Tolli

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
11 meeldimist
2 postitust / 25 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Tais tasuks ööseks minna hotelli:)

Kui auto rendite, siis on üks huvitav mägiküla El Castell de Guadalest. Sinna lähedale jäävat toredad kosekesed, Les Fonts de L´Algar. Ka mingi Dinopark, kus ma küll pole käinud, aga lastele on võibolla huvitav.

Alicante on ise väga äge koht. Mäe sees läheb lift üles kindlusesse. On muuseume jne. nagu linnades ikka.

Alicante ja Denia vahel uhab väike rong ja tee peale jäävad toredad külad.

La Vila Joiosa oma värviliste majade ja kulunud linnatänavatega. Ehe Hispaania.

Benidorm. See väike armetu kaluriküla on 50 aastaga kohalikust rahvast puhastatud ja täis ehitatud pilvelõhkujaid. Ei midagi Hispaanialikku, kuid kurioosumina väga huvitav jällegi. Pikad rannad ja promenaadid, kus õhtuti lärmavad briti poissmehed:)
Aqualandia veepark, mis on ilmatu suur, võib olla lastele huvitav.

Altea vanalinn ja rannapromenaadid nagu ikka. Väike matk tuletorni juurde (lähedal ka üks suur koobas). Kõvematele matkalistele hargneb matkatee tuletorni teelt läbi Serra Gelada looduspargi Benidormi. võtab u. 6 tundi, aga 6 aastasele on küll vist liiga ränk.

El Calp. Peamiselt Norra penskarite elupaik. Omamoodi tavaline. Rannas igavene suur kaljumägi. Midagi seal on, aga otsa pole ise roninud.

Rõõmsat avastamist!

Mtü Puerto,

Millised hinnad on Hispaanias 2 ja Portugalis 4 korda odavamad, kui Eestis? Hispaanias üldine elu küll odavam ei ole, rääkimata kahest korrast...

Kujutan juba ette, kuidas nagu muuseas kaasatakse armsad kaksikud tavalisse Krabi õdagusse, pakkides need võrrile koos kolme põrsakese ja vanaema kanadega, keda just sel tunnil on vaja kuhugi ära toimetada. Seejärel võiks valgeid tupsununnusid ka naabritel silitada lasta ja oeh, aeg läks nii kiirelt- kus see emme-issi hotell nüüd oligi...

Selline pilt mul kangastus- ilma igasugu irooniata.
Vabandust, et lapsehoidmise küsimusega aidata ei oska.

Endal on Krabi inimestest väga palju häid mälestusi.
Vahvat reisi- küll kõik laabub!

Ei mingit varju, ongi tutvumiskuulutus:)) Kas nii ei sobi või?
Praegu sääski muide ei ole veel! Ja ärge hirmutage siin naisi murdunud küünte ja poriste säärtega:)) Mida veel, burksi ja friikaid ka ei müüda...

to riogrand, et kanuusse mahub küll ainult 2 inimest, nii et koos oma varustusega mugavalt mahtuda, aga ühe kanuu saaksin juurde sebida küll, et siis on võimalik...

Lisaks omalt poolt, et kammkarbi kandmine palveränduri sümbolina algas Finisterrast, st. et olid ilmaotsas ära käinud, rannast kammkarbi leidnud ja kandsid seda tagasiteel- Ilmaotsa rännaku lõpetanu sümbol.

Praegu, arenenud kaubanduse tingimustes üritatakse neid karpe müüa kõigile Santiago suunas minejatele:))

Ise kulgenud KL - läbi Ipoh (ei midagi vaatamisväärset) ja Penangi saare, kus oli teine ööbimise koht. Penang oli Malaisia kohta täitsa ok. Penangilt ostsime pileti Krabisse. Pidi olema ümberistumistega. Oli ka, aga ei mainitud kui mitu korda! Algul suur buss, siis mikrobuss, siis jäi vahele jõledalt haisev Tai piiripunkt, teiselpool ootas juba tuk-tuk, vahelduseks olime maasturi kastis ja päris lõpuks jälle mikrobussis. Enam ei mäletagi, kas saabumise aeg vastas piletile märgituga, aga oma hotelli me jõudsime!
Huvitav, kas mõni eesti bussifirma suudaks sellist piiriülest logistikat ellu viia?:))

Tais, kusagil, oli üks imelik rong, mis tuli õigel ajal ette, aga liikuma hakkas 1,5 tundi hiljem. Oleks me järgmises jaamas oodanud, poleks arvanudki et see rong üldse tuleb. Lubatud ajaks Bankokki ei jõudnud, aga see nii tavaline:) Kokkuvõtvalt, 2 nädalat on piisav aeg, et natukene ka ringi vaadata!

Üürimise kohta ei tea, ümbruskonda tean päris hästi, kuigi Torrevijehas pole käinud.

Murcias pole midagi teha, väikese huumorina on seal ühe künka otsas Jeesuse kuju, käed laiali nagu Rios. Oli ikka niipalju suur, et sai ka sisse ronida.

Cartagena on iidvana linn, oma iidvana kindlusega, uuemast ajast meeletu härjaareeni ja huvitava arhitektuuriga.

Malagas, minu lemmikus, tuleks kindlasti külastada botaanikaaedu, turgu ja katedraali.

Ülevalpool, Alicantes, sadam ja kindlus, kuhu viib lift mäe sees. Parkida sai sadamas maa aluses parklas.

Villajoyosa värvilised majad, linnatänavad ja ranna-alad. Mõnus olemine.

Benidorm- uskumatu pilvelõhkujate virr-varr, arvestahes, et 50 aastat tagasi oli vaene kaluriküla. Hull ööelu ja kirev turg (vist ainult teatud päevadel).

Altea, üsna tavaline rannalinn, üsna klassikalise, aga väga ilusa vanalinnaga. Majaka juurde saab jalgsi minna. Poole tee peal üks uhke konnasuu kujuline koobas. Saab veel minna majaka teelt jalgsi üle mägede Benidormi. Väga ilus matkarada. Benidormi poolt alustades on matkaraja algust raskem otsida! Võtab umbes 4h.

Pisut sisemaale,(must go), El Castell de Guadalest. Teistest eristuv linnake. Lähedal olid veel mingid joakesed. Väga ilus kant.

Vee ääres veel Calp ja Denia- samuti tavalised mereäärsed kuurortid.

Alicantest läheb suur tramm/kipakas rong- Villajojosa, Benidorm, Altea, Calp ja Denia. Ma ei tea, kas Torreviejani ka?

Otsige turult (kujult) kollaseid suuri ploome, mida kutsutakse NISPERAS. Aprillis on neid kindlasti saada. Väga maitsvad- ei tea miks meil ei müüda.

Edu!

Nojah, 4 kohta on tõepoolest kasulikum müüa. Oma lollus muidugi, aga kes loeb neid Termse ja Konditsioone. Ikka linnuke kirja ja eluga edasi. Ostad veebipoest, broneerid hotelli, lendu või näiteks reisikindlustust. Ükskõik kui loogiline see alguses tundub, saab lihtinimese ikka mingi nüansiga lohku tõmmata. Nagu loterii.

Tore lugu sellega, et sai lapsele buugitud täispilet, aga mingi kandi pealt tuli välja, et laps tohib ainult süles istuda, oma istet ei saa. Veebis saab muuta teatud detaile, aga istekohta muuta ei saa. Keegi siin ütles, et Ryanairi helistada on ka võimatu. Kas kedagi on sellise asjaolu tõttu lennukilt maha jäetud?

Tänud?

Laps 10 kuune. Pidin siiski Rayanairi helistama. Esimesel tulemusteta katsel võttis see aega u. 10 min. ja teisel katsel vastati mulle üsna kiirelt. Päriselt aru ei saanudki, miks imikule eraldi istekohta ei müüda. Minuarust võin terve lennuki enda nimele buukida, kui huvi oleks!? Igatahes sülelaps istugu süles. Seda vaja neil selleks teada, et kolmeses pingireas on 4 hapnikumaski, st. kolmesesse ritta saab ainult üks sülelaps. Veel pidid nad mingid traksid lapse jaoks andma, mis ühendatakse enda turvavööga. Üle 2 aastastele pidi padi istumise alla antama.

Aga targad siin ütlesid, et kui endal või sõbral krediitkaarti ei ole, siis tuleb teha virtuaalkaat mis näiteks SEB`s maksab 10 EEKu. Siis vaatad oma SEB lehelt "minu kaardid" või midagi sellist ja kirjutad selle virtuaalkaardi pika numbrikese üles.
Edasi juba maksmisel paned kaardi lahtrisse lihtsalt VISA ning tolle numbri teise lahtrisse, siis veel 3-kohaline turvakood ja ongi korras. EDU!

Seatripp on vist Briti poismeeste reisistiil:)

Stanstedist Healthrow`i suunal.

kui vahetada jaama Stansted - Gatwick ? Ja kaua see võiks aega võtta? Tänud!

Miskipärast ei õnnestunud. Raal ütleb, et võta ühendust pangaga.
SEB Visa Elektron kehtib veel üle aasta, milles võiks küll asi olla?
Kas sobib ikka tavaline deebetkaart või peab tingimata olema krediitkaart?