villemkoppvillem

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime Vanuatul paar aastat tagasi. Vanuatule minnes tasub selgeks teha mida sa seal näha/ teha tahad, sest kõigile saartele sa kindlasti ei jõua. Peamine "vaatamisväärsus" on seal nn. land diving, mis toimub Pentecost´i saarel, aga seda vaid teatud kuudel aastas. Kui oled sukelduja, siis tasub kindlasti ära käia "million dollar point´il", see on koht kuhu USA uputas peale II MS suure osa oma okeaanias kasutusel olnud sõjavarustusest, samuti on Vanuatu vetes üks kuulsamaid aurikuid, mille nimi ei meenu... Vaatamist väärt on kindlasti John Frum´i usu kogukonna külad juba tänu sellel, et selle usu tekkel on suht koomiline taust.
Meie olime peamiselt Port Vilas ja Tanna saarel, kus asub muuhulgas ka maailma paremini ligipääsetav vulkaan... Võimalik on minna täiesti tegutseva vulkaani kraatri äärdele, mäe teisest küljest on aga võimalik lumelauaga mööda tuhka alla sõita.. Tannal tasub kindlasti minna ka külaelanike korraldatud "cultural tour´ile", mis kujutab endast näitemängu, mida esitab terve küla ja mis annab väga ehedalt aimu, milline oli saarel elu enne valge mahe ja piibli tulekut.
Fiji kohta niipalju, et kuna üle poole elanikkonnast on india päritolu, väljendub see ka tänavapildis ja elus- olus. Üldiselt on ta suht tsiviliseeritud ja kogu kultuur on justkui müügiks. Väga kiftid ja omanäolised on mõned külad mägedes, mis on Fiji külastamisel MUST- seal näeb traditsioonilist elulaadi ja arhitektuuri, rahvas on sõbralik, pea igas majas tuleb sees käia ja kavat juua. Meie puhul oli külarahvas väga nördinud, et pidime õhtul lahkuma, ega jäänud ööseks külla ööbima...
Fiji asemel soovitaksin hoopis minna Cooki saartele ja Samoale!
Tonga kohta niipalju, et kindlasti pead sa siit endale viisa organiseerima (või viisa olemasolu kinnitava faxi), sest kui sul vastavat kinnitust pole, ei pääse sa Uus- Meremaalt lennukile, kuna lennufirma võib saada kuni paari tuhande dollarise trahvi kui viib saarele inimese, kellel puudub viisa.