adu123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina olen inimene, kes suudab igas uues kohas ära eksida, aga UK rongidega kulges sõitmine ilma igasuguste probleemideta. See süsteem on nii lihtne, et ka kõige ebakindlam inimene saab hakkama. Minul oli vaja ümberistumisega Londonist sõita Southamptonisse ja tagasi ning Londonis samuti liigelda, Trainline'i äpp oli telefonis ja piletite ostmine lihtsamast lihtsam. Laps sai omapäi liigeldes kätte ka selle kogemuse, et rongid hilinesid, aga tõepoolest, iga natukese aja tagant tuleb uus rong ja perroonide vahetamine pole samuti midagi keerulist, tema jõudis Gatwicki kenasti kohale. Nii et iga kell valiks UKs rongiliikluse.

Minu senised kogemused ütlevad samuti, et kõige keerulisem on nende 2-4 aastastega, kellel jalad all ja hääl nagu häiresireen, vaat nemad suudavad teha seda, mida imik iial ei tee ja peavad oma agoonias vastu uskumatult palju tunde. Kui veel juhtuvad olema vanemad, kes ei kuule ega näe, on tulemus päris karm :-) Aga tegelikult peaksid edukalt lennatud saama kõik inimesed sõltumata vanusest ja lennuklassist, teistega arvestamine on õpitav. Imikuid ja väikelapsi näeb ka äriklassis ja nende käitumine on ikka vägagi vanemates kinni. Minu jaoks kõige keerulisem lend oli kunagi 8 tunnisel öölennul A380 äriklassis kui ühel vanemal naisterahval oli meeletu köha ja ta köhiski terve lennu lakkamatult... Vahepeal kogunesid murelikud lennusaatjad lohutavalt tema ümber, aga ei aidanud ükski ravim ega miski muu, inimene köhis nii rämedalt terve lennu, et mitte keegi ei maganud. Kindlasti see ärritas enamikku reisijatest, kuid mida sa teha saad peale kaasa tundmise? Imiku nutt oleks sel ööl pigem uinutavalt mõjunud :-)

Viimatine kogemus eelmise aasta juulikuust. Pangakaartidest saime kasutada ainult verivärsket LHV kaarti, millel viipemakse võimalus (kontrolli ka limiiti!). Vanemate Swedi ja SEBi kaartidega polnud midagi teha, sest ei hotellis ega kauplustes nemad ei kasuta enam selliseid makseterminale, kuhu pistad kaardi sisse ja sisestad oma PIN koodi. Vaadati väga imelikult, kui seletasime, et tahaks koodi sisestada :-) Viipekaga kaardiga makstes annad mingile ekraanile näpuga oma allkirja ja korras. Väiksemates kohtades maksime ikka sularahaga, kuigi nulle on rahatähtedel palju. Aga korealased on väga ausad inimesed, kui vahel läks arvestamine sassi, juhiti sellele viisakalt tähelepanu ja anti liigne raha tagasi :-) Ise nad muidugi piiksutavad makstes oma kaarte nii, et ei võta rahakotti kotist väljagi.

Seoulist kaugemal pole käinud, aga Lõuna-Koreasse tagasi läheks iga kell. Inimesed, kliima, toit, kõik meeldib seal väga. Turistide osas on nad väga abivalmid. Jääd tänaval seisma ja vaatad ringi, kohe tullakse ligi ja üritatakse abi pakkuda, kuigi inglise keelt nad väga ei räägi. Linnas liikusime taksoga, enne olin sihtkoha aadressist teinud telefoniga pilti ja näitasin seda taksojuhile või siis kasutasin turistidele mõeldud tasuta telefoninumbrit, kuhu räägid inglise keeles oma jutu ära ja siis tõlgitakse see taksojuhile korea keelde. Seoulis olles soovitaks ära käia ka piiritsoonis (DMZ, meie võtsime päevase tripi sinna Viatori kaudu). Pealinnas tasub külastada teletorni, sõjamuuseumit, kui lapsed kaasas, siis ka Lotte World teemaparki, samuti erinevaid paleesid, Heritage Villaget, kosmosemuuseum oli ka lahe. 
Loodan, et tuleb tore reis!

Nädala Penangil olnud ja siiani pole päevasel ajal sadanud, paaril ööl vist natuke küll. Tõsi, ilmaprognoos ütleb iga päev, et täna tuleb vihma, aga siiani on õnneks läinud. Taevas on siiski pigem pilves kui päikeseline.

Tõsi, miks mitte Omaan. Kõik on võimalik. Aga just tuli kõne Qatarist, kus vabandati ette ja taha tekkinud segaduse pärast ja kinnitati, et nad ikkagi leiavad võimaluse meid kas läbi Omaani või Kuveidi Dubaisse kohale lennutada (nende kulul). 15 päeva enne reisi saavat küll alles täpse marsruudi paika panna, sest teised lennufirmad varem ei võimaldavat kohti broneerida neil. Nii et üllatusi võib veel tulla, aga leppisime kokku, et jäägu siis nii. Dohasse me jääda ei saavat, sest soodukaga saadud piletite muutmine ongi täpselt nii kallis nagu meile öeldi. Ainus võimalus oleks tühistada olemasolevad piletid, saada raha tagasi ja osta uued piletid Dohasse, ega täna on hind muidugi juba hoopsis teine. Kiitus neile muidugi, et kohe reageerisid ja helistasid. Ise ka jälle targem, pole varem ühestki lennust loobunud ega maha jäänud, seega no-show reegel ja selle tagajärjed oli mulle täiesti uus info.

Lisan siia enda kurioosiumi, ehk keegi oskab kommenteerida. Maikuus sai ostetud oktoobriks Qatari piletid Stockholmist läbi Doha Dubaisse. Juunis tuli tüli naabritega ja lennukeeld, Qatar vastas mu küsimuse peale, et ärge muretsege, tegeleme asjaga siis kui reisiaeg lähemal. Kui tuli uudis, et Katari saab nüüd viisavabalt, mõtlesin, et ok, polegi seal käinud, et jääme hoopis nädalaks Dohasse, ei lähegi Dubaisse. Saatsin Qatarile konkreetse küsimuse, et kas nii saab, et kasutame ära ainult ARN-DOH ja DOH-ARN piletid, aga DOH-DXB ja DXB-DOH jäävad kasutamata, sest neid lende ju niikuinii ei eksisteeri. Vastus tuli, et ärge muretsege, küll me teid kuskiltkaudu ikka Dubaisse lennutame, aga tegeleme sellega mitte varem kui 72 tundi enne lendu... See meile ei sobinud. Tühistasime oma Dubai hotelli bronni ja bronnisime hotelli Dohas. Nüüd olin targem ja kirjutasin läbi FB (messengeri) Qatarile, et veelkord, me jääme Dohasse. Kas see on ok ja palun arvestage sellega. Lõpuks tuli vastus, et jah, nii saab küll, aga me ei saa teile raha tagasi maksta Doha-Dubai-Doha lendude eest. Et kinnitage, kas see sobib teile. Kuna piletid olime saanud imeodavalt, siis jah, saatsin kinnituse, et see sobib meile. Ja olin täitsa rõõmus, kuni... päev hiljem tuli uus kiri ja seal oli põhimõtteliselt selline info: vabandust vale info eest, te siiski ei saa Dohasse jääda, vaid peate lendama edasi Omaani, sinna lennutame teid tasuta. Sealt vaadake ise, kuidas Dubaisse saate. Aga kui tahate jääda Dohasse (ehk kasutada oma neljast lennust siiski 2 ära), siis see maksab teile 11 780 QAR reisija kohta (?!?). Khmm... Loomulikult ma vastasin, et see ei sobi kohe mitte. Ja ootan jälle vastust. Mul on piletid olemas ja nende eest makstud, aga kui tahan ära kasutada vaid pooled piletid, siis pean juurde maksma?? Nüüd ma siis üritangi aru saada, mis jama see selline on. Kui ma Dohas edasi Omaani lennule ei roni, siis on see no-show ja kõik mu järgmised piletid tühistatakse? Ja kui lähen Omaani (jumal teab, kui pika ooteajaga), siis pean ise vaatama kuidas, Dubaisse saan (ja need lennud on vägagi välja müüdud ning kallid). On variant küsida Qatarilt refund ja kogu lugu unustada, aga Tallinn-Stockholm piletid on siis ka raisus. Ühe sõnaga, see saaga läheb edasi. Kuidas, eks näis.

Ega keegi Sulle garantiid ei saa kaasa anda, et saab olema rahulik ja tore lend, aga kindlasti aitab see, kui ise rahulik olla ja oma last tundes võimalikke probleeme ette näha ja neid ennetada. Ma olen pikki otsi palju lennanud ja alati on lennukis olnud mõned imikud ja väikelapsed. Imiku karjumisest on minu meelest end lihtsam välja lülitada, kui 2-3 aastaste röökimisest, kes end vahekäiku pikali loobivad, aga kuna mul on ka endal lapsed, siis ma suudan mööda vaadata neist. Kõige hullem kogemus oli hoopis pikal öölennul äriklassis, kus üks vanem daam konkreetselt 7 tundi järjest köhis, öökis ja läkastas... See oli nii õudne, et ma olin lõpuks täiesti kindel, et kui hädamaandumist ei tule, siis see proua sureb sinna lennukisse. Ei tea, mis tõbi see oli, aga ta tõesti köhis üle lennuki terve öö! Mitte keegi ei saanud magada, aga ma ei ütleks, et ma tema peale viha peaksin :-) Üks on kindel, lennusõidu ajal pole õige hakata oma lapsekasvatusmeetodeid demonstreerima. Olen ka seda näinud. Olgu reeglid millised tahes, lennukis on siiski mõistlik vajadusel lapsele tahvelarvuti kätte või komm põske pista, mitte lasta tal igavusest ennast ja teisi hulluks ajada. Nii et olge rahulikud ja loovad. Singapuris on tore ;-) Ilusat reisi!

Sharjah's tasub riietuse osas nii palju ehk arvestada, et naisterahvas avara dekoltee ja õlapaeltega topis ning vaevu tagumikku katvas miniseelikus ringi ei jookseks :-) Mina kannan AÜE's alati tavalisi suveriideid (kleidid, seelikud, pluusid), aga siiski vaatan, et nt kleit ei paistaks läbi vms. Meespere käib tavaliste shortside ja t-särkidega. Autot annab ikka rentida ja kui soov sellega vaid Abu Dhabisse sõita, siis saab kindlasti hakkama. Ehk siis Sharjah'st sõitma hakates pole muud kui ainult õiges suunas otse kimada. Kõigepealt Dubaisse ja sellest läbi mööda Sheikh Zayeed Road'i edasi Abu Dhabi poole. Sildid näitavad Sharjah'st alates õiget teed. Muus osas sõltub ise liiklemine juhi närvikavast ja reageerimiskiirusest, mõnele istub see värk, mõni eelistab taksot :-)

P.S. Sharjah on alkoholivaba emiraat, et see ebameeldiva üllatusena ei tuleks.

Meie läheme kahe lapsega koolivaheajal Dubaisse. Algul sai lennupiletid ette ära ostetud just selle plaaniga, et kuna läheme Emiratesiga Londonist, et siis saame lennukompanii abiga ka viisad aga paraku ei õnnestunud. Pärast pikki kirjavahetusi ja mitmeid telefonikõnesid Emiratesiga suunati mind ikkagi saatkondadesse edasi nii et lõpuks sai mul võhm otsa:) Valisin hotelli ise välja ja palusin siinsel reisikorraldajal selle mulle ära bookida ja viisad ka ühtlasi vormistada. Vaata kasvõi booking.com lehelt erinevaid hotelle, saad külastajate kommentaare ka lugeda hotelli kohta. Kevadel käisime Dubais paketireisiga aga kuna see AirBalticu reis läbi Riia kohe üldse ei istunud, siis tundus seekord läbi Londoni minek ahvatlevam. Ja üleüldse unistan viisavabadusest AÜE-ga, käiks palju tihedamalt seal..