Margusmargus

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Räägin siis natuke oma kogemustest.

Mina käisin seal ilma vaktsineerimata ja ei juhtunud midagi. Söögid seal päris vürtsikad, vast ka see aitas. Hotelle ka ette ei broneerinud. Viisa taotlusel panin kontaktideks paar tuttavat Eestist ja oli ok. Praktiliselt kõikjal pead tingima, ise sain ühe öömaja sedasi poole soodsamalt. Alustasin Palolem Beachist, mis oli ka kõige ilusam ja meeldivam rand, sea rentisime rolleri ja sai sellega päris palju ringi sõidetud ja nähtud, tehtud. Rolleri rent oli seal ka kõige odavam 200 RS-i oli vist. Liikumist erinevate randade vahel kasutasin kohalikku transporti (bussi), mis oli ka päris odav ja sõitsid päris tihedalt. Goa kaardi saad osta mõnest raamatupoest (putka). Seljakoti saime rahulikult hüttidesse jätta ja midagi ära ei virutatud, pakuti ka seifi võimalust, kuid seda me ei kasutanud. Kahe nädalaga sain piisava ülevaate Goa randadest ja oli täitsa piisav ja lõbus. Rongijaamades nägin kõige rohkem kerjuseid, liikusid ringi ka rongis siis kui oli peatus ja seda rohkem Delhi pool. Goa oli rohkem soliidsem paik. Kui soov minna Anjuna turule, siis rendi roller varakult sest kolmapäeviti kui on turg, siis kõik rollerid ja taksod topelt kallimad. Kui kohalikelt teed küsid, siis ära piirdu ühe inimesega, küsi vähemalt viielt inimeselt ja kõik juhatavad sind eri suundadesse. Muidugi see kuidas kohalikud "ujuvad" oli ka paras naljanumber. Paljud tahavad koos sinuga kindlasti pildistada. See täitsa normaalne asi.

Kui midagi segaseks jäi siis küsi julgesti.

Vähemalt 2 päeva rongis istumist pead kannatama ja maksab see nali u. 2000 kohalikku raha. http://www.makemytrip.com/

Mina oma India reisi alustasin Delhist. Reis lennujaamast raudtejaama oli juba nii põnev eriti just see viimane koht, raudteejaam. Mine sinna oma selajakotiga ja igal võimalusel üritab sind keegi sealt eemale tirida ja juhatada kuskile "büroosse", et ainult sealt saavad turistid omale pileteid muretseda. Kui sellest jamast lõpuks läbi murrad ja selle turistide kassa raudteejaamast üles leiad, siis juba super. Mina näiteks ootasin oma rongi u. 12H. Rong hilines sellest u. 5H. Aga kõik see elu ja melu, mis seal ümber toimub on jälgimist väärt. Eriti ma seda linna ei näinud, sest enamus ajast veetsin raudteejaamas tablood jõllitades. Mumbaisse pole veel sattunud, kuid see Goale ju palju lähemal ja siselennu piletid ka odavamad kui Delhist minnes. Mumbai aga India kalleim linn. Eks järgmised jätkavad ja täiendavad.

Kui tahad kiiresti liivaranda jõuda, siis on parim valik lennukiga edasi minna, aga kui tahad midagi enamat, siis soovitan minna rongiga, elamus mida ei unusta kunagi. Valisin ise viimase variandi vahepeatusega Agras ja pileteid ette ei broneerinud. Nüüd Delhis palju soojem kui oli jaanuaris ja seega need "aroomid" palju võimsamad. Teekond piletikassasse oli juba meeletu seiklus ja kui lõpuks piletid kätte sain, siis sain kokku 12 tundi rongi oodata(loe: hilines) ja pärast Agras oli 3 tundi ootamist(loe: hilines). Ainuke transport, mis seal graafikus püsis oligi lennuk. Aga rongisõit Indias oli päris vägev elamus. Ära unusta ühte asja, ära usalda seal kedagi!!!! Goast Delhisse tagasi tulin lennukiga, ei tahtnud enam rongidega riskida ja sinna oma väärtuslikku aega jätta. Suure tõenäosusega võid lennukist ka maha jääda. Kui tellid piletid ette, siis tuleb arvestada paari tunnise varuga, meie lennuk jäi näiteks hiljaks, sest Soomes avastati minisugune rike ja seoses sellega ka hilinemine.

Zakopanest saab otse edasi Slovakkiasse! Käisin seal suvel ja väga, väga lahe oli. See tee, mis läheb sealt läbi mägede (Tatrad) Slovakkiasse on väga käänuline ja täis 180 kraadiseid kurve, kohati ei saa üle teise käigu sõita. See on juba omaette kogemus ja kui küljeaknast välja vaatad, siis näed ainult suurt kuristikku. Kui Slov. esimesse suuemasse külla jõdsime, siis oli täiesti masendav vaatepilt. Ainult mustlased olid seal ja nii päris mitu küla järjest. Aga muidu vaatamist seal jätkub. Ööbimine oli ka suht norm. hinnaga.

Tere jälle

Lennuk peaks maanduma Delhisse varajasel hommikutunnil (pole kindel, kuna siinsed külalised teavad rääkida nii mõndagi)ehk siis kui lõunaks jalad vastu maad saan, siis plaan kiiremas korras edasi liikuda Agra suunas. Kas keegi on sõitnud taksoga Delhist Agrasse?? Mis raha võib selline sõit maksma minna? Agras aga istuks peale paari päevast vaatamist rongile ja kruiisiks Goa poole.

Tänud.

Ootan ka ise seda kõike suure põnevusega.

Päris asjalik kirjeldus. Seda hipi turu värki juhtusin ka telekast travel channelist vaatama ja Sinu kirjeldused täiesti ühtivad nähtuga. Kas kõik need farmid ja värgid olid põhja-Goas? Palju raha selle eest küsiti? Aga muidu ka plaan ekskursioone kohalikelt osta. Mõte ka roller rentida ja mööda rannikut tiirutada.

Olen ka ise mitmeid aastaid suvel Poolas ringi vuranud ja politseiga pole siiani pistmist olnud. Eks olen ka sõitnud lubatud piirides. Pead ainult arvestama sellega, et kui Eestis sõidad 200 km. u. 2 tundi ja natuke peale, siis Poolas kulub selleks hulga rohkem aega. Varu hoolega kannatust. Seal võid ka näha, kuidas 3 rekkat kaherealisel teel teineteisest korraga mööda sõidavad ja muid selliseid huvitavaid asju. Igav seal just ei hakka. Muud ei oskagi öelda, kui varu aega ja kannatust.

Leidsin ka ronga, mis sõidavad Delhist otse Goasse ja kirjas oli, et reis kestab u. 24H. Algul pole korraga nii pikka maad plaanis maha sõita. Teen vähemalt ühe vahepeatuse, plaan Taj Mahal üle vaadata. Peale seda edasi Goa poole. Pole veel täpset reisiplaani välja mõelnud, kuid nii see algus peaks kujunema. Peale pikka lennureisi kohe selline hullumeelne rongisõit veel otsa, see oleks juba enesetapp. Muidu lahkun Tallinnast 7 jaanuaril ja kui keegi tahab kampa lüüa, siis seda lõbusam ju.

Delhist Goasse ikka ja pärast ka tagasi. Olen siit foorumist juba igasugu variante leidnud ja läheb aina põnevamaks.