Gloobus

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

25 meeldimist
4 postitust
84 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuule mees, ela oma rahulikku elu ja ära lärma siin. Käid korra puhkamas siin ja oled tark. Muide maakler kirjutatakse kahe aa tähega, hari ennast! Keegi ei maksa mingit deposiiti lühiajalise eest nii palju sa siis tead sellest.

Dim, ma elan siin riigis ning tean küll mida räägin. Kuna oleme privas suhelnud Priiduga, siis tean ka millist piirkonda on pere ka võibolla peatuseks valinud. Seega jutt ei ole mitte tervest riigist ja mitte eksitamisest vaid konkreetsest piirkonnast, kus tõepoolest on raske elamist leida tänase seisuga. Mis toimub järgmisel aastal on teine jutt aga igaksjuhuks võiks mõelda. Aga see pole mitte kena Teist, et tulete mulle ütlema et ma meelega eksitan. Mul pole vaja võrrelda midagi netis, sest faktid on olemas tõesed. Helistage praegu kasvõi maaklerite büroodele ja Te kuulete mida sealt vastatakse. Varem oli hea, inimesed kes soovisid rendile anda riputasid rõdudele üles kuulutused, nüüd seda enam ei juleta teha, sest maksuamet paneb omanikele ranged piirid peale ja tuleb riigile maksma hakata. Seega käib nüüd kõik salaja, aga vaba üüripinna leidmisega on probleeme, et kuidas leida. Kõigepealt peaks siin elama ja alles siis rääkima. Inimene kirjutas ja palus teavet, kui on mida jagada talle, siis palun tehke seda mitte ärge "hammustage" teist inimest niisama. Usun et Priit teeb oma järeldused ning ka otsused iseseisvalt, selleks ta siin ju küsiski abi.

Suvel leida majutust on üliraske. Sel suvel mitmed eesti pered jäänud jänni ja pole kusagil midagi üürida. Nüüd siis ainus variant elada kallites hotellides, mis puhkuse tuju rikub. Kui endale selgeks tehtud kohad kus soovitakse "maanduda", siis tuleks bronnida elukoht või elukohad. Kõigepealt aga lennupiletid ära osta.Kui rahakott aga nii paks, et kinni ei seisa, siis tõesti pole veel vaja midagi muretseda.

Edu Priit!!!

Selenale lisaks tahan veel täpsustada, et mõte sõita ühest kohast teise ja samal ajal leida kohti kus elada, kui on tipp hooaeg, siis on see väga hull mõte. Ei pea ka õigeks elada nii väikese lapsega kusagil kämpingus. Olen juba privasse kirjutanud Priidule sellest, vastust ega rohkem küsimusi pole saanud. Nagu talle ka kirjutasin, siis pani mind kulme kergitama just see, et soov on leida lastesõbralikku elukohta ja samas ka toidukohta. Hispaania on üldse nii sõbralik maa ja kõikjal on ilus, parke ja mänguväljakuid väga palju, ükskõik kuhu minna, usun et tegevust ja silmailu jagub igalepoole.Puhkusel ei tasuks siiski üle pingutada sõites mööda ilma ringi, see nüüd küll pole lastesõbralik nagu seda ka Selena mainis. Tunda tuleks mõnusat äraolemist, anda endale kui ka lastele vaba reziim ja kohapeal juba on näha kui hästi see kõik toimib. Priiud pere eelis on just see, et alles aasta päratt tulevad, seeag on õige aeg teha bronn elukohale ja see juba tuleb perel endal leida.Aga see pole hull et tulevad nii kuumal ajal. Eestis on niigi suvega kehvad lood tavaliselt, siis peab end laadima jus siin ja sel ajal. Selleks soovitasin ka rendikorter võtta juba nüüd vaatluse alla, et mitte hiljaks jääda.

Ja veel Priidule, suve ajal ei istu vast paljud iga päev arvutis ega käi ka kontrollimas kas on mõni kiri tripi privas. Seega palun kirjutage nüüd kohe ja küsige, kui on veel midagi küsida. Peaasi et teete oma otsused üsna pea, ka järgmise aasta bronnidel on kiire taga.

Veigo, olete geenius!Suurepärane pakkumine, arvestades teemaalgataja erilisi soove tripi inimeste rakendamisel oma puhkuse organiseerimisse. Jääb üle oodata teema algataja arvamust selle kohta! Edukat reisi!

Suurlinnad on tõepoolest ikka rohkem suurtele inimestele, see pole puhkus lastega reisimisel.

Te ei peaks oma pead sellega vaevama, et milline see dokument välja peab nägema. Lihtsalt minge notaribüroosse ja esitage oma soov ning pange tehingu aeg kinni.Arvan et vanemad peaks ka kohale minema mõlemad. Aegajalt seadused muutuvad ning arvan et selliseid asju peate ikka ise küsima järgi, et toimingud oleks õiged. Ega tripi rahvas ka kõike suuda jälgida ning mis kunagi oli võibolla õige, on nüüdseks kaotanud seaduse silmis oma õigsuse.Algul lihtsalt helistage notari büroosse ja esitage sinna oma küsimus.

Kui olete Eesti kodanik ja loomulikult olemas ka eesti pass, siis mil moel on võimalik passi saada uus nimi, sellest ma kohe kuidagi aru ei saa. Sõidate Eestisse ju ikka tagasi vana passiga, legaliseerite ju abielu Eestis ning nime vahetus toimuks justkui abielutunnistuse alusel. Ega siis võõras riigis Teile keegi hakka Eesti kodaniku uue nimega passi välja andma. Juhul kui aga seda taotlete Saatkonna kaudu, siis on see loomulikult võimalik. Nii arutlen mina.

Võib ju nimetada end kelleks tahes, aga kui valetamine otse silma paistab, siis..............on ikka vahe küll. See on minu isiklik arvamus.

Palun kas Te võiksite lahti selgitada ameti "eesti mitteametlik ambassadöör"?

Sellele Marbella pakkumisele on jah inimene leitud. Siin ju lähevad tööpakkumised nagu soojad saiad. Aga on võibolla vaja veel inimest, teises valdkonnas, sellise keeleoskusega nagu kirjas siin. Oleks soovitav meesterahvas. Igaljuhul võite kirjutada privaatsõnumisse ja anda andmed.

Malaga lennujaamast väljudes on kohe näha kassad piletiostuks ning sealsamas ka bussipeatus.

Pole mingit mõtet istuda ringi Marbellas, kui soov sõita Esteponasse. Malaga lennujaamast tuleb otse buss Esteponasse, sõiduaeg 1 tund ja 5 minutit Nõudepeatused pole ette nähtud. Oleneb kuhu äärelinnas soov minna, aga Esteponast saab ju siis edasi või tagasi liikuda, pole see linn ju suur. Elades siin, teame öelda, et lastele soodustusi pole, ainult ehk sülelapsele. Oleme sõitnud ja sel põhjusel on ka senised kogemused olnud sellised.

Andrus99,kas Punane meri pole küllalt hea põhjus külgetõmbeks? Ega sinna söögi või joogi pärast minda,ikka igavese päikese ja mere pärast, mida Eestis pole aasta ringi. Nädal möödub ruttu,liialt ruttu- kahjuks.

Remark, inimesed on ju erinevad ja maitse üle pole mõtet vaielda. Tegelikult on sel sügis-talve perioodil just siia talvituma tulemas kaks perekonda lastega ja nad leidsid selle linna ise, sest on selle koha enda jaoks avastanud juba varem. Ju neile siis ikka siin meeldib.Kas panite tähele, et ei soovita turistide piirkonda ja pere pole huvitatud ööelust.See tõmbab juba linnade valiku natukene koomale. Marbellas on alati turiste ja käib üsna vilgas ööelu. Oktoober-november ikkagi suht kallid üürihinnad lühikese perioodi eest.Kuna Teie, Remark ütlesite et siin on turistilõks, mida sellega silmas peate? Oletan, et Te pole siin üldse ise käinudki, muidu nii väita üldse ei saaks.

Remark, kus on mul selline lause, et Estepona on parim koht? Mitte midagi sellist ma ei kirjutanud. Õnne leidmisest pole ka juttu ma teinud.Kuna ma just kirjutasin,et pole muude linnade elu-oluga kursis, siis ei halvusta ma ühetgi teist linna. Kas ikka peab kohe õelutsema, pealegi oli mu jutt rohkem teema algatajale,tema arupärimisele.

Tahaksin veel lisada mõned mõtted. See on normaalne, kui siin elavad eestlased lisavad siia nimistusse kohanimesid, kus ise elavad või kus on ise käinud ning teavad rääkida. Oktoobris saab 2 aastat ajast, mil siia elama asusime ning oleme asukohaga elamise mõttes väga rahul. Küll aga ma ei saaks nõustuda kellegi väidetega ilma suhtes. Kõik aastad on erinevad ja nõu anda ilma suhtes, et vot just seal ja seal on kõige parem ilm, pole õiglane, see on minu isiklik arvamus. Aastal 2011 kui oktoobris tulime, olid kenad soojad ilmad mis jätkusid ka novembris:tõsi, olid mõned paaripäevased vihmased ilmad. 2012 aastal aga oli väga väga vihmane november. Mida siis sellest järeldada? Ilma kohta kindlat nõuannet poleks vaja anda, võib väga valesti soovitada. Ette ei tea midagi. Küll aga saan öelda, et meie kandis pole olnud üleujutusi nagu paljudes muudes kohtades lõunas. Veel selline märge, et kui tegemist perekonnaga, kus ka lapsed on olemas, siis võiks ka nendega arvestada. Võõras riigis oleks lastele vaja eesti keelt kõnelevaid lapsi aeg ajalt seltsiks. Nii et asju, millega arvestada oleks vaja, et puhkus kenasti sujuks kõigile pereliikmetele,on mitut laadi.Ega siis vihm pole see kõige hullem, mis tuju rikub.Saabub uus päev ja jälle päike särab, pole suvist rammestavat kuumust, ringi saab jalutada linna peal, parkides, kus toimuvad tasuta kontserdid ja etendused. Mere ääres saab viibida kasvõi iga päev, see on päeva ilusamaid hetki, eriti päikese loojumise ajal. Lastele mänguväljakud mere ääres. Mägesid imetleda ja ka ise ette võtta rekt mõne mäe tippu. Kui on suuremad lapsed, saavad nad kaasa minna, kui veel väikesed, saate ehk hoida anda nad mõne eestlase juurde. Tahaks uskuda, et vahet pole kuhu pere puhkama lõpuks sõidab ja oma valiku teeb, et kui selles paigas on mõni eestlane juba elamas, et aitaks perel üürikorteri leida. Sellega ei tohiks probleeme olla.Vaja ainult teada anda, kui suurt korterit vajatakse ja mis on max tasu? Saime ise asjakohast abi ühelt eestlannalt, kui siia saabusime ja samas aitame nüüd hea meelega nõuga ka teisi!

Kõik öeldu kehtib ainult Estepona kohta! Muus osas, mis puudutab teisi linnu, ma sõna võtta ei oska

Aga miks mitte Estepona hoopis?!

Sebin, kellele olematu miks, kellele mitte.

Yasmina, palun vaadake privaatsonumit! Saan anda teile oiget infot, sest elan siin ja lapsed peres.

On olemas veel lihtsam ja kindlam viis saada 3-ks kuuks viisa. Kui Egiptuses juba olete, pole mitte kindel,et saate selle 3 kuu viisa. Tuleks minna Helsingisse Egiptuse saatkonda ja seal saate probleemideta 3 kuu viisa. Endal see proovitud ja koigile kellele olen soovitanud, on ka selle viisa saanud ilma probleemita. Pole aimugi, kas hind on muutunud, aga maksis see 25 dollarit kui ise seda taotlesin.

Trixibellile tahaks natuke vastu vaielda. Kui eestlane on abielus näiteks egiptlasega, siis on viisa saamine garanteeritud, see on seadusega sätestatud, mingit probleemi ei teki.

Londonis õppivale Peruu neiule aga soovitaks küll minna ise Eesti Saatkonda ja järgi uurida kõik kohapeal. Võib saada viisa küll, olen pigem positiivselt meelestatud. Siin tripis niisama omavahel arutades ei jõua küll kusagile.