trip-krainetrip-ukraine-dark

linnumees

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

4 meeldimist
2 postitust
31 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sõbra naisel varastati Milano mingis kohvikus käekott. Kotis olid kodus oleva auto võtmed ja pult, mida kindlustus kinni ei maksnud.

Barbados on kallis maa ja looduse poolest niru.

Ööbisime siin http://uptodatestlucia.com/listing.php?id=311 Koht väga mõnus ja perenaine väga tore. Reisikogemusi loe St Lucia teemast.

  1. Krabi on lapsega puhkamiseks hea.
  2. Air Asia läheb teisest lennujaamast. Tasuta buss läheb päeval iga pooltund, sõidab ca 30-40 minutit.

Bookinghouse kirjade vastused on imepärased. Keegi Maarja Kask vastab google abiga. Teksti sisu on täiesti seosetu, see eest on leitud eestlasele sobilik nimi :) Stiilinäide: Kui Teil oleks olnud kaasa ostetud "abi pärast ostu" teenus, siis tasuta osutame järgmisi administreerimise teenuseid: uue pileti väljastamine sõiduplaani muutuste korral, pileti annulleerimine ja raha tagastamine vastavalt pileti tariifireeglitele, arve-faktuuri andmete muutmine. Kahjuks Teie puhul seda teenust polnud ja kui te pole tellinud "Ostujärgset abi", siis tagastamine administreerimismaks on 30 EUR

Keegi ei vastuta. Air Baltic teatas, et maksab raha tagasi ja võtke müügifirmaga ühendust. Bookinghouse teatab, et teil kaks tellimust makske 2x30 eur, siis alustame tagasimakse protsessi. Et tulevikus siis vaadake, kui edasi tagasi lend ja vormistatakse kaks eraldi piletit, siis röövitakse mõlema eest :) Kusjuures maksmise juures pean ise märkima, nagu see tagasimakse oleks minu soov. Kõne Air Balticusse ja vastus, et tur.firmal on õigus omi reegleid teha. Mina neile, et andke siis mulle uus lend, sest raha tagasi saamisel kaotan 60 eur. Põhimõtteliselt mõlemas firmas näidati näpuga teise peale. Bookinghouse tasuline telefon on lahe. Helistasin sinna ja kohe öeldakse, et kõne on tasuline ja maksab 0,70 eur. Ootan mingi 2 minutit ja siis muhe mehehääl teatab "ka ootamine on tasuline" :)

Täitsa huvi pärast võtan asja tarbiakaitses ülesse:)

Bookinghause tegevus on ebaselge. Saatsid mulle meili:

Rahatagastuse protsessi alustamiseks on kõigepealt vaja tasuda 30Eur. Kuna Teil on pilet ostetud ilma "abi pärast ostu" teenuseta. Kui meile makse laekub, alustatakse rahatagastamise protsessi.

Kas ongi tasuline?

Sain samuti Air Balticust vastuse. Jaanuari piletitele otsivad alternatiive ja veebruari omad maksavad kõik tagasi.

Venekeelses uudises kirjas, et alates 15.01 on rahvusvahelised lennud lõpetatud. Saatsin juba Air Balticule päringu.

Tere! Hetkel pole mõtet närveldada. Mina suhelnud Air Balticu ja Aerosvitiga. Bookinghouse on ainult müügi vahendaja ja nemad ei saa kedagi aidata. Minu lend on Riia-Kiiev-Bangkok liini haldaja Air Baltic. Kuna ametlikult pole pankroti välja kuulutatud, siis kõik lennud kehtivad. Kui peaks juhtuma halvim, siis peab Air Baltic otsima alternatiivse võimaluse. Neil ei ole põhjust täna uut liini otsida, sest kõik kehtib. Lendan 01.02 ja tagasi 16.02

Oh, suurem ehmatus möödas :) Ostisn pileti Air Baltic-st, kelle partner on Aerosvit. Kui Aerosvit läheb omadega põhja, siis Air Baltic peab mind sihtkohta toimetama :)

Nüüd on tõesti enamus lende edasi lükatud, ca tund tagasi oli kõik OK.

Ma vaatasin lennujaama tablood, seal olid Aerosviti lennud täitsa ok. Väga jama:(

Ärge ajage närvi, mul pilet Kiiev-Bangkok 01.02. Hetkel kõik lennud toimuvad. Kas mingi väljamaa firma bankroti vastu kindlustab? Salva kindlustab aga seal 48h reegel.

to Tip, närvikulu on Bangkoki lennujaamas null ja lennujaama viisa oleksid saanud 2x1000 baati ehk Helsingisse kulutatud rahast ca 700 baati odavamalt:)

Siin natuke infot http://www.estbirding.ee/artiklid/reisipaeevik-maroko-ja-laeaene-sahara-173-142011 ja mõned pildid http://www.estbirding.ee/pildid/thumbnails.php?album=44

Casablanca lennujaama ümbruses on hotellidega probleem. 20km raadiuses on ainult lennujaama hotell ja see jube kallis.

India kogemus endal olemas, seal tõesti asi toimib. Myanmariga asi segane. Peaks valitsuse loa hankima aga pole kohta kus kohast hankida. Seda teavad ainult salapärased turismifirmad. Ei taha riikliku süsteemi eriti panustada/toetada:)

Reis tehtud ja kellast näha, siis und pole ollagi:) Peale lõunat üritan kaartidelt teile parimad matkarajad ja oma elamise lingid saata. Paiksekene kirjutas Diamond waterfalls-st. Meie perele meeldis seal väga ja just Mamiku garden ei meeldinud:) Diamond waterfalls-is tegime väikse jalutuskäigu ja ronisime keskmisesse basseini. Täitsa lõpp, kui hea oli seal soojas vees mõnuleda. Mööduvad ameerika turistid tundsid täiega kadedust ja meil oli neis täiesti suva. Pittonite vahel on Jalousie lux hotell. Paarsada meetrit enne hotelli on vasakul looduslikud soojavee vannid, soovitan soojalt. Hotellide randa pääseb valutult, vaja ainult valvurile oma soov edastada. Kahe nädalaga läbisime 850 miili, praktiliselt kõik kohad sai läbi käidud.

Parimad surfikohad on The Reef ja 2 Elements. Meie ärasõidu päeval avati 2 Elementsisi baar. Enamus rannapäevi veetsimegi 2 Elementsis, kuigi pole surfarid. Lihtsalt mõnus vähese rahvaga ja valge liivaga lastele sobiv rand. Sinna minekul vaja läbida Coconuti hotelli territoorium. Valvurile peab ütlema, et soovite surfikeskusesse, annab külastaja kaardi ja tee on vaba.
Isiklik suurim extreemne elamus oli kalapüük. Leppisin Laborie külas kohaliku kalamehega kokku, hind 250 kohalikku (hind üsna krõbe, kuid ei viitsinud tingida). Hommikul kell 5 usaldasin end kahe kalamehe ja paadi hoolde. Üleval kuu ja tähed, all tasane meri. Sõitsme 10 miili ja kohale jõudes oli ca 10 paati juba kala püüdmas. Kohale jõudes läks valgeks ja alles siis sain aru, et mind ümbritsevad ca 6m lained. Oh-sa poiss, kus siis läks kõhedaks. Hirmust saab tegevusega üle, st hakkasin samuti kala püüdma. Sain kaks umbes 2kg tuunikala. Vahepeal tuli suur vihm peale, enne seda muidugi meeletu marutuul. Lained peksid näkku ja vihm pühkis näolt soolast ookeani. Järgmine hetk jäi vihm järgi ja taevas siras kirevate värvidega vikerkaar mille all kalamehed oma väikeste paatidega. Tuul ja lained aina suurenesid, mingi hetk teatas kalamees Corolla, et kala läks nüüd sügavale ja sõidame koju. Koju sõit tähendas seda, et gaas põhja ja lainetele lendama. Sellist Ameerika mägede shoud poleks oodanud. Päris jube oli laineharjadele täis kiirusel kihutada ja teisele poole alla lennata. 5h kalapüüki möödus hetkega:) Kui kellegil huvi, siis minge ca kell 12 päeval Laborie kalaturule ja küsige Corollat. Majutust soovitan võtta lõunast, lõunast on väga mugav erinevaid trippe teha. Rodney Bay on jube koht(ameerika värk), soovitan sealt võimalikult kiiresti läbi sõita ja Pigeon Islandil puhata, matkata ja ujuda.

Õigus jah, minu üks huviala on linnud. Kahe nädalaga nägin 68 erinevat linnuliiki ja neist 6 endeemset, st maailmas mujal neid ei ela.

Peale lõunat kriban natuke erinevatest matkaradadest.

Meie elmine Laborie külas www.ilovelaborie.com Miks mitte kohtuda, meil siis juba asi tuttav ja võib olla ühiselt mingi paaditripp teha. Helistage või saatke sõnum +3725148235

Nii hooletult neid tekste loetaksegi, muidugi lähete kuu hiljem:) Teistele saartele pole plaanis minna. Saar väike, seetõttu jõuab kõik nurgatagused läbi uurida. Põhiline eesmärk on palju looduses matkata, joosta, ujuda ja linde vaadata/pildistada. Tahaks ka maailma kõige väiksemat madu näha aga see vist suht lootusetu:) Worm Snake (Leptotyphlops bilineatus) http://scienceblogs.com/tetrapodzoology/Leptotyphlops_carlae_27-2-2009.jpg Autorendi võimalikest lisatasudest olen teadlik, kohalikest lubadest proovin pääseda. Kõigil autorendi firmadel lisandub alghinnale mingi oma teema, sellega peab arvestama. Hind sõltub palju kindlustuse paketist jne. Saadetud link on hetkel kõige soodsam alghind sellise suurusega autole. Saada minu telefonile oma meili aadress, saadaksin sulle majutuse fotod ja kontaktid.

Ai pagan, teil ju vaja neli esimest päeva. Kuna jõuan varem kohale, siis jõuan majutust uurida, seega helistage.

Auto(Nissan Almera or similar) bronnisin siit http://stlucia.auto-rental.net/vide%20bouteille.htm Ajasin esteks pada, auto eest maksin mingi deposiidi ikka ära. Majutusega läks nii, et bronnisin ühe suht arhailise onni. Poole kuu pärast omanik kirjutas, et kogemata oli ühele nädalale teinud topelt bronni ja kuna ta oli meie pärast mures, siis otsis sama hinna eest ise meile uue majutuse, mis kokkuvõttes on palju suurem ja omaette maja. Nelja viimase päeva pärast ärge muretsege, kohapeal on alati soodsamaid majutusi võimalik leida. Üle pooltel majutustel pole tõenäoliselt oma kodulehte. Kui olete kohal, siis helistage 5148235, äkki saate meie majas viimased neli päeva olla.

to Lumimumm, lähen perega 13-27.01. Majutus ja auto bronnitud, ettemaksu ei küsitud. Majutuse saime kaheks nädalaks hinnaga 6000.-kr. Omaette maja (apartment) ja auto (Nissan Almera) hinnaga 37.-usd päev.

Ei pannud lennujaamade erinevust tähele:( 2h on selgelt liiga väike aeg, peab muid võimalusi otsima.