kirsti22

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

10 meeldimist
0 postitust
46 kommentaari
Viimased kommentaarid

Christell:

  • ESTA täitmisel peab märkima sissesõidu aja, kui ma ei eksi, ja nüüd ka vist lennunumbri? ESTAT taodeldakse ikkagi konkreetseks reisiks.

  • Tagasisõidu piletit kontrollitakse turiste riiki sisse lastes pisteliselt. Mõned ametnikud on sind riiki lastes väga põhjalikud, a la "Näita ette kõik paberid, hotelli broneeringud, tagasisõidupilet jne" + küsitlevad koralikult, et olla kindel, et sa ei jää riiki illegaaliks ja lahkud nagu korralik turist.

Teised jälle ei hooli ja löövad templi kiiresti ära.

Äkki võtaks nüüd sõna need, kes on reaalselt ka seda situatsiooni näinud-kogenud ja USAs elanud/elavad, nagu nt MINA.

  1. 99% nendest lugudest, kus inimesed on illegaalina läinud ja mingile heale järjele saanud (s.h. saanud legaalseks), pärinevad kaugematest aegadest kui viisasid sai palju lihtsamalt. Viimase kümne aasta jooksul selliseid lugusid on väga vähe, kui just ei abiellu või tõesti mingi firma sinu eest ei võitle, mis juhtub väga harvadel juhtudel.

  2. Eesti juhilubadega saab sõita ainult 3-6 kuud (turistiviisa aeg). Peale seda PEAB tegema kohalikud load - neid aga ei saa kui ei ole ametlikku alust riigis viibimiseks.

  3. Illegaali elu: Sa ei saa kunagi makstud arstiabi ega mingeid riigipoolseid teenuseid. Sa ei saa tulumaksu tagastust, kui kõik teised saavad ja sa ei saa riigilt PENSIONI. Ei saa teha ametlikke usa dokumente (isikukood, juhiluba, ID, pass). Sa ei saa liisida ega osta mingisuguseid paremaid ja uuemad tooteid ega teenuseid, kodu, autot jne. Korralikumad kortermajadki kõik tsekivad kas oled illegaal. Sa ei saa kaasa lüüa selle riigi valimistes. Sa ei saa astuda kooli ega teha karjääri ja kuhugi jõuda, sest sa oled illegaal. Sa ei saa reisida riigist välja (ka mitte Eestisse koduseid külastama). Sa pead koguaeg vaatama ette ja taha, et sust erilist märki maha ei jääks ja mõtlema iga päev kas keegi tuleb homme ukse taha. Või ülehomme?

Oled siis eluaeg kammitsaisse surutud “külaline” riigis kus elad? Miks elada riigis, mille ühiskonda sa ei taha sulanduda ja millesse ka ise panustada, selle arengule kaasa aidata, olla täieõiguslik osa sellest?

Hmm..kõlab justkui samamoodi nagu osad idanaabrid Eestis, neid kirume aga ise läheks samasuguseks kuhugi teisele maale?

Kas sa seda ka arvestasid, et USA ja EU voolujuhtmed on erinevad ning voolutaluvus sammuti? Isegi kui kasutad konverterit, ei saa sa täisvõimsust kätte ja läbipõlemisoht on 50/50.

Kas sa eelnevaid teemasid siin oled lugenud? Turistiviisad on 3- ja 6-kuulised, tööle ei saa (v.a. koristaja ja flaierijagaga). Ütlen otse, nagu siin ka 100000× kirjutatud – elamis- ja tööviisat sa ei saa kui ei vasta rangetele tingimustele.

Austraalia pakub avasüli 1a tööviisat...

Kahjuks on eelkõnelejal õigus. Copy-paste ka seadusest:

"You must invest $1,000,000, or at least $500,000 in a targeted employment area (high unemployment or rural area). In return, USCIS may grant conditional permanent residence to the individual. Up to 10,000 visas may be authorized each fiscal year for eligible entrepreneurs."

Palju lennanud Lufthansaga USAsse ja tagasi ka. Ainult positiivsed kogemused:)

  1. aastal olin suve USAs Work&Traveliga. Kasutasin StudentTouri paberite ajamiseks, töö otsisin ise kohapeal - rohkem valikut ja võimalusi.

Elan Miamis ja võin nii palju öelda, et sisuliselt on dets-jaan Miamis ja Lõuna Floridas USA kõige soojemad ilmad (seepärast talvituvad siin ka kõik staarid lol). Miami ja LA suurim vahe on ehk selles, et Miamis nn "hot spot" on otse rannal ja põhimõtteliselt on kõik asjad ühes kohas koos - Art Deco arhitektuur, rand ja rannapromenaad, baarid-restoranid-klubid, poed jne (eriti esmakordsele külastajale mugavalt). Key West, koos sinna viiva 7-miili silla, Ernest Hemingway majaga ja USA kõige põhjapoolseim punkt on ka kiftid. Samuti Miamist 3-4h sõidu kaugusel Orlando oma kuulsate parkidega, veel on läheduses Everglades alligaatoritega ja Kennedy Space Park kosmosesüstikutega. Dets-jaan on võimalik ka näha ära 2x valitsev NBA meister Miami Heat, piletid pole laes sest siis pole veel Play Offid.

LA-s on rand eraldi, vaatamisväärsused eraldi ja ka klubid/restornaid rohkem linna peale laiali hajutatud. Samas, kui on auto siis pole LA-s probleemi. Kultuurilaksu osas on mõlemad heaks kogemuseks kuna just nendes linnades on palju erinevaid Kariibi ja üle üldse kirju taustaga huvitavat seltskonda:D

Üks tore video Miami Beachist:

Nii Tampa kui Orlando tee on pikk tõesti edasi-tagasi sõita ühe päeva jooksul. Olen sõitnud Orlandosse ka ainult 3 tunniga, aga aeg oleneb liiklusest, mugavustsoonist jne

yuffie, palun pööra tähelepanu antud punktile:

"...which qualified workers are not available in the United States"

ehk siis selle kategooria all saab tööandja taodelda sulle viisat ainult juhul, kui suudab USCIS-le ära tõestada, et mitte kedagi teist (nt kohalikku kandidaati) vastavale kohale tööle võtta ei ole. Tööandja peab ajama neid pabereid (sina ise ei saa), tasuma sinu eest viisatasu, esitama oma finantspaberid + eelnimetatud tõestuse ja riskib mitmekuulise ooteajaga. Firmad ei võta sellist kadalippu ette kui sa pole just väga vajatud spetsialist mõnes valdkonnas, milles on suur töötajate põud.

Diana, kas oled lugenud siin foorumis samalaadseid teemasid ja siinsamas diskussioonis eelnevaid kommentaare?

Need asjad ei käi USAs nii lihtsalt, et taotled ning saad viisad/load. Ja saatkonda ei tasu kindlasti minna jutuga, et tahad tööviisat. Olgu USAs või saatkonnas, peab olema teatud "põhjus mille alusel seda taotled", nt: abiellusid kodanikuga, oled nõutud eriala spetsialist (nt doktor vms), firma taotleb sulle tööluba kuna peale sinu pole ühtegi sobivat kohalikku kandidaati, oled investor, meelelahutusäri artist, lapsehoidja, work&travel 3-kuulise programmiga vms.

Kui on huvi ametlikult tööd leida (nt algul turistiviisaga tulles ja kandideerides), võin nõu ja jõuga aidata - elan Miamis.

ESTAga ei tohi tõesti tööd teha. Komandeeringud, konverentsid jms ei käi sinna alla.

Lisaks - kui keegi on saanud või taotleb spetsiaalset viisat, siis on tõesti võimalik kandideerida, käia töövestlustel ja ehk saada tööd ka. Aga selleks on väga piiratud võimalused: sa pead olema nõutud valdkonna spetisalist või doktor, firma peab sinu taotluste eest maksma väga suured summad ja tõestama, et kedagi samaväärset USA pinnal ei leidu. Seega, väga keeruline on see siin tänasel päeval.

Julgen arvata, et said SSNi tänu mõnele piiratud ajaga väljastatud viisale? Kui nii, siis lõpeb su SSNi kehtivus koos viisaga (number pysib kyll systeemis aga ametlikult ei tohi sa seda kasutada, kuskile esitada jne).

Kui sul kehtivat viisat või ametlikku alust riigis viibida pole, siis SSN sind ka ei aita sest sisuliselt rikud seadust, võid minna vangi, deportation jms.

Ja kui viisat taotlema hakkad, siis juba SSNi kord saanud isikud on potensiaalsed illegaalid, kelle uued taotlused vaadakse läbi "erilise hoolega"...

Soovitan ka intervjuul mitte mainida, et teed pikemaajalisi plaane USAs olemiseks. Esialgu tasub lihtsalt öelda, et soovid saada välismaalt keskkooli kogemust vms, et muidu on su pere siin jne

// pensioni osas ma sõna ei võta aga kui sa räägid tulumaksutagastusest ja tervisekindlustusest, siis ilmselgelt oled sa kuskil mullis elanud! iga suvaline tross võib endale tervisekindlustuse teha. ja iga suvaline troos võib omale ITIN'iga ka maksutagastusi teha. kui peenelt kombineerid, siis võib lõpuks ka pinss tiksuma hakata :D see ongi see point, et usa tegelikult SOOSIB riiklikul tasandil illegaalide olemasolu! //

Täpsustaksin, et oma postituses kasutasin väljendit "makstud arstiabi", ehk tööandja poolt tagatavast ametlikkust arstiabist (Benefits Package). Ja illegaalidel pole sellele õigust, kuna illegaale ametlikult firma payroll-ile ja benefitsidele ei vormistata, nagu teada.

Samuti, jah, contractori paberiga võib igaüks endale tööd üles kirjutada ja selle tagastust nõuda - aga jällegi - see on illegaalne kui sul ei ole tegelikult tööluba. Ja kui sa teaksid sellest tegelikult rohkem, teaksid ka, et see on veelgi keerulisem: tööloa tüübist oleneb, kas sa seda contractori vormi tohid üldse kasutada. Seega selle kasutamine on limiteeritud ka legaalselt riigis töötajatele.

Nifferdamine seadusaukudes ei ole õigustus sellisele tegevusele.

Üldiselt on jah see lõputu vaidlus - kes arvab, et illegaal olemine on cool ja ok, see jääbki nii arvama ja need kes arvavad vastupidist, jäävad samuti oma arvamuse juurde.

Õige jutt, töötan ise USAs hotellinduses ja see on levinud asi - tav. $50/öö kohta broneeritakse tagatisraha katteks e. INCIDENTALS CHARGE. Kui midagi ei tarbi hotellis (teenused, söögid, joogid mis toa arvele läheks), siis see summa vabastatakse. Fakt, et öö maksumus võib olla väiksem kui Incidental charges, ei loe kahjuks.

Soovitan isast mitte midagi mainida. Pole paberites nii kui nii ja pole vaja lisa kahtlust tekitada.

Ütled, et lähed lapsega puhkusele.

Minu VW Jetta 2.5L täispaak maksab nt 42-45 dollarit. Pakuks, et paak on u 60L vist.

"Välisministeeriumi pressiesindaja Postimehele antud selgituse kohaselt ei tohi Eesti riik toetada oma tegevusega oma kodanike illegaalselt viibimist ja avaliku korra rikkumist (juhiloa võltsimine, maksuameti petmine jne) asukohariigis, sealhulgas USAs, sest nii on kirjas diplomaatiliste suhete Viini konventsioonis ja konsulaarsuhete Viini konventsioonis."

Selge ja konkreetne!

See, et mingi üks tuttav pole vahele jäänud ja teda pole maalt väja saadetud, ei ole mingi õigustus illegaaliks olemisele. Või selle ülistamisele.

Ja mis elu see üldse on? Sa ei saa kunagi makstud arstiabi ega mingeid riigipoolseid teenuseid. Sa ei saa tulumaksu tagastust, kui kõik teised saavad ja sa ei saa kunagi riigilt PENSIONI. Kunagi ei saa teha ametlikke usa dokumente (isikukood, juhiluba, ID, pass). Sa ei saa kunagi liisida ega osta mingisuguseid paremaid ja uuemad tooteid ega teenuseid, kodu, autot jne. Korralikumad kortermajadki kõik tsekivad kas oled illegaal. Sa ei saa kunagi kaasa lüüa selle riigi valimistes. Sa ei saa astuda kooli ega teha karjääri ja kuhugi jõuda, sest sa oled illegaal. Sa ei saa reisida riigist välja (ka mitte Eestisse koduseid külastama). Sa pead koguaeg vaatama ette ja taha, et sust erilist märki maha ei jääks ja mõtlema iga päev kas keegi tuleb homme ukse taha. Või ülehomme?

Eladagi elu lõpuni sellises mullis, kus oled kui kinniseotud. Mis mõnu sellisest masendavast mullis elamisest saab? Oled siis eluaeg kammitsaisse surutud "külaline" riigis kus elad? Miks elada riigis mille ühiskonda sa ei taha sulanduda ja millesse ka ise panustada, selle arengule kaasa aidata, olla täieõiguslik osa sellest?

Hmm..kõlab justkui samamoodi nagu osad idanaabrid Eestis...

"mismoodi võtab Eesti riik endale õiguse otsustada, et Usas viibiv eesti kodanikust illegaal peab Usast tingimata just Eestisse reisima?"

Eesti riik ei ole süüdi selles, et USAs viibival inimesel, kes omal algatusel illegaaliks hakanud, on eesti passi lõppedes soov ühtäkki saada ametlikult uus pass, et siis kuhu iganes murevabalt reisida. Inimene peaks sellisesse olukorda sattudes olema õnnelik, et Eesti pakub üldse mingi võimalust talle riigist lahkuda. Kui nii väga dokumente vaja, siis sõidad koju ja teed. Ja mitte midagi muud ei peagi Eesti riik sellisele seaduserikkujale pakkuma. Isegi hästi läind.

Siingi topelt moraal - et Eesti riik andku aga ametlikult dokumendid aga ise rikun ametllikke reegleid teises riigis? Hmm....

PS. need reeglid oleks pidanud juba ammu jõustuma. Ja mida rohkem dokumente oma legaalse staatuse tõestamiseks küsitakse, seda parem.

Hei. Jaanuar on tõesti Miamis jahe. Samas soojem kui kusagil mujal USAs sel ajal. Päevitada võib olla võimalik, kui päike on pilvedeta väljas ja lesid tuulevaikses kohas kus külm ei hakka, tuul üle ei käi vms. Aga ka siis võib veits jahe hakata. Päikese käes ei tõuse jaanuaris üle 25-26 kraadi ikkagi väga. Ja õhtud on jahedad, võib jakki vaja minna (selle aasta jaanuaris jäin haigeks nt 12 kraadiga öösel).

Samas ringi käimiseks ja uudistamiseks on ok, ei hakka palav ega süda lähe kuumusest pahaks.

Kui vähegi võimalik, soovitaksin veebruari lõppu või märtsi juba (siis toimub Miamis ka mitmeid suuri üritusi).

Nii TV3, ETV kui ka nt Kanal2 laseb välismaalt vaadata ainult omatoodangut. Kõikide välismaa sarjade, mis on sisse ostetud, näitamis- ja kordusnäitamise reeglid on erinevate lepingutega rangelt määratletud ja reeglina ei ole telekanalil õigust neid kodulehel nn välisturgudele "broadcast"-ida.

Kõigepealt täpsustaks, et passi pandav tavaline "10-aastane viisa", ei tähenda, et võid USAs 10a järjest viibida. Turistiviisa passis on sissesõidu luba, mis lubab aastas riiki tulla max 3 kuuks (pikendades 6). Ehk siis 10 aasta jooksul on sul lubatud viisa alusel minna iga aasta teatud perioodiks ilma et pead uuesti sissesõidu luba taotlema. Passi pandavatel viisadel on standard, et 10a.

Teiseks: ainukesed variandid USAs 1-2 aastat viibida on õpilasstaatus, au pair või kui oled "skilled worker" nagu eelpool mainiti.

Turistiviisaga ei saa tööd - turistil pole USA isikukoodi, tööluba ega USA isikutunnistuski ja ükski korralik firma ilma nendeta tööle ei võta.

Kui inimene muidugi mitteametlikult restorani põrandaid ei taha pesta ja illegaali staatust omandada, mis võib kaasa tuua lausa vanglakaristuse...