randomize

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mingit probleemi ei olegi. Eesti ei ole enam banaanivabariik, kust inimesed püüaks massiliselt USA-sse illegaalselt elama pääseda, nii et kui sa just ise ei ole nende viisareegleid rikkunud, siis ei tohiks mingit probleemi olla. Taotle endale ESTA ära, see kehtib kaks aastat (või kui su pass nii kaua ei kehti, siis kuni passi kehtivuse lõpuni) ja võimaldab vajadusel kasvõi korduvalt USA-s käia.

Tasub guugeldada ka pakihoiuvõimalusi ostukeskustes. Ise oma reisi planeerides leidsin, et Abu Dhabis bussijaama lähistel olevas ostukeskuses saab nullkorusel pakke hoiustada pea-aegu tasuta. Seepärast võib Dubais ka mitmel pool sama võimalus olla, saate säästa ennast lennujaama vahet sõitmisest.

See vana teema, aga äkki kedagi veel huvitab.

Mul viimase paari kuu jooksul on Pariisis väljaspoolt Schengeni ruumi riiki saabudes kaks korda olnud samasugune juhus, et lennukist maha tulles on kohe turvakontroll, siis terminalide vahelise bussiga teise terminali ja seal pole pärast passikontrolli kuhugi mujale minna kui transfer tsoonist välja, ehk siis satud nö "tänavale" ja sealt samasse turvakontrolli jälle, kus kogu muu Pariisist oma reisi alustav rahvas.

Igatahes mõlemal korral olid turvakontrollid suht kiired ja ühel korral oli lennu hilinemise tõttu ümberistumisega väga kiire ja siis lihtsalt teises turvakontrollis sai järjekorrast suurte vabanduste saatel mööda trügitud ja terminalis joostud väravasse. Ja 20 minutiga sai tehtud kaks turvakontrolli ja terminalidevaheline bussisõit.

Samas Eestist saabudes ja edasi Schengenist väljapoole reisides ja Pariisis ümber istudes ei olnud minu meelest ühtegi turvakontrolli. Nii et seda pidi on ümberistumine kindlasti kiire.

Igal juhul tasub endale terminalide plaan koos terminalide vahelise bussi kaardiga välja printida - siis saab kiiremini aru, kuhu minna.

Ma elasin ja töötasin mõnda aega Dublinis ja mõnikord nädalavahetuseti rentisin auto ja sõitsin ringi. Nädalavahetuseks rentida oli raudselt kõige soodsam sellest firmast, mida soojalt soovitan: http://www.enterprise.ie/

Peab aga vaatama, kus nad asuvad, sest kontoritele jälle kõige parem juurdepääs ei pruugi olla turistil ja lasteistet nad ka ei rentinud. Aga hind oli 3-ks päevaks väga hea, nii et tasub uurida.

Mina soovitan ka suvel Münchenis rattaga ringi sõita - rattateed on seal väga head ja näed ka rohkem linna kui maa all rongiga sõites. Kui ratta rendid, siis saad luku kaasa - kui kuskil sees käid siis on ratas kindlas kohas.

Mina soovitan käia pargis Englisher Garten - see on väga suur park ja parim viis ongi seda rattaga läbida, aga veidi näeb ka jala. Rattatee läheb muidu mööda jõe äärt pea-aegu läbi kogu linna, seal on ka mõnus sõita, ristuvaid teid pole palju.

Kindlasti ma ei soovita minna BMW muuseumisse, mis on olümpiastaadioni kõrval. 2003. aastal oli see üks suur pettumus ja sisseseade oli samast ajast, kui linnas toimusid olümpiamängud ehk siis aastast 1972. Olümpiastaadioni ümbruses on tore jalutada, ei pea tingimata piletit ostma. Võib ka teletornis käia kui raatsimist on.