Kahvel

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
26 kommentaari
Viimased kommentaarid

Suur tänu. Ega mu eesmärgiks tipp ei olegi. Tahan lihtsalt osaleda ja midagi uut õppida ja proovida.

Ei saa aru. Küsiksin Teilt, kui palju auto maksab?

Soovitan paarinädalast reisi Sumatra saarele. Lendad Kuala-Lumburise ja seal otse Medanisse. Oled peaaegu kohal. Kuumavee allikad, mäed, dzunglid, metsikud jõed. Kui suurel saarel enam ei jaksa olla, sõida saare idarannikule ja sealt öise laevaga Nias saarele. Ära võta ööseks kajutit. Need on väga palavad ja higised. Mine ööseks tekile magama. Värske õhk, tähed, kuu...Niasel valged liivarannad, head surfimisvõimalused, maitsev toit. Tasub teha päevane trip saare keskosas elavate hõmurahva juurde. Huvitav arhitektuur ja elukombed. Kaks nädalat pole palju. Paki asjad ja sõida koju!

...nendes kohtades. Mis sellest siis katki on?

... see Lenini (või mõni muu) värk huvitama. Kui suured on rühmad, milline peab olema ettevalmistus?

Sul pole palju raha ja mitte ka aega. Soovitan süüa korraliku lõuna Sao Paolos. Ära mine A la Carte restorani, need on liiga kallid. Soovitan Self service või Comida por quilo (rootsi laud) toidu kohtasid. Viimane, on selles mõttes hea, et pole vaja osata keelt ja saad nii palju süüa kui soovid. Võid ka kaasa võtta, kui ütled,et oled Baltikumist ja oled turist. Toiduvalikus on rikkalikult salateid, liha, pizzasid jne. Ja väga tähtis! Desinfitseeri käed, et sõrmedega süües mingit kõhulahtisust ei teki. . Head reisi!

Eelmise aasta sügisel tegime kahekesi rattasõidu Bing Zhong Luo'st Jing Hong'i. Rattasõit algas umbes 4000 m kõrguselt Lõuna Hiina Yunnani provintsist. Väike küla või linn, kumb see nüüd oli, paikneb Nu Jiang'i orus Myarmani piiri läheduses. Sõitsime maha umbes 1300 km ja sõit lõppes samas provntsis Lao ja Myarmani piiri läheduses Jing Hongis. Rattareis kestis umbes 30 päeva. Miks valisime sellise tee? Tee ülevalt (piltlikult) alla on 98 % asfaltiga kaetud ja suuri, raskeid tõuse ei ole. Sügisene kliima oli kuiv ja temperatuur mõnus. Hiinas pakutakse ratta remondi teenuseid peaaegu igas kurvis, külas ja linnas. Meie rattad. Mei ei tahtnud ratastega ja rattavarustusega üle pingutada (loe: oleme vana-aegsed ja igasuguse kolu jaoks raha ei ole). Ostsime endale (juba aasta varem) vanad 80 aastate võidukad (minul Olmo ja sõbral start sosse) ning ehitasime nendest single speed'id. Ühesõnaga võtsime kõik, mis ülearune, ära. NB! Me ei teinud nendest fixe, jätsime mõlemad pidurid alles. Lisasime tagumise porilaua ja tugeva pakiraami (ostsime Hiinast), kuhu riputasime kaks külje kotti. Ei navikaattoreid, ega kiiruse mõõtjad ja muid vidinaid. Kumme paikasime kolm-neli korda ja üks kord läks kett katki. Kogu moos!

sul Viljar veel istuda on? Arvo, ole ettevaatlik!

Minule isiklikult meeldib lumine Haanja. Võimalusi aktiivseks puhkuseks on palju. Võid sõita hobureega vana kombe kohaselt, suusatada, uisuta või niisama lumes ringi tallatta. Haanja on parim koht looduse ja rahu armastajale. Haanjasse on väga lihtne reisida. Näiteks Tallinnast väljub iga päev kell 10 Express Munamägi, mis viib otse Haanja südamesse kaupluse ette. Paari tunni pärast buss läheb tagasi Tallinna.

Jah, se on tõsi. Toidu portsud on väga pisikesed ja sisaldavad aasia päritoluga maitseaineid. Jookideaga on ka nii, et kipuvad otsa saama. Näiteks piima ma ei saanud üldse. Tasub omad joogid ja söögid kaasa võtta. NB! Joogid pead küll enne turva kontrolli ära jooma, muidu võtavad käest ära. Pea vastu!

Sul tuleb kiire. Kui oskad keelt, siis pole häda. Kui aga ei, siis võta paber ja joonista (või palu, et mõni teeks saeda) paberile laeva pilt ja kirjuta Stena Line. Odav on hääletada. Seisad tee ääres ja ootad niikaua kui mõni poolakas sind juhuslikult peale võtab. Igaks juhuks kirjuat veel "HAST". Loodetavasti sain aidata.

Tere! Soovitan soojalt Pahar Ganj läheduses paiknevaid pisikesi perehostelle. Nagu indialastel kombeks, peaaegu kõikide hotellide/hostellide nime lõpus on Palace ja klassid Super executive, deluxe Suite jne. Hostellid on tagasihoidliku aga kõik vajalik leidub: wc, duss, värvi-tv jne. Öö hind umbes 2 e. Läheduses loomulikult rand, turg, raudteejaam ja kümneid söögi kohtasid.

Huvi on suur. Kas se on sissepõlenu mootoriga ja millised on kummid? Kas ikka navikaattor on peal. Kust oled selle ostnud või saanud? Samas huvitavad mind väga autoga ringisõitmised. Kui palju inimesi võtad peale. Palju maksab? Kohe ei tule kõik meelde aga sina auto mees, räägi juurde.

Kümne päevaga võib imesid teha. Mõned aastad tagasi oli kusagil ajalehes reisikirjeldus L-Ameerika reisist. Seltskond oli lennu reisil*. Kaheteistkümne päeva pikkusel reisil tegid nad 13 siselendu ja käisid läbi kõik maad... . Mitmete reisifirmade toodete hulka kuuluvad puhkuse-, ranna-, ring-, sööma-, ja joomareisidele lisaks veel "lennureisid". Sellisel vist ainult lennatakse?

Hotelle ja hostelle on palju, nagu tead. Ise ööbisin (2009 jun.) väikeses perehostellis. Nimi oli "Alohilani" ja paiknes Ester st ja Upper St ristmikus. Mäletan, et ukse kõrval, maja seinal oli suur ja puine laeva rool. Hoones oli kolm, neli tuba koos dussiga. Ööbimine maksis, täpselet ei mäleta, 6 usd koos hommikusöögiga. Õuel sai grillida, eraldi oli veel raamatukogu koos tv:ga. Pere hobiks oli vist surffimine ja jalgrattad. Neid olid kõik seinäärsed täis.

...ära kurvasta. Loe! Valetan sulle just nüüd! Mõtlesin terve selle jutu väljä. Pole käinu, pole näinud! :-)

Samuti meie plaanide peale, kui mitte just ei naerdud, siis väikest pilkamist oli märgata :-). Aga ega teiste arvamust alati tõsiselt võtta ei või. Arvamus on arvamus ja kes nii väga (sina näiteks) oleks soovinud, et me selle reisi enne teisi oleks teinud. Kadedus ajab inimesed lõhki. Kuulaksin meelsasti nende kogemusi, kes selle ise läbi on teinud. Paadiga üle lahe minek ei ole mingi uudis, kuna seda teed on läinud mitmed turistid, nii jalgratastega, mootoratastega, seljakottiega ja ilma. Üle piiri, kus algavad tõelised sood, dzunglid, vihmametsad ja lõputu looduse ilu, turistid enam edasi ei liigu... Ja muide ega ma ei tahtnudki sulle midagi tõestada. Se, et lollide, napakate ja hullude peale kadedad ollakse, ei oe mulle mingi uudis!

Tere. . Olin Kolumbias 2003 aastal. Tahtsin sinult Arvo küsida, kas oled kuulnud, kas peale -97 aastal toimunud nelja turisti (kaks said surma) kaaperdamist on keegi läinud või üritanud minna läbi Los Katiose rahvuspargi Panamasse Yavizasse või Chiogorodosse või mujale(Darien NP)? Mind huvitab see sellepärast, et 2003 aasta juuni kuus olime (mina + veel üks) Los Katiose rahvuspargis, Rio Atrato äärses külakeses, kus oli ametlik sissepääs rahvusparki. Meil oli plaanis koos kohalikega minna NW suunas Corozali külla, Panamasse. Olime hästi, umbes 150 km (otse linnuteed 70 km) reisiks ennast ette valmistanud. Kohalikesse saatjatesse olime tutvunud juba varem ja tundsime teineteist peaaegu kolm nädalat. Selles väikeses külas tegime viimaseid ettevalmistusi ja ootasime millal võime teele asuda. Ootamine sellistel reisidel ei ole mingi ime, kuid peale neljandat ja viiendat päeva ärkas meis kahtluse tunne. Kohalikud varjasid meie eest midagi. Tundus, et keegi, mitte nemad, takistasid meie teele asumist. Peale 8 :ndat ootamispäeva tegime ettepaneku meie plaan tühistada. Kohalikud nõustusid ja järgmisel päeval läksime paadiga mööda Rio Atrot ranniku suunas. . Jalgsi tahtsime ikkagi selle kahe maa vahelise piiri ületada. Sõitsime kõikvõimalike maapealset vahenditega Sapzurrosse ja ületasime sealt piiri. . Hinge jäi vaevama ikkagi kahe riigipiiri ületamine Darien Gap:is. Ehk ühel heal päeval proovin uuesti.

Xiōng yŏu chéng zhú. Millist õnne oled otsimas? Mis sa selle all mõtled? Hiinas tuleb tööd teha, looderdades läbi ei löö.

Täna oli saunapäev. Saunas räägiti, et 1. maist pidi õlu kallimaks minema. Teadmiseks teile toimetuse mehed :-)

Tere! No ilmset sa 4-5 päevaga dzunglisse ei jõua. Tõenäoliselt oled koos muude jenkkituristidega kusagil dzungli serval. Teed paari tunnilise jalutuskäigu hotelli taha metsa ja peale seda istud akna taga (sees pool) ja vaatad välja. Loomi sa loomulikultei näe, sest dzungel ei ole loomaaed. Hiljem muidugi räägid et käisid dzunglis ja nägid midagi... No varustus. Valged nike tossud ja head sport sokid, et varbad villi istumisest ei lähe. Igaks juhuks söö malaaria tablette ja desifitseeri korralikult käsi, et mingit jama ei tule. Ja muidugi läpakas kaasa, et sõpradele hiljem pilte saata. Hiljem selepärast, et ega seal vist int. ühendust ei ole. Ise käinud ma ei ole aga nii mulle soovitati. Head reisi!

No muidugi fantastilised kui pool muidu saab teiste arvel liugu lasta. Meie pidime paadis magama sest saartele pääsu eest oleks pidanud maksma mingi 200 euri. Kuidagi pool salaja õnnestus väikesel Tortuga saarel käia. Sealt pidime ruttu ära minema kuna mingid rahvuspargi politseid hakkasid meid taga ajama. Muide nende perede juures elamine seal L-Ameerikas pole üldse huvitav. Ise olin näiteks Apanecas (El Salvadoris) kohaliku keskklassi kodus. No-jah kõik ilma rahata aga midagi ise teha ei saa. Tassitakse kogu aeg ühest kohast teise nagu enne vanasti Kingisepa linna ekskursioonil. Sama jutt oli Hondurases Trujillos. Käisid nii närvide peale, et panime minema sealt. Mõtlesin ka seda, et mis te siit küsite nõu, kui igal pool käinud ja asi käpäs. Kas niisama näitamise mõttes või? Head reisu!

Otsi lo...le omast perest. Kes sind seal nii väga ootab? Turistid pääsevad ainult koos rühma juhiga saartele ja ööbimine saarte läheduses on tavaliselt paadis (loe: lux paat, mis väga kallis...)