mingisse renni lihtsalt münte, keegi ei vaata kui palju. Kohati pead lihtsalt maksma fix summa. Kohati pead võtma pileti, et siis kuskil väljudes selle põhjal maksta vastavalt sõidetud teepikkusele. Soovitaks jälgida ka seda, kas sa võtad ikka pileti, mis mingist masinast välja turritab. Sest mina kord ei saanud aru, kus ma pidin automaadi pakutud pileti võtma, sest ees seisis uus putka, kes seda järsku nõudis ja selle puudumisel sain suurima võimaliku hinna sellel teelõigul.

Mul oli sama lugu KLM-iga, aga siis avastasin, et mul pole selle piletiga luba pagasit ära anda. 0PC ilusti kirjas. Tuli eraldi juurde osta. EA-l oli hinnas sees. Sealt tuligi vahe ja mäletan, et numbrid nagu klappisid.

Käisime detsembris ja mitte midagi pole ette heita.
Reisiesindaja oli proff ja kõik sujus. Mulle oli vaja välja ajada eriluba tagasilennuks ja sai aetud.
Võimalikke tekkivaid rahutusi hüpoteetiliselt reisibüroo hinnanguks ennustada on kummaline. Kas reised bürood lendavad eriüksustega sind sealt ära tooma? Mõni muu põhjus-eelarvamus?
Ekskursioonidega peab lihtsalt uurima, kas eesti grupid täis tulevad, muudel juhtudel kuulete teist keelt või ei toimu üldse, aga laialt on nii, et oleneb, kui suur jonnija oled. Ilm pole nende teha, sama sinu rahakoti paksusega jne...

Praegu saaksite selle eelarvega viimase minuti hindadega näiteks Hurghadasse. Pikemalt ette planeerides ei tohiks ka üle 500 inimese kohta kuluda. Lastele hea mugav otselend ja ei ole selles Araabias midagi üleloomulikku. Tõenäoliselt tahate päikest ja mõnda turvalist ekskursiooni.

Tulin ise just 3 ja 5-aastasega Egiptusest ja küll neile ikka meeldis. Hotellis veepark, mererand ja suur tuba. 25+ kraadi koos jõuluvanaga. Lennureisi pidasid hästi vastu, aeg läheb tegelikult ruttu, vaatavad oma tahvleid, näksivad midagi, joonistavad, teevad väikse une ja kohal. Käitusid korralikult, veidi hiilisid vahekäigus, aga see oli ka kõik. Lennuk ise ja sellega sõit hoidis teatud distsipliini, muidu meil ikka jonni jagub ja tuleb ka kõvemat häält teha.

Kui Egiptus tundub veel rahutu, siis lohutuseks võin öelda, et mind saadeti Tallinna lennujaamas koju tagasi, kuna passis jäi väheke kehtivust puudu. Uus pass tehti ühe päevaga ja ostsin uued piletid Hurghadasse oma perele järele. Amsterdami ja Kairo kaudu kolme lennuga kombineerides sai ilusti kohale ja ei olnud seal Kairos ka mingit erilist revolutsiooni. Huvi ehk tunti pisut rohkem Sudafedi lahtise lehega tablettide vastu, olid sellised kummalised punased. Turvatöötajad tahtsid mu telefoni oma läbivalgustajasse jätta ja lennuk maandus väga nüri nurga all, mida pidevalt segati laseritega (tõenäoliselt mänguasjad või kaardikepid), mis oli ikka päris sürr kogemus. Turismipiirkonades aga elatakse täiesti teises maailmas, sealsed kohalikud ei tundnud mingit huvi poliitiliste pöörete vastu.