Mannkoogimann

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Peale malaaria on Indias veel palju sääskedega levivaid haiguseid, näit dengue. Sääsed sigivad seisvates veekogudes, kraavid,kookose koored, kasvõi lillepotid. Neid haiguseid on üle India aga riik võitleb kohe ja kõvasti, kui kuskil puhang on. Sääsetõrje ja pikad varrukad. Sääsevõrku saad Indias igast nurgapealsest kodutarvete poest. Võid Eestist kangapoest tülli ka kaasa osta. Pese käsi sama tihti kui kohalikud ja nemad teevad seda tihti. Söö seal, kus palju kohalikke peredega sööb. Kõht läheb niikuinii lahti ja seda pigem teise kliima ja vee tõttu. Lisaks kardab turist kohalikku toitu ja  sööb vaid puuvilju ning saab pigem sellest mingi pasanteeria. Kui mingi väga hirmus taud tabab, siis aitavad kohalikud rohud, arstid ja apteegid. Ära karda Indiat! Elamus on võimas.

Vanema nõusolek peab kaasas olema kindlasti väljaspool Schjengenit. Ja apostilliga. Samas, Indias pole seda näiteks vaadatud. Aga iial ei tea.

Mul v2ga hea kogemus Gargoga viisade tagasi saamisel. Kiiresti viisad Gargo teeninduspunkti ja maksin teenuse eest Eestis. Oli 2kki 20 euri? Tartlasele igatahes odavam, kui Helsingisse minna. Viisatoatlusega koos olin saatnud ka postikupongid, aga kuna oli keerukam viisataotlemine ja aega j2i napiks, siis kasutasin Gargot. Saatkond saatis ilusasti kupongid ymbrikuga tagasi. Postikuponge saab postkontorist ja need on 6ige pika kehtivusajaga. Kuigi, jah praegusel ajal on k6ige lihtsam teha India saatkonnale ylekanne ja postimaks ka yle kanda. Igaks juhuks tuleb arvestada kahe n2dalaga. Ja kindlasti j2lgige riiklikke pyhasid Indias ja Soomes, saatkond puhkab. Sel aastal langevad paljud India riiklikud pyhad kolma-neljap2eva peale, st et kui viisataotlus ka kohale j6uab, siis enne uut n2dalat seda ei k2sitleta.

T2nud Vatse, piletil on m2rge LH ja Lufthansa luftitab kogu reisi Tallinnani. Piletil on selline m2rge:

Check-in Baggage Sector Airline Travel Class Passanger Type Baggage Tallinn - Frankfurt LUFTHANSA Economy Adult/Child 1 Piece

  • For Infants only cabin baggage is allowed

Jah, viimane vahepeatus on minu reisi tegelikus sihtpunktis Bangalores. Seal peaksin siis lennuväljal passima 10 tundi, et sõita lõpppunkti Goasse kust tagasi Bangalore. Mh, milline bronni kinnitus on vaja välja printida? Ma niikuinii prindin edasi-tagasi pileti välja? Ühesönaga, pean koha peal lennuväljal küsima ja pusima.

Aitäh vastajatele, oli abiks, pilet oleks ühe jutiga Helsingi, Amsterdam, Mumbai, Bangalore, Goa. eks ma pean siis vahepeatuse ajal korraks kodus käima, siis Goasse ujuma ja rongiga tagasi Bangalore. Eh, tundub jabur. Saaks no kohvrigi siis Bangalore jätta.

Juhtus nii. Ettevaatust Bookinghousega.

Mulle väga meeldib Bookinghouse ja olen kõik oma piletid sealtkaudu ostnud. Ja nüüd äkki sain EMT-lt arve millel kirjas, et olen Bookinghouse nr. 1 eurise ja 100eurise kõne samal minutil teinud. Ülla-ülla! Keeldusin maksmast. Tegin sinna tasulisele nr kõne tõesti, et oma piletite bronni kontrollida. Viimasel ajal on kuidagi segane see BH lehekülg. Muide, kes ei tea, siis Bookinghouse nr helistades maksate kallist minutihinda ka ootel olemise eest (see tilu-lilu muusika aeg).

Käisin vahepeal oma reisil ära, elasin ilma telefonita (täitsa võimalik :). Kaks kuud uurisin asja ning lõpuks selgus, et Bookinghouse oli peale lühikest kõnet neile mind uuesti ühendanud ja minu telefoni nr sinna kaheks tunniks ühendatatuna jätnud. Ise ma samal ajal kasutasin oma telefoni märkmete tegemiseks, kalkulaatorina, panin äratuskella. Mitte miski minu telefoni ekraanil ei näidanud, et ma oleks kellegagi kõneühenduses.

Vot selline lugu siis. Ettevaatust Bookinghousega ja ka kahjuks EMT-ga, kes minu esimese mureliku telefonikõne peale suure arve asjus ütles, et kas te ikka teate, et teie telefonil on nupp millele vajutades kõne lõpetada :(

Pisikesed külalistemajad on ka toredad ja Kyotos on odavamaid ööbimispaiku ülikooli hostelis. Jaapanis on puhas ja turvaline. Inimesed on üliviisakad. Nautige!