ndrs

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid
Viimasel aastavahetusel Frankfurt-Istanbul-Tbilisi ja tagasi.
ID-kaart sobis igal pool, sh Istanbuli lennujaamas.
Aga märkus võimalike lennuprobleemide ja lennujaamast väljumise kohta Istanbulis on mõistlik.
Tõenäosusest lähtudes ma ilmselt võtaks selle riski, kui passi tõesti pole.

Olin esmaspäevast neljapäevani (2.-.5.10.2017) Barcelonas. Mitte midagi kartmisväärset.

Teisipäeva õhtul käisin paar tundi kesklinnas demonstreerivate inimeste kõrval ja vahel kaasas. Kõik oli ülimalt rahumeelne ning õhk kohati kanepisuitsust paks.

Politsei oli väga nähtav ja paljud inimesed plaksutasid neile möödudes sarkastiliselt.

Kaldun arvama, et see rahvas ei hakka niisama lihtsalt kaklema, ka siis, kui iseseisvus välja kuulutatakse ja Madriid võimu üle võtab.

Kartmise asemel tuleks kasutada võimalust ajaloo käigule lähedalt kaasa elada.

Sõitsin Lätist renditud autoga Valga kaudu Riiga ja ei pannud pimedal maanteel ja vastutulevate autode tulede tõttu üht 50 märki tähele. Märkasin alles siis, kui teisel pool teed üks vastutulijatest kinni peeti. Mõne aja pärast sõitis politsei mulle järele. Olin just siinkirjeldatud lugusid lugenud ja kõigeks valmis. Noorepoolne politseinik oli väga viisakas, rääkis üle keskmise head inglise keelt ning, olles küsinud, kas mul on Lätis kehtivaid karistusi, piirdus vaid hoiatusega. Olin sõitnud 25 km/h lubatust kiiremini.
Eelkirjeldatu valguses võib vist sedagi Läti politsei 'uueks trikiks' pidada.
Vabandasin ja olin järelejäänud tee lennujaamani hoolsam.

Kõige inimlikum -- kuigi mitte odavaim võimalikest -- on Tallinn-Stockholm ja Trelleborg-Travemünde laevad. Kaks ööd laevas, sõiduotsad talutavad, hotellile raha ei kulu ja kogu aeg lähened sihtpunktile.

Avastasin eelmisel suvel Eestis käies, et TT-Line Economy laev Nils Dacke on tegelikult meeldivam, kui nende Premium Nils Holgersson. Varem olen igasuguseid muid variante proovinud, paremat ja vähem väsitavat lihtsalt ei ole. (OK, Tallinki Rostocki laev oli, aga see on ajalugu.)

Sugulased on Läti laevu katsetanud ja resoluutselt öelnud, et ei iial enam.

Paldiski-Kapellskär on mugav, aga laev ise oli vähemalt eelmisel aastal päris depressiivne, kuigi sööklat kiidan.

Minu ja mitmete teiste siinsete eestlaste valik on ka sel aastal TT/Tallink, kui just vahepeal Poolasse asja ei teki.

Ahjah, ju mul on siis täna funktsionaalse lugemisoskusega probleeme.

Aga muidu tuldagu ikka Trieri, meil on siin täitsa ilusaid ja vanu asju.

Tohin ma küsida, kuidas 20 tunnist ainult 2 järele jääb? Buss sõidab Hahnist Trieri täpselt tunni. Kas tegu on lennu-/bussiaegade erakordselt ebaõnnestunud kombinatsiooniga?

Autoga jõuab vabalt. Öösel pole Ruhrist läbi sõites ummikud ka, seega sõiduaeg on üsna täpselt prognoositav. 4h 30m, lisa sinna tund kohvipeatusteks juurde.

Rongiga ma ei riskiks, need võivad hilineda, eriti talvel.

Muud riskid on: 1) lend hilineb oluliselt, 2) tuleb lumetorm ja teedel on kaos.

Ise valiksin sellises olukorras igal juhul auto (elan Saksamaal, sõidan palju).

Ei tasu end sellest Deutsche Bahni veidrusest heidutada lasta. Jäta sinna valikusse Saksa ID ja pane Eesti kaardi number. Väljatrükitud piletile jäävad sellest viimased numbrid ja riigi kood. Kui piletikontroll midagi ütleb, seletad, et õiget polnud valida. Ma olen vahel selle maakoodi enne printimist PDFis DE-st EE-ks muutnud, aga vahel on ununenud. Mitte kunagi pole see isegi jutuks tulnud ja neid pileteid ning kontrollimisi on olnud kümneid. Ette osta on reeglina oluliselt odavam.

Peatus on Weeze Bahnhof ja sinna saab lennujaamast bussiga (paar eurot vist).

Nagu Ryanairi puhul ikka, pole nende sihtkohtade nimedel midagi ühist kasutatava lennujaamaga. Frankfurt-Hahni oleks õigem nimetada Luxembourg-Hahniks või Trier-Hahniks, sest need on talle palju lähemal. Weezega sama lugu, alati tasub kaarti uurida.

Ma olin seal peaaegu 20 aastat tagasi ja täpselt asukohti ei mäleta, aga ühel hommikul kella 5-6 ajal jalutasin hotellist toidukraamiturule. See kujutas endast midagi loomaia ja tapamaja vahepealset, kuid elamus oli vägev. Soovitan. Minna tuleb kindlasti vara, asukoha saab kindlasti kohapeal küsides teada.