Liisu17

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

4 meeldimist
6 postitust
42 kommentaari
Viimased kommentaarid

Midagi siin ei klapi ... tavaliselt manitsetakse seal maal mitte tarbima kraani- või kaevuvett, soovitatakse juua üksnes originaalpudelis pudelivett. Need inimesed aga läksid telgist otsima joogivett ... Kuidas nad seal liikusid? Kui mingi auto või taksoga, miks ei palunud siis juhti neile vett muretsema ... Oleme ise sealkandis liikunud ja väga kena vastuvõtu osaliseks saanud. Külakohas viidi meid vaatama isegi lehmalüpsi, - jootmist ja vasikat ning näidati oma eluruume ja kööki, kui nähti, et meil on huvi pildistada/filmida kõike naturaalset. Lastele maiustuste andmiseks küsisime vanematelt luba ja selle ka saime, lapsed ja noored kõik rõõmustasid meiega kohtumise üle .... ja kusjuures kontakt sai alguse külakaevu juures, kus võeti suurtesse nõudesse vett ja joodeti kariloomi. Kahju, et juhtub ka ebameeldivaid kokkupõrkeid ...

Calangutest ei ole kaugel Aramboli rand, seal on mere vahetus läheduses ka mageveejärv Sweet lake. Sinna on parklast jupike kõndimist, kuid vaev tasub end ära ja hulga rahulikum rand. Vahelduseks on järvevees mõnus jahtuda, samas mererand sõna otseses mõttes kiviviskekaugusel. Parklast sinna randa jalutades tuleb läbida nn hipiturg, mis veidi erineb Goa tavapärases kaubandusest.

Tera, paistab et sul on õigus jah! Ma olen ise ikka ka siis tripist läbi astunud, kui ees seisab pakettreis. Nikali pakutavate pakettide kohta oli ikka päris palju kommentaare omal ajal. Aga olen ennegi küsinud siis ja pole saanud ainsatki vastust, nt Kalkuta kogemuste kohta jms. Tundub üldse, et siin armastab suur hulk inimesi oma pahameelt välja valada, asjalikke näpunäiteid ja soovitusi on raskem saada. Kahjuks ... Veigole niipalju, et puhkus minu kirjutises tähendas minu säästmist tõlgi, giidi ja grupijuhi kohustustest. Puhkusereis ja ringreis on tõesti 2 iseasja, alati ei saa ja ehk polegi vaja neid ühendada. Meile on Hiina sedavõrd eksootiline maa, et sealt tahaks ikka hästi palju huvitavat ja ilusat ära vaadata. Kui enda jaoks oluline nähtud, siis võib ju kusagil puhata ka. Või minnagi teinekord omal käel ainult kindlasse kohta vedelema. Tänagi pakuti edasi-tagasilendu algusega Riiast ainult 330 euroga. Ringreisid tundub mulle mugavam ikkagi paketina võtta. Vahel seal tunned end ahistatuna tõesti, mäletan ammustest aegadest seda tunnet ka Euroopa reisidelt, kui bussiga sai vuhisetud läbi Poolast või nt Saksamaast ja paljude huvitavate ja ilustena näivate objektide juures peatust ei tehtud. Aga mis parata ... Kauneid ja meeldejäävaid reise kõigile tripikatele!

Omal käel käimine on nii ja naa. Omal käel minnes peaksin kõik ise korraldama, olema kohapeal ka ise giidiks ja tõlgiks. See on alati väga väsitav. Tahaks üks kord ka ise puhata. Hiinas pelgan ka keelega hakkama saamist, sest olen kuulnud, et seal kohapeal nii hästi inglise keelega hakkama ei saa kui Indias. Seal meil kohapeal palju sõpru ees ja alati kõik turvaliselt korraldatud. Pealegi ei ole me esimeses nooruses, et seljakott selga ja magame või pargipingil ... Valisime pikema reisi ja kui arvestada, et hinnas on lisaks tavapärasele tranfeerile, hotellile ja hommikusöögile ka kõik ringreis, sissepääsud, toidud, eesti keelt kõnelevad giidid ja grupijuhid jm, siis ma ei arva, et varakult tellides hind oli üle mõistuse kallis. Pikalt plaanides on aega koguda ... Aga väga huvitaks just Bergerreiside kogemus. Kas pakutu ikka vastab pakkumisele?

Jagage palun oma kogemusi! Kas siis keegi ei ole seal käinud tripikatest?

Kui juba nii kaugele minna, siis ikka see pikem versioon , eks?

Viisatasu sisenemisel oli jaanuaris 32 eurot, riigist lahkumise tasu 15 eurot inimese kohta. maksta sai sularahas nii eurodes kui dollarites. Kurss sama küll ei olnud. Raha vahetus tänavaputkades väga riskantne, meid üritati lausa 1/3 petta, veerati raha pakke laua ühel servalt teisele edasi-tagasi ja ühel hetkel lihtsalt 500 000 kadus. Jälgi, kas rahavahetajal on olemas vastavad sertifikaadid ja load. Veidi parema kursi puhul on oht petta saada suurem ja sageli ei ole ka vajalikku summat. Meie praktiseerisime ikka pangas vahetust, kui ikka tuhandeid eurosid ei vaheta, pole seal suurt vahet, kas saad euro eest 14500 või 14700 kohalikku. Miljonäriks saate igal juhul!

Igas linnas peaks olema I-punkt, kus on palju üllitisi ka tasuta, lisaks müügiletid. Meie oleme sealt kingitusi varunud.Šokolaadi jm maiustuste kaoks on meil väike termoskott, kus need kuumas ära ei sula.

Ega ei ole Berlitzi Türgit? Ilmus vist 2009. Poodides otsas. Ostan või vahetan Malaisia vastu (neid sai kogemata 2).

Ega ei ole Berlitzi Türgit? Ilmus vist 2009. Poodides otsas. Ostan või vahetan Malaisia vastu (neid sai kogemata 2).

Kahjuks ei ole ise ka sinna veel jõudnud, kuid olen tundnud selle teema vastu huvi. Minuler seletati nii, et sinna lubadele on antud aastakvoot ja kui see täis, selleks aastaks rohkem ei anta lube. Kas see käib kõigi turistide või väilsturistide kohta, ka ei tea.

Jaanuaris.veebruaris 2014 oli siselendudel tasuta 15 kg. mis üle selle 2.5€ kg eest.Käsipagas 8 kg tasuta. Varasematel aastatel oli küll 20 kg.

Minu märkmete järgi Tiffani e Alcazar oli sama (transvestiitide show), erinev oli Alancarn show, mis on värvikas etendus Tai ajaloost, kus stseenides Birma ja Tai sõjast osalesid ka elevandid, lasershow jpm. igal juhul tasub vaadata ka Shock showd, s.o nn seksishow. Selle parim osa osa publiku vaatamine (seda soovitas meie giid varakult)- osa hiinlasi jms lausa jooksid saalist välja, hindud aga tõusid püsti ja astusid lähemale. Kusjuures etendus ei olnud sugugi pornograafiline, pigem paroodia.

Kurb, et meie hulgas on kas kahepalgelisi või lihtsalt virisejaid! Mr Lucky on nüüdseks kontakteerunud oma klientidega ja keegi pole negatiivset tagasisidet andnud. Kõigilt, kes on vastanud, on saabunud üksnes kiidusõnad ja lubadused-unistused järgmisest reisist. Ka mulle pole keegi oma muresid täpsustanud, kuigi palusin. Meie oleme lisaks India erinevatele reisidele käinud temaga ka Malaisias ja Singapuris, millega jäime väga rahule. Nüüd pole enam vaja ka eraldi luba viisa kehtivuse ajal korduvsisenemiseks.Peale selle korraldab ta reise ka Taisse, Sri-Lankale, Türki, Hiinasse jm. Piisavalt vara temaga kontakteerudes ja kõik sihtpunktid ja detailid läbi rääkides saate just sellise reisi nagu soovite. Meie jaoks on ta parim! Indias on kindlasti meie unistuste reis veel ka Kašmiiri, kus kevadel on sarnaselt Hollandile võimalik imetleda sibullillede värvilisi välju.

Sain täna hommikul Mr Luckylt sellise kirja Pipi 7 kommentaarile vastuseks:

Thanks for updating the comments ,,, In the recent past we had 2 FIT one was couple and he was taken care by Ramashish ,,and another 2 ladies were taken care by a new driver ,, and he left the job after that ,,, And me requested to send me the feed back of their trip ,,,but me could not get any feed back from anyone ,,,, And I am not sure who has given this feed back ,,, It would be nice if I can get the names ,,to take necessary actions ,,,

Thank you so much for being concerned ,,,,

Mr Lucky on väga mures, kui tema töötajad kellegi reisi rikkusid ja ootab konkreetsemat tagasisidet, et vajadusel abinõud tarvitusele võtta! Palun võtke temaga ühendust, kontaktid on teil ju olemas.

Hei, Pipi! Asume lähiajal teele Mr Lucky juurde. Palun anna kindlasti tagasisidet, kes olid need autojuhid ja giidid, kus ja millal käisite. Palun kirjuta mulle kasvõi sõnumina, see on talle väga vajalik info! Meie sõidame sedapuhku sinna 8. korda ja ta on alati palunud ausat tagasisidet ja meid ta usaldab, teab, et me pole asjatult virisejad. Kui ei oska autojuhtide nimesid teatada, ehk on nad mõnel pildil? Kaunist jõuluaja lõppu!

Uskumatu, pean tõesti vabandama, et edastasin valeinfot. Taotluse täitmise ajal oli 6 kuu rida samal lehel mustal taustal ja loetamatu, esimene nähtav rida oli 12 kuu kohta ... Sellest nii järeldasimegi ja taotlesime/saime aastase viisa. Aga ehk kulub ära ...

Eelkirjutajal õigus, viisakeskust Tallinnas enam pole. India saatkonna kodulehel kõik info kenasti kirjas, kuhu dokumendid Helsingisse saata, oluline, et värviline pilt õiges formaadis (5 x 5 cm), nüüd lühim turistiviisa periood 1 aastaks, maksumus 80€ + postikulu 8€, võib korraga üle kanda. Otseselt kohustust ei leidnud, kuid meie oleme alati lisanud on-line täidetud taotlusele ka kindlustuse koopia, pileteid küll mitte. Seekord leidsime nõude, et taotluse nr ja isikute nimed peavad olema märgitud ka ülekande selgitusse. Edasi-tagasi posti liikumine võttis meil ca 3 nädalat aega. Maksime 2 eest kokku 168€ ja tulid kenasti 1 ümbrikus tagasi.

Tavapäraselt ainult häid.Meil tekkis probleem sellega, et edasilend oli tühistatud. Esimene vormikandja, kellelt abi küsisime, viis meid vastava kassa juurde ja õige ruttu sai kõik korda. Esmalt oli planeeritud neil asenduslend umbes 6 tunni pärast, palusime leida varasem võimalus, sest sihtpunkti oli meil auto vastu kutsustud, saime edasi 1,5 tunni pärast. Kõik on väga abivalmis ja kenad, tuleb ainult julgelt küsida. Hyderabadi kohta soovitaksin kindlasti külastada sealset võimsat Golkonda kindlust, seal tasub ära vaadata ka õhtune etendus! Väga võimas! Tore oli ka hilisõhtune lasershow Hussein Sagar järve kaldal Lumbini pargis. Erakordselt võimas oli ka Salar Jung'i antiigimuuseum ja Nigami Juubelipaviljon. Viimane väike ja väliselt mittemidagiütlev, kuid sisult väga võimas! Hõbejuubeliks tehtud ülikallid kingitused kõik sinna kokku koondatud. tasub ka terve päev veeta Ramoji Film citys.

Oleme Lucky teenuseid kasutanud juba 7 korral ja teeme seda kindlasti ka edaspidi. Autojuhtide-giidide kohta on vajalik kindlasti talle tagasisidet anda ja ta teeb sellest järeldused, meil on ka mõni apsakas juhtunud, kuid ei midagi hullu ja Lucky on väga tõsiselt reageerinud meie märkustele. Ta on külastanud Eestit, läbi sõitnud Riia-Pärnu-Tartu, teinud tiiru Lõuna-Eestis, veetnud mõned päevad Tartus ja Tallinnas, külastas Alatskivi lossi, Endla raba - mis jättis talle eriti sügava mulje koos Koppade valmistatud topistega, koos käisime Helsingis ja Peterburis. Super-tuurid. Koos perega tegi ta Euroopa-tuuri, s.h Pariis ja London. Tegu on väga erudeeritud haritud mehega, kes pani oma põhjalike teadmisetega, muuhulgas meie okupatsiooniajast, isegi meid häbenema - teadis meistki rohkem. Möödunud aasta lõpus avas ta Taj Mahali vahetus lähetuses pisikese väga korraliku hotelli, kus lehvib ka meie sini-must-valge, kui meie kaasmaalasi seal viibib. Hindade kohta ütleks nii - teenuse kõrge kvaliteet ja reisija turvalisus on väga hea hinnaga tagatud! Ääretult usaldusväärne tegija.

Sedapidi ei tea, aga meie sõitsime Malaisiast singapuri. Siis küll piiril midagi ei toimunud. Malaisias bussi ja Singapuris välja. Bussijaamas toimus sarnane kontroll lennukisse pääsemisega (passikontroll ja pagasi läbivalgustus), Ei midagi keerulist ...

Meie oleme Delhis alati (5 aastal kokku 6 korral)olnud Clark Heigts hotellis, mis oli väga hea. Kogu teenuse tellisime Mr Luckylt DolphiTravelsIndia -st. Ta võttis meid lennujaamas vastu, viis hotelli jm, kuhu soovisime. Tema korraldas meile kõik tuurid (sisuliselt eskortteenusena) ja ööbimised ka mujale (Kuldne Kolmnurk, Amritsar, Haridwar ja Rishikesh -mis olla paremad Varanasist- Himaalaja, kuigi vaadata tasuvad kõik. Tema e-mailid on : dolphintravelsindia@yahoo.com või lucky@dolphintravelsindia.com; veebiaadress www.dolphintravelsindia.com

Mr Lucky on super-inimene ja hindab eestimaalasi väga kõrgelt ning püüab anda alati maksimaalse panuse teenustesse.

Soovitan vaadata Eurolines'i bussi aega! Oleme ise alati neid kasutanud ...

Võtke ühendust Mr Lucky'ga Indiast(dolphintravelsindia@yahoo.com).Plaanime ise ka jaanuaris minna tema vahendusel Malaisiasse ja Singapuri. Oleme tema teenust kasutanud juba 4 aastat Indias reisides ja alati saanud rohkem kui oleme osanud tahta.