laur7man

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
27 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere! Vabandust, et mitte otse teemasse, kuid siiski. Oskate täpsemalt öelda, kust leiab infot selle kohta, et järgmisel aastal Taiwani juhiload ka siin kehtima hakkavad? Kas seda Viini dokumenti siis enam ei arvestata? Aitäh!

No minu arvates selge see, et kõige lihtsam ja ka soodsam on kasutada  www.cheapvietnamvisaonline.com lehte. Miks peaksin ma maksma 20 eur kui saab, 5.5 euroga sama asja ehk viisaloa. Ja piiril ikka see 25 taala sulas. Ise sain viisaloa 1.5 päevaga ja tegin samuti 2     4x6cm passipilti, millest ühe kleepisin samalt lehelt välja prinditud viisavormile ja teine siis tuli lahtiselt üle anda. Aga eks variante on mitmeid, võib ju ka keerulisemat teed pidi alati liikuda, kohale jõuab ikka :D

On vajalik kindlasti. Mind peedistati korralikult selle eest. Õnneks oli mul olemas screenshot, aga ka sellega ei jäädud päris rahule. Lõpuks siiski lasti riiki pärast ähvardusi ja pikka norimist.

Mis haidesse puutub, siis ses suhtes PR suhteliselt ohutu, võrreldes mõne teise troopilise kohaga. Viimane juhtum 2011.

http://www.sharkattackdata.com/place/united_states_of_america/puerto_rico

Ja usside ja muude elukatega peaks ka lood rahulikud olema, nii et selle koha pealt ok.

Lähen ka naisega 17. jaanuaril. Lennujaamast ilmselt ote Fajardosse või kui siis Luquillosse ka enne seda. Peab vist lennujaamas inimesi otsima, kellega taksot jagada, bussiliiklust korralikku ju pole ses suunas ja üks ots 80 USD. Ja ilmselt ühe nädala oleme Culebra saarel telkimas Flamenco rannas ja teise nädala Vieques saarel ja ülejäänud päevad jäävad siis põhisaare jaoks. Ilmselt tuleks käia ka vihmametsas tripil ja ka kanuuga helendaval lahel. Reisi pikkuseks 3 nädalat ja tagasi 7ndal veebruaril. On keegi veel sel ajal minemas?

Tere kõigile kaasmaalastele Austraalias ja ka neile, kes ennist seda maad külastanud ning töötanud läbi hostelite. Siia võiks postitada ülevaate backpackerite hostelite hetkeolukorrast, nt kas on vabu kohti, kas omanikud on normaalsed või karmid ja julmad nöörijad, nädala üür+transpordiraha, palju küsitakse ettemaksu kui kohale jõuad, võimalike ning reaalsete töökohtade nimekiri+palk, mis hooajad on millisel kuul, tööpäevade arv nädalas(mitu päeva saab antud tööl töötada) ja kõik muu kasulik info on teretulnud. Samalaadsete postituste teel leiavad korealased, jaapanlased jne. alati endile sobiva hosteli kuhu minna, mõtlesin, et ka meie võiks üksteisele abiks olla ning pidevalt uuendada ülevaadet aastaringselt. Ise lähen Perthi, kuid ausalt öeldes ei tea sealsete hostelite kohta suurt midagi ehk seda õiget, reaalset sisu.Aitäh kõigile TEILE headetele inimestele seal- ja siinpool. Saadan sooja Austraalia paljudesse paikadesse, sest Teil seal vist enamasti külmem kui siin, Eestis hetkel.

Täpselt nii, kõik on õige. Nüüd enam ei tohiks veebi check-in tasu lisanduda nagu mul oli ja kui said hea lennu siis sul neid takse ja teenustasusid polnudki:). Vaevalt, et lend täis on selle ajaga, eriti kui sa alles mais lendad. Ja pead pagasi iga kord ise sisse checkima, seega ka väiksem risk seda kaotada. Ryanairiga tuleb lennud broneerida 2-3 kuud enne lende, siis neil tihti head hinnad. TINERARY/RECEIPT - All times are local. GOING OUT From Milan (Bergamo) (BGY) to Riga (RIX) Sat, 29Aug09 Flight FR4714 Depart BGY at 07:20 and arrive RIX at 11:15 PASSENGERS

  1. MR LAURI GRUNBERG ADT PAYMENT DETAILS *********4.99 EUR Total Fare ********19.80 EUR Taxes, Fees & Charges *********5.00 EUR Passenger Fee: Web Check in ********10.00 EUR Passenger Fee: Checked Bag(s) *********5.00 EUR Passenger Fee: Handling Fee ********44.79 EUR Total Paid

Ise olen Austraalias juba aasta olnud 2008. aasta suvest 2009. aasta suveni. Kuid tookord said töötatud algul lõunas Victoria osariigis ja hiljem Queenslandis. Mõlemal korral töödega suht vedas, sest sain sarnase töö juhuse tahtel, seega eelnev kogemus ainult kinnistas seda. Tööks oli ATV-ga ringisõitmine viinamarjaistandikes, hiljem makadeemiapähkliistandikes ja katkiste sprinklerite, voolikute otsimine ning nende parandamine. Esimene töökoht oli siiski parem, sest sai nädalas töötada 6 päeva võrreldes hilisema 5ga, samuti palk oli parem, kuid kuna oli tüdruksõber ja tahtsime ka reisida, ei saabunudki enam eelmisse tööpaika tagasi. Teisel aastal esialgne mõte Perthi minna, sest seal pole käinud, midagi näinud. Saabun augusti lõpus, oluline on, et sel ajal farmides hooaeg kestaks, kuid see panigi mind kahtlema, kas augusti lõpp õige aeg Perthi minna, on kellegil sellest ajast (augusti lõpp-oktoober) kogemusi farmis olekuga. Oleksin väga tänulik info eest.

Arvan samuti, et risk liialt suur, isegi kui sul on ainult käsipagas ja ei ole vaja pagasijärjekorras oodata. Tegu on pika lennuga ja ei saa alati surmkindel olla, et lend ei hiline, piisab juba kui hilineb tund ja ongi pahasti. Parem ööbida lennujaamas öö ja lennata järgmine õhtu või siis minna linna päevaks. Enda lend jõuab KL-i 20.15 ja järgmine lend edasi 23.50, loodan, et see aeg on piisav.

Tänud tsheburashka, seda oligi vaja pm teada.

Mis kuul sul plaanis minna on ja kuhu Austraalias? Idarannikule Brisbanei, Sydneysse või lõunasse Melbournei, läände Perthi? Võiksid rohkem infot anda.

Jah, kuid odavam on kokkuvõttes kohe kõvasti ikkagi ja need targad inimesed ehk ei vajagi suurt pagasit, vaid reisivad ainult käsipagasiga ning ei lisandu mingeid suuri makse. Siia võiks üles panna tuhat teistsugust analüüsi, miks mitte-odavlennufirmad lisavad mõtetuid makse, mis ajavad lennupileti hinna nii kalliks. Seesama Ryanair on küll odav, kuid kõige suurema tõenäosusega su lend ei hiline. Vabandust, kuid need "paremad" kompaniid ei ole just kõige lennusõbralikumad nii hinna kui ka esinevate hilinemiste tõttu.

Lisandub krediitkaardi tasu 5 Eurot ja ainult pagasitasu, reisikindlustust ei ole ilmselt mõtet võtta. See on kampaaniahind, mingeid makse ei lisandu. Kõige mugavamalt saad Pariisi spetsiaalsete lennujaama bussidega, mis väljuvad vastavalt lennule üldiselt, kuid pole probleemi kui esimesest maha jääd. Ostad pileti, kui ei tea kust, siis küsid abi, turistiinformatsiooni lauast. Kõik on väga lihtne, head reisi!

Kahjuks pean ma sulle ütlema, et seoses reeglite karmistumisega on enamikel fondidel selline nõue olemas jah. Mu 2l fondil seda nõuet ei olnud, piisas vaid internetis tehtud DASP taotlusest, kuid kolmas fond, nimeks AustSafe nõuab samu dokumente nagu sinul vaja saata. Politseist kasu pole, nemad väitsid, et neil puudub seesugune õigus "certified copy" teha. Ise tegin tänu oma tüdrukssõbra Rootsis viibimisele koopiad seal, olles ise Eestis, kuid saatsin talle passi ja leppisin saatkonnaga kokku. Aga Eestis on arvestatav üksnes notar, käi ära, jääd kasumisse ikka, ega koopia eest niipalju raha ka ei küsita. Saadad neile lihtsalt ja saad tšeki, pole probleemi. Ma küll ei tea, kuidas sa selle enda kontole saad, üldiselt ju saadetakse tšekk. Edu!