kylli999

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma panin tähele sellist asja, et väikesed kohvrid võetakse küll ära aga kui on tegemist pehme kotiga (isegi, kui see on kohvrist suurem) siis seda ära ei võetud. Kardavad vist sisu vigastada või mine tea, mis selle põhjus on.

Ära seda Nordea / Luminori krediitkaarti mingil juhul võta. Maksad iga kuu nagu surnud hobust aga kindlustuskaitse on neil minimaalne. Ise ei kindlusta, vahendavad. Mingi väike terviserike või pagasijama on OK aga näiteks reisi/lennu ärajäämisel pead olema kas suremas haige, mõni su pereliige surnud või kodu maha põlenud. Mingeid muid põhjuseid nad ei arvesta. Mul on see krediitkaart olnud aastaid ja olin veel nii õnnelik, et kindlustus pidevalt olemas. Aga nüüd juhtus septembris nii, et Ryanair tühistas mu lennud Londonisse ja tagsi. Asenduspiletid Finnairilt ostsin kirvehinnaga. Lootsin kindlustuse peale ja vaat mis nad vastasid: "Reisi tühistamine on hüvitatav ainult ägeda ja raske haiguse, õnnetusjuhtumi või kindlustatud isiku või tema lähisugulase surma tõttu. Kindlustusel puudub kaitse juhtum osas, mis on tingitud lennukompanii poolsest väljumise tühistamisest ja sellest tingitud kulutustest uutele lennupiletitele ning kasutamata teenustele. Sellest tulenevalt ei ole lennupiletite hinnavahe, kasutamata rongipiletid ja majutusbroneering kindlustustingimuste kohaselt hüvitatavad."
Ja nii ongi. Ise olen loll, et uskusin Nordea kiitust nende vägahea kindlustuse kohta ja ei süvenenud tingimustesse, mida nende vahendatav kindlustusfirma pakub. See Nordea sõnul ” maailma suurimasse kindlustusgruppi kuuluv AIG Europe Limited” jääb oma kindlustustingimustelt tugevalt alla ERGO’le ja isegi If’ile.

Minu info järgi kehtib see kõigile ja selleks tuleb pangas avaldus teha raha tagastamiseks, kuna teenus jäi saamata. Täpsemalt ei uurinud, kuna ise maksin ülekandega.

Minu info ütleb, et see kehtib kõigi kaardimaksete puhul, isegi deebetkaartide puhul. Olevat vastu võetud selline otsus. Info pärineb ühelt töötajalt. Loodetavasti vastab info tõele. Aga ega keegi pakkuma ei tule, tuleb ise panga poole pöörduda.

Hansapank olevat vastu võtnud otsuse, et kui te maksite Top Toursi reisi eest Hansapanga kaardiga ( mitte ülekandega ) ja vaidlustate selle makse pangas, kuna teenus jäi saamata, siis Hansapank maksb teile raha tagasi. Loodetavasti see aitab kedagi. Mina kahjuks maksin ülekandega.

Novatours on ikkagi kõige usaldusväärsem. Vaadake kasvõi sedagi, kuidas firmad oma klientidega tuhakriisi ajal käitusid. Novatours tõi kõik tasuta koju. Lugege Delfist kommentaare Topi kohta, kuidas inimesi ähvardati ja lennuraha välja pressiti. Nüüd on vist lubatud küll tagasi maksta. Topil on ka väga vilets hotellide valik. Ise olen käinud Türgis kaks korda Novatoursiga ja mõlemil korral rahule jäänud. Kuigi ka meil vahetati viimasel korral vahetult enne väljalendu hotell ära aga see ei olnud Novatoursi süü, hotell lihtselt suleti, kuna hooaja lõpul polnud piisavalt kliente.

Top on katkestanud lepingud nendega kes on võõrsil lõksus aga nendele kes Eestis mitmendat päeva asjatult infot ootavad, ei anna nad mingit teavet. Võibolla kuulutavad pankroti enne välja, kui neile mingeid nõudeid esitatama hakatakse. Kuidas on võimalik, et meie uus võlaõigusseadus on vastuolus eurodirektiiviga?

Sonesta Beach on ju 5* ja soritakse kotis, seda pole enne kuulnud!
Veel huvitab:

  • Kui palju tippi maksite? Lugesin tripadvisorist, et basseini ääres toolide ja restos laua saamiseks tuleb tippi anda. Kas tõesti on rahvast nii palju, et kõigile basseinitoole ei piisa?
  • Kust saite infot mis käib AI sisse ja mis mitte? Millisest hotelli baarist saab neid vahepealseid snäkke - lastele pizzat ja burgerit?
  • Kuidas on hotelli oma õhtuse eeskavaga? Kas te Sonesta Beachi casinos käisite, kuidas seal eeskava oli?
  • Hotelli kodulehel on kirjas, et neil on oma buss Naama Baysse. Kas kasutasite ja palju maksis?

Nii palju kohti ja nii vähe aega. Sohost olin enne lugenud, see tuleb siis kindlasti üle vaadata.

Leedus kindlasti Vilnjus - Trakai - Kaunas. Poolas oleneb kui kaugele sõita soovite. Kõige ilusam linn on minu arvates Krakow ja sinnakanti jääb ka kuulus Jasna Gora klooster Czestahowas. Aga ka Põhja-Poolas on ilusaid kohti. Pane siia otsingusse poola, kindlasti leiad midagi.

Kas see oli puhas kaamelisõit? Ilma igasuguste ATV-ta ja džiipideta?

Kas keegi teab veel kohalikke usaldusväärseid reieikorraldajaid Sharmis juhuks, kui seda SISI Travelit ei leia?

Pole leidnud selle hotelli kohta ühtegi põhjalikumat ülevaadet. Kas tõesti eestlased pole seal ööbinud? Palun kirjutage oma kogemuste kohta!

Olen tähelepanelikult lugenud teie kommentaare Tripis ja ka neid suurepäraseid ülevaateid Egiptuse elust-olust teie koduleheküljel(?). Suur tänu nende eest. Aga paar küsimust on jäänud. Mida te soovitaksite teha u. 40-aastasel naisel koos teismelise tütrega, kes klubindusest ei ole huvitatud? Ühe päeva veedame kindlasti Kairos, paar õhtut kulub ka Alf Leilas ja vanal turul aga mida veel? Lugesin kuskilt, et te soovitasite Hyatti sisehoovi, kus restoranis istudes saab jägida ka showd. Kas seal söömine on väga kallis? Võibolla on mõni idee veel õhtu veetmiseks välja pakkuda.
Ja veel - meid paigutati sellisesse hotelli nagu Sonesta Club, mis on kahjuks Hadabast kaugemal. Aga kui kaugel on ta Naamast? Te olete siin varem kirjutanud, et Three Corners Resort Kiroseiz on Naamast nii kaugel, et mugavam on sõita sinna taksoga aga Sonesta on ilusti rannapromenaadi ääres, kust mõnus jalutada Naama keskusesse. Topi kodulehel oleva kaardi järgi tunduvad need kaks hotelli päris kõrvuti olevat. Kas siis laisal keskealisel naisel oleks ikkagi Sonestast mugavam taksoga Naama keskusesse sõita, kas need taksod on kogu aeg hotellide juures saadaval ja palju võiks selline väike vahemaa maksta?
Nüüd tuli küll palju küsimusi aga loodan, et viitsite vastata.

Ette tänades,
kylli

18.apr. lend on Sharmi, ära jääb 17.apr. Hurghadasse. Meil oli plaanis kindlasti Luxorit külastada. Sharmist maksab Luxori reis 200 EUR nägu. See on minu teine katsetus Topiga ja jääb ka viimaseks. Edaspidi sõidan ainult Germaloga või omal käel.

Kas keegi on sellest juba kuulnud ja mis asendusvariante teile pakuti?

Auto rentimine sõltub eeskätt sellest, kui hea autojuht olete. Üldiselt ei soovitaks. Sealsed autojuhid on täiesti hullud ja mägedes tekib tõeliselt ohtlikke situatsioone. Ja õnnetustes jäävad alati süüdi turistid.

Vahe kohalikega on kindlasti suur. Ja kohalikega annab kaubelda, eriti kui võtate ühest kohast mitu ekskursiooni.

Kas Egiptuses pole kunagi nii juhtunud, et ostate Topilt eestikeelse ekskursiooni ja hiljem öeldakse: "SORRY, grupp ei tulnud täis" ja pistetakse venelaste gruppi. Meil just nii juhtus Topiga Kreetal Knossose ekskursiooniga. Algul maksad kallima hinna ja pärast pead veel päev otsa vene keelt kuulama.