333

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

4 meeldimist
1 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

mul 05.09 minek, siis juba Lot lendab, vähemalt hetke info kohaselt.

1.  Huvitav aasta oli ning sai külastatud Uus-Meremaa, Belgia, Iirimaa, Kreeka, Usbekistan, šotimaa, Luxemburg, Kasahstan, Austraalia, Taani,  Qatar. Kõige enam meeldis Usbekistan, ka Uus-meremaa 2\. Plaanis on: Mehhiko, Andorra, India, Kenya, Tansaania, Kanada 3.  See aasta sai kasutatud Qatar soodukat Austraalisse ja Lot Kasahstani. Järgmine aasta ootaks soodsaid pileteid Ida-Aafrikasse ja Mehhikosse,

Kuidas sellel ajal(Mais) seal bussi ja siselennupiletite saadavusega on, peab mõned päevad ette ostma või kannatab ka nii, et bussijaama ja kohe sõitma. oleme ka Mais-Juunis seal , hea oleks teada , kui suure varuga reisiplaani peaks tegema

Oleneb mis ajal minna, kui Augustis , siis pidavat kõik majutused täis olema ja võidakse ettemaksu küsida broneerimisel, Me käisime Septembris, siis oli majutusi vabalt saada. Majutused broneerisime küll ette, aga vabu kohti oli igas kohas.

Eelmine aasta olime Baikalil Olhoni saarel Nikita's homestead-is, Nad pakuvad ka mitmeid baikali ekskursioone http://www.olkhon.info/en/excursions/excursion.html
Eelmisel aastal oli lennuki ja rongipilet kupees Moskvast sinna sama hinnaga.

Lõpuks sai see kaua oodatud tripp ära tehtud. Vahepeatused tegime Vladivostokis, Irkutskis, Kaazanis ja Moskvas. Vahepeal oli pikem peatus, kui olime Olhoni saarel Baikalil. Lennupilet Tallinn Vladivostok oli eelnevalt ära ostetud, ülejäänud ostsin kohapeal telefoniga e-piletid. Veidi üllatav oli et see kõik venemaal nii lihtne on. Tegin RZD.ru endale konto ja krediitkaardiga maksin. Rongis käis pidevalt kolmeliikmeline politseipatrull kontrollimas et keegi alkot ei tarbiks ja trahvis. Enamikes hotellides oli ka kirjas, et numbritoas alkoholi tarbimse eest traff 5000rub. Kõikjal suhtuti turistidesse sõbralikult. Hinnatase on tänu rublakursile meile väga soodne hetkel. Lennu pilet tln-vlo 250€, rong vladivostok-irkutsk 100€ kupee, buss irkutsk-olhon 10€, rong irkutsk-kaazan kupee 73€, rong kaazan-moskva 30€ koos söögiga. rong moskva-tallinn 66€.Hotellid 10-16€, õlu baaris 100-200rub/rongis 160rub.

Rongiga loksuda ei ole igav. Sõitsin kaukaasias kõik raudteed läbi, Bakuu- Tbilisi, Erevan-Batumi jne. Väga huvitav oli , sai kohalikega palju suheldud, kaukaaslastest kupeekaaslased nõudsid alati , et nende suupisteid ning veini prooviksin jne.
Jenissei peal kruiise enam ei tehta, on vaid liinilaevad millega saab Krasnojarskist Divnogorskisse lõuna poole ning Dudinkasse põhjapoole , aga selleks peab minu teada eraldi loa taotlema mitte venemaalane.
Volga jõe peal tehakse mitmeid laevareise.

Rong jõuab hommikul kell 5 Jekaterinburgi, veidi vara on , aga elab üle. Lugesin ka Remsut, samas ei saandki aru miks ta just sinna soovitab, muid reisifoorumeid lugedes on ka soovitatud sinna minna, esmapilgul leidub seal tegevust vaid pooleks päevaks. Kahjuks ei sõida rong Irkutskist Kaazanisse vaid Kirovi kaudu Moskvasse ning peaks niikuinii ümber istuma. Teine variant on lennata irkutskist kaazanisse, kuna krasnoyarski ja moskva vahel pidi loodus suht igav olema ning lennuki pilet on veidi odavam kui rongi oma. Kuna rongides saab niikuinii nädalajagu loksuda sel tripil oleks see vahelduseks hea.

Sõitsin Septembris rongiga Tbilisist Bakuusse ja tagasi, Ühe otsa hind oli u 35€. Aega võttis u 15h, piiriületus seljuures u 2h. Riiki sisendes otsiti kupee ja kotid läbi ning uuriti kuhu ja kauaks mimek, kus ööbime jne. Tollitöötaja konfiskeeris Armeeniateemalise lugemis materjali, öeldes et seda pole teil vaja. Restoranvagunit rongis pole, vagunisaatja soovitas enne väljasõitu söögid joogid raudteejaamast osta.

Käisime ka reisima.net vahendusel, Kõik sujus ilusti. hotell oli täiest ok ja asukoht oli hea, metroopeatus oli kohe hotelli kõrval. Köök ei töödanud ja hommiku sööki ei antud , seetõttu maksti osa raha (120y) tagasi. Hotellis admin rääkis ingliskeelt vabalt ja andis omapoolseid soovitusi kuhu minna ja mida teha pekingis, Õhtul küsis üle, kas oli abi. Hiinlased on üldse väga sõbralikud ja abivalmid, Kui kusagil tänavanurgal mõtlema jääd tullakse ligi ja juhatatkse. Raudtee jaamas üritasime pileteid osta siis esimese hooga ei saanud mitte midagi aru kuhu ja mis kell rong läheb, tuli kohe mingi hiinlane ligi ja tõlkis sõiduplaani ning aitas pileteid osta ja tõlkida kassas, pärast lobises veel paar tundi meiega rongi oodates.
Kindlasti lähen sinna millalgi tagasi.