polesos

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

7 meeldimist
0 postitust
29 kommentaari
Viimased kommentaarid

Me läheme märtsis Phuketisse.Ei ööbi koguaeg seal,vaid plaan edasi minna läbi Phiphi Lantale.Me nüüd samas juba teist korda ja teame mis ees ootab.Kui loodus huvitab,siis võtke 2 päevane trip Phuketilt Khao Sok rahvusparki.Juba sinna sõites näete natuke teist Taid ka,mitte ainult turistikat.Eelmine aasta olime vebruari lõpp märtsi algus.Sadas ainult ühel päevasel ajal kusagil 1,5 tundi.Kuna oli lõunane aeg,siis sisustasime selle söömisega.Vist korra oli veel lühiajaline sadu,aga see lihtsalt meeldiv.Lõi õhu puhtaks.

Arvan,et Austraalias Adelaidis eesti majas ka midagi toimub.Mul lapsed pisut kyll Melbourni pool töötavad.

Õigem on pakett valida.Kas mitte Küpros ka juba selleks ajaks soe.No nädalaga jõuab ka Tais ära käia,et esmase maitse suhu saaks:Kuidas võõrkeelega on?Esmane muidugi inglise keel.Kohati saab ka vene keelega hakkama.Teiseks dokumendid.Väljaspool EU vajalik kindlasti pass(kehtivusaeg vähemalt pool aastat veel).Lapsele ka vist vajalik.Raha.Parasjagu sula kaasa ja lisaks veel kaart(krediit-piisava limiidiga).Kaardid nii endal kui abikaasal.Reisikindlustus haiguse,õnnetusjuhtumi korral.Edu.Riia kaudu tasuks kindlasti uurida.

Pole küll päris teemasse,aga Varssavis on teine lennujaam ka.Näiteks Ryanair sõidab Modlin lennujaamast.Meil tuli seetõttu lennujaama vahetada,et Tallinna jõuda.Päris pikk taksoots oli.

Paluks Lanta kohta lisainfot,kuna oleme sinna ka plaaninud sõita märtsi algus.Mis hotellis olete?Kas pere tüüpi majutus ka on,kus 4 inimest ühes kohas saaks olla nö kortertüüpi.Niisiis Dao rand.Eelmine aasta puhkuse lõpus olime ka Kamalas.Tundus just perele sobivat rohkem.Olime hotellis The Palms.Kahe magamistoaga ja ühise puhketoaga,kööginurgaga peremajutuses.

Tai turismipiirkonnas arvan et vaktsineerimine pole 100% vajalik.Aitab üldine hügieen.Muidugi lõplikku kindlust pole.Mis puutub moskiitodesse,siis Phuketil sain neilt öösel pureda.Ise olin loll,ärge jätke ööseks akent /ust lahti.Kondiga ei tohi üle pingutada,meie lülisime magamise ajaks välja.See vannitoa ventika sissejätmine ööseks on hea mõte.

tasuks tõsiselt kaaluda,kas sõita Phuketis rolleriga.turistidega õnnetused on seal tavalised.tihe liiklus ´pluss vasakpoolne.meil siin vist üks laulja ,vist oli Juss pääses napilt invaliidistumisest.valik on sinu.mujal vhõredama liiklusega saartel,kohtades võib kaaluda.

Mul teemaga sama mure.Läheme Phuketisse teist korda.Mida veel ette võtta.Mõte minna Phiphi lt edasi Koh Lantale.On seal veel saari,mida külastada?Khao Sok rahvuspargis käisime.On seal veel rahvusparke kuhu minna?

Neil seal jah hinnad kokkulepitud.Mingit probleemi takso/minivani saamisega kohapeal pole.Maksumus oleneb sõidu kaugusest.Meie maksime taksofirma letis raha ära ja siis piletiga sama firma taksosse.Aga jah me olime 4kesi.Suurema arvu korral kogemus puudub.

Meie ostsime Kreetale ainult tsarterlennu piletid.Ülejäänu organiseerisime ise.Hotell ainult hommikusöögiga.Kõik hinnas seob näiteks liialt hotelliga.Tänavalt saime ekskursioonid saare erinevatesse kohtadesse(Hersonissosest).Aasia Tai tasub võtta ainult lend.Edasi juba majutus erikohtades booking jne.

Üldiselt küll.EU s on nii.Üle maailma pole kindel.

Meil Ateenas lausa Ryanair nõudis mobiili checkin i.Väljtrükk pidi soolase lisatasu eest olema.Ootesaali automaat igatahes väljatrükiga hakkama ei saanud.

Veebruari lõpp käisime Tais(Phuket) ja ümbruskonnas.Esimest korda nii kaugel.Siis mais Budapest.Suvel Lätis,Leedus(Palanga).Oktoobris Kreeta(väga meeldis).Tagasi lennust jäime oma lollusest maha.Seeeest saime tripi Heraklion-Ateena-Varssavi -Tallinn.Märtsis jälle Tai.Saame lastega kokku,kes Austraalias hetkel.Huvi pakub Balkan.Horvaatia,Montenegro.Võibolla mahuks ka talvine suusareis Alpidesse.

vt phuket.ee võibolla leiad midagi.-kedagi huvitavat!

Kui juba korra käidud,siis peaks lihtsam olema.Ei pea ju ühes kohas koguaeg olema.Kasuta bookingut ja pane reis ise kokku.Bussid põhjarannikul liiguvad piisavalt tihedalt.Kui huvi,siis vaata facebookist üllatav kreeta.Sealt saad ka nõu küsida,meie kaasmaalane kohapeal.

Pakun ,et elamise võiks võtta Kreeta saare keskele.Siis saab reise teha mõlemale poolele saare ossa.Meie olime oktoobri alguses Hersonissoses(turistilinnake mitte kaugel Heraklionist).Oktoober on muidugi hooaja lõpp ja suurt palavust ei maksa oodata.me muidugi valisime ööbimise ise ja ainult hommikusöögiga.tripid tegime nii Agios Nikolaos kui Chania poolele.tripid saab kohapeal tänavalt osta(meie ostsime rannapromenaadilt).

Me sel talvel ka Phuketisse märtsi alguses.Jubateist korda seekord.Eelmine kord ööbisime erinevates kohtades.Katal 4 ,Phiphil 2,patongis 1,dzunglis 1 ja lõpp Kamalas.Pakum ka,et pigem ööbida erinevates kohtades ja mitte kogu aeg Patongis.Aga jah alustada ju kusagilt tuleb.Pealepikka lendu vaja ka pisut taastuda ja ajavahega kohaneda.Märts pole ka kõige rahvarohkem kuu,nii et kohapeal saab majutust ,reise otse planeerida.

On kellegil kogemust korteri yyrimisel Rieka,Pula,Rovin ymbruses.Mida vaadata sealkandis`.Me esimest korda sinna kanti.

Kuidas seal juulis kuumusega on,kas 30´+ kraadi on veel talutav,võib olla mere äärespisut jahedam.Plaan Riekasse lennata nii 10 juuli paiku.

Puhkemajad on Pärispeal.Kaugemal on motellid Võsul ja üks ametlik telkimiskoht ka.Mere ääres on ilmselt ka väikseid telkimiskohti.Loksa pool küljes saab vist ka metsikult telkida.Enne Võsut peaks olema telkimiskoht Käsmu järve ääres.Sissesõit oli läbi metsa mõned kilomeetrid enne Võsu ringteed.

Mis puutub alkot ja sigarette,siis norm on ammu eu poolt 1l ja kaks pakki.Kuni 1.juulini kehtib sissetoodavatele autodele veel vana toll.Seega piiril võivad olla suured järjekorrad.Kellel vene viisa,siis lihtsam sõita Pihkva kaudu.

Jõulude ajal tuli autoga sisse sõites ajutine auto sissetoomine vormistada. Kahtlustavad,et jätad auto sinna(muidu tollimaks). Tõsi juht oli vene kodanik. Üle 3 päeva tuleb kohalolek miilitsas registreerida, ööbisime tuttava sugulase(vastuvõtja allkiri vajalik) juures(piiril väljumisel peab olema paber kaasas). Registreerimise eest ka väike tasu(enne vastuvõttu peab olema makstud hoiukassasse). NB!turismihooajal miilitsas järjekorrad, palju rahvast(teenindus aeglane-varuge aega). Kaupadest soovitan kohalikku kosmeetikat. Odav ja toimiv(läheb eksporti). Inimesed sõbralikud,kuritegevus minimaalne. Poliitikast avalikult ei soovita rääkida. Reisiks peab olema tervisekindlustus. Meie tegime Tallinnas Salvas(kõigil pole Valgevene accepti). Läbi Venemaa Valgevenesse tulijal peab olema ka kohalik viisa(vaatamata ühisele viisaruumile), teistpidi ilmselt samuti. Käisin Vitebskis läbi Daugavpilsi.Järjekorda polnud,suvel pidi olema. Tagasitulles kange alko 1l ja ainult 2 pakki suitsu. Ravimid(seal megaodavad)minimaalselt, vajadusel paigutage laiali(taskud jne). Head reisi!

Üldiselt kõige kiirem peaks olema metroo.