Tuld

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sitsiilia on otsustatud! See kõlab muidugi hästi ja üllalt, kuid asja materiaalsem pool on Easyjeti piletid, mis tundusid kõige soodsamad (ja nagu ikka, valides just sulle sobivaid päevi, mitte nii soodsad kui alguses). Reisini on jäänud 10 päeva - kogu perekond rebib kalendrist lehti välja ja ei malda sõitu ära oodata. Esimene peatuskoht on Cefalu. On keegi käinud? Teab midagi head/halba rääkida? Nädalake seal (täielik puhkus - ei mingeid kohustusi) ja siis jääb veel 5 päeva aega saarel ringi kaeda. Mida peaks vaatama? NB! Etna jääb ära...laste pärast - ei jõua neid sinna tassida :)

APPI!
Minu nägu ja silmad hakkavad juba arvutiekraani kuju võtma. Tekib vaikselt tunne, et olen interneti pähe õppinud :)
St. no ei leia südamelähedast ja rahaliselt sobivat peatuspaika. Kenasid kohti on, kuid mitte mere ääres. Ja kui mere ääres, siis a) sigakallid, b) "kolhoosid" (kämpingud, üksteise seljas jne.), c) olme on selline, mille eest oma raha välja kül ei tahaks anda. Tasutaks - ei ole rikkur ja ei ole ka kooner aga 1 nädal 1500 eur. kamba peale ööbimise eest on meie jaoks kallis (ilus hotell, otse mere rannal jne) ja jällegi 450eur eest nädal saab ööbimise nagu Jõgeval (andke jõgevalased mulle palun andeks). Ise enestes pole see ju paha, kuid miks üldse sinna sõita ja raha kulutada.
Ja nüüd tegin midagi, mida ennem ei pidanud võimalikuks. Avastasin, et Easyjet viib kogu pere ja toob tagasi Milanost Palermosse 260eur. Kui seal saaks loobuda autost, siis bronniksin piletid täna ära.
Kogemused?

Muide...luban pühalikult, et kui reis läbi, edastan mõistliku info siia. Ei soovi ainult tarbija, vaid ka pakkuja olla.

Tänud vastajatele. Kõik head mõtted on kõrva taha pandud ja kui mitte see kord, siis järgmise reisi ajal.
Paar kommentaari eelkõnelejatele.
Eelmisel aastal leidsime Prantsusmaal ööbimise samuti siit www.homelidays.co.uk. Kõik toimis hästi. Üle eelmisel aastal otsustasime (Saksamaal), et ei otsi majutust ette. Ja see oli tüütu. Kuna sõitsime Eestist oma autoga, oli erinevaid ööbimisi ikka mitmeid ja üsna palju auru läks selle peale, et leida sobiv, taskukohane ja vakantne ööbimispaik. Puhtalt minu subiektiivne soovitus - kui reisite lastega, siis võiks ööbimine enam vähem paigas olla.
Ja siit jõuame me järgmise tähtsa teemani. Toit.
Eelnevate kogemuste najal võin öelda, et ka see nõuab ette planeerimist. Muidu maanud turismilõkus ja mõtled, et miks ma üldse siia olen sõitnud. Just täpselt sellised tunded on mind valdasid mind gurmeemaal Prantsusmaal (ma poleks arvanud, et nad suudavad seal nii halvasti süüa teha. Reisi lõpuks teatas laps, kes hea meelega sööks MacDonaldis, et tema rohkem friikartuleid näha ei taha "french fries").
Seega...kas kellegil on häid kogemusi heade toidukohtadega?
Hea: kohalik, kordumatu, mitte michelini tärnidega (võiks ju, aga rahakott), mitte kiirtoit, kus kohalikud ise söövad.
Seda Milanos, Toskanas, Firenes ja sealsetes väiksemates linnades. Hea resto puhul olen nõus ka natuke autosõitu kannatama :)
Ja ehk on neis vajalik ette reserveerimine?

...Sitsiilia on ennegi perekeskis jutuks tulnud. Aga lennuk paneb rattad maha Milanos ja see tähendaks rohkem kui tuhandet km, seda siis uuesti lennates, autoga või rongiga. Ja edasi tagasi. Oleme mõelnud, et kui järgmine kord Itaalia päevakorda tuleb, siis võtame suuna kohe sinna, aga praegu allapoole Roomat ei lähe. Ja Roomasse ka ei lähe :) Las lapsed veidi kasvavad ning hakkavad hindama arhitektuuri ja ajalugu, siis on paras aeg.
Meri hakkab järjest vähem aktuaalseks muutuma. Üldine hoiak on, et oleks vähemalt kus ujuda. Kas või mõni mõnus majake/korterike kusagil Toskana südames ... basseini ja ilusa vaatega. Nurga pealt ostetud värske leib, just, juurviljad ... pudel kohaliku veini.

Tänud kõigile, kes on võtnud vaevaks infot jagada. Meeliv on lugeda "oma inimeste" arvamusi ja mitte toetuda turismifirmade poolt reklaamitavatele klantspiltidele.

Vaatasinb läbi päris palju fotosid Google Earth´ist Garda ümbruses ja...ei tea, kas mulle sattusid sellised, aga tugeval protsendil piltidest oli taevas pilvine ja ilm kuidagi "udune".

...tulevad kindlasti kõne alla.
Kui nüüd järgi mõelda, siis mererannad seonduvad kära ja sagimisega.
Tahaks rahulikumat paika.
Muidugi...see on ju Itaalia, rahuga on seal nagu on :)