Türgis_käinud

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi


0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari

Viimased kommentaarid

04.08.2009 lendasin Türkki Alanyasse. Reisipakett oli ostetud 2 nädalat enne reisi, hind sisaldas lendu sihtkohta ja tagasi, transfeeri, majutust hotellis Saray beach Standard toas ning lisamaksu et elada kaheses toas üksinda. Saray Beach hoteeli valisin auskoha pärast – rannas asuv hotell.

Kui jõudsime Alanyasse teatas Novatoursi esindaja Timo et kahjuks ta ei saa tulla minuga koos hotelli tegema check in-ni. Ma täpsustasin tema käest, kui ma lähen üksi vastuvõtu lauda, kas kõik sujub hästi ja ei teki probleeme? Ta kinnitas mulle, et kõik on korras ja et saan üksinda hakkama.

Kui mind viidi autoga hotelli mingite türklaste poolt ja ma läksin passiga vastuvõtu laua juurde, teatas mulle administraator, et hotell on ülebroneeritd ja minu jaoks ei ole tuba. Novatours väidab oma selgituskirjas, et mulle alguses pakuti tuba millega ma ei nõustunud ja siis teist hotelli. Antud väide ei vasta tõele, alguses mulle öeldi selgesõnaliselt et hotell on ülebroneeritud. Selletõttu ma võtsin koheselt ühendust Novatorusi esindajaga. Niikaua kui ootasin esindaja saabumist kohale, pakuti mulle Sara hotellis majutust 4 päevaks kuni minu tuba saray beach hotellis vabaneb. Kui läksime vaatama Sara hotelli, selgus, et Sara hotell on küll 3tärni hotell kuid ei asu rannas. Randa jõudmiseks oleks pidanud minema üle tiheda liiklusega sõidutee, siis mööda pargi ümbritsevat tara ning seejärel alles läbi pargi kõndima randa. Ma ei soovinud minna vaatama Sara hotelli tuba, kuna ma ei soovinud üldse seda pakkumist vastu võtta, kuna hotell ei olnud samaväärne võrreldes minu poolt makstud hotelliga. Antud juhul samaväärsus ei tulene tärnide arvust, vaid just nimelt hotelli asukohast. Novatours selgitab enda õigustamiseks, justkui Sara hotell oleks kallim, kui Saray Beach. Kuna Sara hotell ei ole Novatorusi kataloogis, siis ei ole võimalik ka tuvastada, kui palju tegelikult maksaks majutus Sara hotellis, kuna ei ole võimalik tuvastada, mis kokkulepped on Novatorusi ja Türgi partnerite vahel ning kui palju tegelikult maksab majutus ühes või teises hotellis. Vastavalt Novatorursi reisitingimustele oleks pidanud Novatorus mulle pakkuma samaväärset või paremat hotelli. Sara hotelli aga ei saa kuidagi nimetada samaväärseks, kuna ta ei ole rannas asuv hotell ning mina valisin saray Beach hotelli just sellepärast, et ta asub rannas.

Seejärel ma küsisin Novatorusi esindaja käest 5 korda, kas novators kavatseb täita oma kohustusi tulenevalt reisitingimustest ja pakkuda mulle samaväärset hotelli. Reisiesindaja vastas mulle, et Novatours ei paku mulle mitte midagi. Ma küsisin, kas sel juhul ma saaksin minna tagasi eestisse, kuna ma ei soovi elada 4 päeva hotellis, mis on minu makstud hotellist kehvem. Sain vastuseks, et Saray beach hotellil on olemas mingisugune varutuba, mida nad nimetavad peretoaks. Hiljem Novatorus küll muutis oma arvamust, nagu oleks see tuba standarttuba, alguses nad väitsid, et see on peretuba. Ja et ma PEAN siis seal elama 4 päeva, kuni vabaneb tuba. Saray Beach hotelli administraator pakkus mulle tuju parandamiseks tasuta rannatoolide kasutamiseks 7 päevaks. Novatoursi väitel pakuti mulle ka tasuta seifi kasutamist mis aga on puhas vale. Kui ma küsisin seda seifi kasutamist, siis nõuti minult ka tasu, millega ma ei nõustunud ja seifi ei kasutanud ühtegi päeva.

Kirjeldan, milline oli see “superluks” tuba:

Esiteks puudus toas loomulik päevavalgus, kuna aknad vaatasid teise ruumi sisse. Fotodel näete pilte mis on tehtud päevavalguses ning näete kui pime seal on. Pidin kogu aeg lülitama valgustuse sisse. Naisterahvana tundsin ennast eriti ebamugavalt, kuna ei saanud iial kardinaid eest tõmmata – sel juhul vaatas mulle otsa mitu irvitavat türklaste nägu, kes jälgisid iga mu liigutust toas. Ei saanud tunda ennast kuidagi privaatselt. Oli tunne, et elan mingis kirstus, mis on ka samal ajal nagu teatri lava. See on ennenägematu, et toa aknad vaatavad teise ruumi sisse! Hotelli töötajad teadsid rääkida, et ennem kasutasid seda ruumi hotelli personal elamiseks, see tuba EI OLE ettenähtud külastajate majutamiseks. Rõdu asus kuuri sees, mis on samal ajal baari ladu. Seal asetsesid pudelid, vedelesid räpased kaltsud ja loomulikult käis seal pidevalt kauba järel türklasest tööline.
Novatours väitis alguses, et see oli peretuba, kuid nagu saab lugeda peretubade kirjeldustest, oleks pidanud olema selles toas ka teine tuba, mis on vaheuksega eraldatud. Kuid see tuba koosneski ainult ühest ruumist puuduliku valgusega ning ilma akendeta, mis vaataksid väljaspoole hotelli. Seega ei saa seda tuba nimetada ka standardtoaks, mille eest ma maksnud olen. Kõik standarttoad antud hotellis on vaatega tänavale või merele, kuid mitte abiruumi või veelgi hullem baari sisse, nagu oli minul.

Kui 4 päeva pärast vabanes standardtuba, siis majutati mind lõpuks ometi normaalsesse tuppa.Uus tuba oli tõepoolest standard tuba, rõduga ning vaatega vastashotelli poole, mitte baariruumi nagu eelmine.

Kokkuvõtteks märgin ära, et Novatoursi tõttu sain ma kohutava puhkuse. See, et ma viiendal päeval lõpuks sain normaalse toa ei kompenseeri kogu seda moraalset kahju, mida sain siis kui pidin taluma elamist toas ilma akendeta ja ilma privaatsuseta. ma olin väga häiritud muusikast, mis kostus läbi akende baarist kella 3 ööseni, ma olin häiritud sellest, et baarist keegi vaatas kogu aeg akende sisse (kardinad ei katnud akent täies ulatuses ning külgedelt oli alati näha minu tegemisi toas). Ma olin häiritud siivututest ettepanekutest baari töötajate poolt, kes tahtsid läbi akna mu tuppa sisse ronida ning seetõttu ei saanud iial akent lahti hoida. Kõik see võis olemata olla, kui Novatorus oleks suvatsenud mulle pakkuda samaväärset rannahotelli asemele kohe esimesel saabumispäeval, kui selgus et hotell on ülebroneeritud. Novatorusi interneti reisikatalood sisaldab vähemalt 26 Alanya piirkonnas asuvat hotelli.

Nüüd Novatours igatepidi valetab ja üritab ennast õigustada nign väidavad kord seda, et teine hotell oli samaväärne (kuigi polnud) ja teine kord seda, et see tuba vaatega baari sisse ongi standardtuba. Asi nüüd jõuab juba tarbijakaebuste komisjonini, eks näis. Aga igal juhul mõelge ennem, kui ostate neilt reisi.