TarmoKersti

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
1 meeldimist
0 postitust / 6 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Koh Samui , Koh phangan , Koh Tao. Kõik need kohad on kordades paremad kui Phuket ja mandrist ei hakka rääkimagi.

Olen Tais nüüd kokku ma arvan 7x käinud. Elanud Phuketil 4 kuud kunagi.
Olen igakord rentinud rolleri ja mind on korduvalt kinni peetud. Mul on alati kaasas olnud juhiluba , oman ka A-kategooriat . Seni pole kordagi Tais tehtud trahvi mingi kategooria pärast või ,et pole rahvusvahelist juhiluba.
On tehtud trahvi sõbrale ilma kiivrita sõidu eest. See kas paned kiivri pähe ja hoolid oma tervisest või mitte on igaühe otsustada aga kindlasti saad sa trahvi kui sõidad ilma kiivrita politsei reidi sisse. Eelmine aasta Phuketil pidas politsei kinni ja tegi läbiotsimise ning pärast seda laskis minema.
Kambodzas üritasid politseid pidevalt altkäemaksu võtta ala ,et puudub juhtimisõigus. Igakord näitasin oma Eesti juhilube ja seletasin ,et olemas on kõik kategooriad. Samuti mainisin ,et soovin turisti politseid kui nad nõuavad mult raha. Lasti minema. Paar korda ka sõitsin teise auto varjus lihtsalt eirates peatumis märguannet edasi keegi tagaajama ei hakanud.
Igaüks nüüd otsustagu ise , mis ta teeb. Ja sellest Juss Haasma õnnetusest ei ole tegelikult keegi arusaanud minu tuttavatest ... see on üks segane lugu ja kas kiiver ikka oli peas , arvan ,et tegemist ei olnud ka tavalise rolleriga.
Edu Tais näeme ;)

Hetkel live cam pilti vaadates Samuil ei saja!
http://www.samuiwebcam.com/koh_samui_walking_street_lamai.html

https://www.accuweather.com/en/th/ko-samui/5470/january-weather/5470

2 viimast aastat on üleujutus olnud 5 dets 2016 ja 6 jaan 2017.
Üldiselt sajab seal kandis vist vähem kui Krabil. Olen olnud Koh Lantal ja Krabil Nov-Dets ja siis sadas suht palju. Jan lõpp veebruar on okei minna ma arvan.

Seda rolleri rendi asja on vist nii kõigis neis riikides.Tais nad teevad nii ka jetidega jne... Kui vaadata sellist dokumentaali nagu Big Trouble in Thailand ei saakski kuhugi reisida.Õnneks Tais nt Phuketil olid olemas omad inimesed kes rollusid rentisid.Aga Kambodza kohta on meil nt tekkinud veel küsimus lugedes netifoorumeid, et kummal maal on odavam reisida Kambodza või Vietnam? Plaanime 2 kuud või õigemini 70 päeva umbes veeta neid maid külastades ja tundub, et Vietnamil on rohkem pakkuda kui Kambodzal.Ja keeruliseks on jäänud ikkagi see kuidas saaks Kambodzas ülevalt minna Vietnami maad mööda? Kambodza e-visa on olemas plaanime ka Phnom Phenis või Shikonvilles teha Vietnami viisa.Kambodza e-visa lehel on mingid piiri punktid antud kust vietnami saab LP ütleb et on 8 piirületus kohta aga ei ütle täpselt kus need on.Tahaks kõige pealt Põhja-Kambodzast minna Vietnami ja üles Hanoi-Halong Bay ja siis mööda rannikut alla tulema hakata sellist marsuuti aga ei ole vist Trip.ees eestlased ette võtnud vähemalt ei leia ühtegi vastavat postitust.Nii Kambodza kui ka Vietnami kohta on igasuguseid hulle lugusid vargustest ja petuskeemidest tundub, et ei saa eriti lõdvaks lasta seal.Oleme kuulnud ka, et üleval Vietnamis nad eriti valgeid ei salli tänu USAle. Kui keegi on seal üleval reisinud võiks sellest ka kirjutada.
Tänud.

Me mõtlemegi Halong bayle ka minna aga keeruline on otsust teha kuidas marsuut ette võtta. Maandume Phnom Phenis ja siis mõtlesime, et käime kas all Shikonvilles ja sealt üles Siam Repi e. Angkor Wat. sealt äkki Kratisse kus peaks magevee delfiine näha saama.Sealt äkki edasi Vietnami aga keeruline on leida netist piiriületus punkte seal üleval.Sõidaks siis üles Hanoisse ja Halong Bayl käiks ära ja hakkaks rannikut mööda alla tulema kuni Saigoni sealt lendame pärast ära.Kas on mingeid soovitusi marsuudi kohta kui lendame algul Phnom Pheni ja välja lendame Ho Chi Mihnist?
Tarmo&Kersti

Kambodza-Vietnam nõuandeid reisiks

Plaanime minna kahekesi Kambodzale ja Vietnami mai kuus, plaan on olla nendes riikides kokku umbes 2 kuud. Alustame reisi Phnom Phenist ja lõpetaks HoChi Mihnis kuna sealt oleks pärast väljalend. Keegi kes on mõelamas riigis käinud võiks kirjutada umbes kui suur peaks olema 2 kuu eelarve, et toime tulla mitte väga laristades.Nt Kambodza pealinnas peatuks 2–3 päeva siis kas tasuks minna üles Siem Riepi ja kuidas oleks kõige mõtekam tulla alla rannikule, et mitte sama teed kaudu mis üles sai mindud. Shikoviellest läheks edasi Vietmani poolele. Vietnamis reisiks mööda rannikut üles poole aga mitte Hanoisse arvatavasti. Millised oleks kulutused keskmiselt elamise, tranpordi,söögi jne peale. Kas hindade vahe on erinev Kambodzal ja Vietnamis? Kus riigis tasuks rohkem ringi vaadata? Mida välitda ja mida oleks kasulik teada. foorumist lugesime aga leidsime väga vastakaid arvamusi. Üldse igasugune info nende kahe riigikohta oleks teretulnud. Ja kas Vietnami viisa tasuks teha olles juba Kambodzal? Kambodza e-visa on olemas. Kas sellega võib tekkida probleeme Kambodzalt lahkumisel? Millistes piiripunktides väga ei küsita mingit lisa raha jne.
Tänades Kersti ja Tarmo.