Merice

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere!

Käisin aasta tagasi, lend Tallinn-Amsterdam (KLM) - Nairobi-Sansibar. Ühe vahemaandumisega võimalus on Turkish Airiga läbi Istanbuli, aga ühel suunal tuleks Istanbulis ka ööbida, mis teeks väikeste lastega reisimise jällegi tülikaks. Viisa saab Sansibaril lennujaamas. Kuna Nairobist tuleb väike lennuk ja reisijaid vähe, siis viisa vormistamine läks kiiresti. Sai maksta sularahas (vist 50 USD) , aga võis ka kaardiga. Vaktsineeringuid ei nõutud, Nairobis lennujaamast väljas ei käinud, lennujaam on suur, poekesi palju, igavaks ei läinud. Meie hotell oli saare põhjatipus, Nungwi külas - Amaan
Bungalows. Ookeanivaatega 2-se toa saime booking.com-st neljaks ööks 480  USD, broneerisime selle suvel detsembriks. Pärast broneeringut saabus hotellilt selline vastus: 
Thank you for choosing Amaan Bungalows - Nungwi.
I would like to confirm to you that; we received your booking through Booking.com.And booked for you 1 Twin room, among of our best Sea view rooms category.You will pay us $480 up on arrival.Just to give you general information for your visit in Zanzibar:Not all places except payment in credit cards and those who does charge 6 -10% extra for payment in credit card. (We charge 6% - Not on the accommodation).There is no ATM machine in Nungwi. The only place you can withdrawal money is at the airport or in Stone Town.You also should know that it is better to change money in town since over there you will get a better change rate.This information is just to make sure you come prepared and to make your life easier when you are here.We will be happy to welcome you into our hotel.TRANSPORTATION (TAX):Book your transfers with TIME 4 ZANZIBAR TOURS AND SAFARIS LTD, from or to Airport/Sea port to Nungwi Beach for $40 per car not per person (Maximum 5pax)Also Time 4 Zanzibar tours and safaris ltd, can provide transfers from or to and where in Zanzibar for cheaper price & best services.If you wish to book, please drop your email to: info@time4zanzibar.com.Will be grateful if you will give chance to organize your transfers.Looking forward to hear from you.Best regards,Reservation

Seda hotelli julgen soovitada, ja just ja ainult merevaatega, õigemini ookeanivaatega tuba. See oli imeline. Õhtune rannamelu käis otse rõdu all, kuhu tõusuajal küünivad ka ookeanilained. Iigal õhtul võis nautida imelist päikeseloojangut. Ja ei ühtegi siilikut! Hotellil on ka oma bassein, kuid milleks bassein, kui on selline võrratu rand. Kasutasime suht tagasihoidliku kaitsefaktoriga päikesekreemi. rannajoonelt mõlemale poole laiusid hotellide rivid. Ei mingid kolossaalsed ehitised, vaid sellised tagasihoidlikud.  Samas sai mööda rannajoont vabalt jalutada. Lastega reisimiseks ei ole ilmselt parim koht, sest nende jaoks erilist meelelautust ei ole. Kusagile eriti minna ka ei ole. Külas on nö kalasadam ja kilpkonnade reservaat. Meie saime kohaliku poepidaja kaudu 20 euro eest (maksime kohalikus, mida vahetasime täiesti norm.kursiga kohalikes rahavahetuspunktides)  kaheks tunniks autojuht/giidiga auto, kes meid mööda küla ringi sõidutas. Tõeliseks rannapuhkuseks oli igati okei, aga 2 ümberistumisega lend on ikkagi tülikas. Kohalikeks vaatamisväärsusteks on saarekese pealinn Stone Town, kus võib olla max 1-2 päeva ja linnakese külje alla jääv Prison island, kuhu saab pooletunnise paadisõiduga. Käia tasub ka vürtsi tuuril. Vürtsid on saare oluline ekspordiallikas.

Käinud mõlemas mitu korda ja ühinen eelpoolsetega. Ise soovin kindlasti tagasi minna Sharmi. Just snorgeldama. Sharmis on parem valik ka väljasõitudeks. Näiteks Ras Muhhamedi rahvuspark.

Käisin möödunud aasta detsembris. Nagu eelnevalt välja uurisin, leidsid soovitused ka kinnitust. Ringkäik saare pealinnas/vanalinnas Stone Townis, ekskursioon saarele Prison Island (pooletunnine paadisõit Stone Townist) oma kilpkonna kasvandusega, vürtsituur ja imeline rannapuhkus. Eriti muud teha polegi. Saar on tihedalt asustatud ja teel lennujaam - sihtkoht näeb kohalikku külaelu piisavalt. Nagu Reisile minuga saatest kõlama jäi, on ookeanivees palju siilikuid. Meie olime saare põhjaosas Nungwi külas, hotell nimega Amaan Bungalows. Ookeanivaatega tuba, päikeseloojang, vesi loksumas praktiliselt rõdu all - see oli tõeline elamus. Ja ei mingeid siilikuid.

Minu viimane kogemus - ostsin aprillis lennupiletid kahele Sansibari. Mastercardiga. Pettumus oli suur, sest ühe pileti maksumus osutus ca 30 eurot kallimaks. Tickets.ee-lt tuli algul meil hinnapakkumisega ja kui saadeti piletid, oli summa kahe pileti pealt kokku pisut üle 60 euro suurem. Otsisin soodsat pakkumist mitme vahendaja kaudu, kui lõpptulemusena suunati ostu sooritama ikka tickets.ee keskkonda. Hea tuttava kogemusest tean, et VISA-ga on vahendustasuga sama lugu.

Aitäh kõigile Põhja-Küprose teemal kogemusi jaganutele, siin "vastutasuks" mõned kogemused.
Käisime 6-se seltskonnaga P-Küprosel oktoobri keskel. Cherry-WOW Traveliga. Majutus ca 15 km kaugusel Kyreniast lääne poole - vist Acapulco nimeline hotell 4*. Hotell korralik, avarad toad, üle rannapromenaadi sillerdav Vahemeri ja väike liivarand. Ainult - tekkide asemel olid kunagisi vahvelrätikuid meenutavad voodikatted, kuid küsimise peale sai neid juurde.
Söökidest.Hinnas oli buffee hommikusöök, kohapeal sai osta buffee õhtusöögi 12€, jookideta. Korraga pidi ostma kõik õhtusöögid. Tundus kallivõitu ja otsustasime tutvuda kohalike söögikohtade valikuga. Absoluutselt õige otsus. Hotelli lähiümbruses oli mitmeid norm söögikohti, ühel õhtul nautisime Kyrenia vana sadama rannarestorani. Seal muidugi hinnad kallimad, kuid atmosfääri eest oli ka lisaväärtust. Soovitan kindlasti käia. Imeilus koht, eriti õhtuses tulede säras. Õhtusöögi maksumuseks kujunes keskeltläbi 10 eurot koos kerge joogiga. Kohalik õlu on väga hea. Helesinine purk meenutab meie Sakut. Hind kohalikus poes 50 senti kuni euro. Söögid olid alati mitmekäigulised - põhiroa juurde pakuti sageli salati ja/või magustoitu. Ühes kohas kuulus hinna sisse ka supp, kohv ja brändi (mis küll piiritusejooki meenutas:)). Avastasime ka korraliku kohaliku (või oli see Türgi) veini - valikus valge, roosa ja punane. Eriti valge. Kuid kõk on maitseasi. Ja hetkegi ei kahetsenud, et hotelli õhtusöök jäi võtmata.
Ettenägelike reisijatena olime üht-teist ka kaasa võtnud, kuid otsest vajadust selleks ei olnudki. Ka kohaliku supermarketi alkoholi lett oli rikkalik ja meile lähedases hinnaklassis.
Lõunasöögid jätsime vahele, aga see-eest olid pikad õhtusöögid.
Ahmisime paar päeva päikest ja rentisime kolmeks päevaks auto. Automaatkastiga 7-kohaline VW Touran. Jälle täkkesse. Hind 35 eurot päev. Tellisime kohaliku giidi soovitusel hotellist. Automaatkast on oluline. Vasakpoolses liikluses on hõlpsam, ei pea mõtlema käiguvahetusele. Auto toodi hotelli ja loovutades tuli võtmed vastuvõttu jätta. Maksime kaardiga. Kõik toimis. Firmat kahjuks ei mäleta, aga mitte Bird nagu siin eelpool keegi soovitas. Uhasime kolme päevaga saare läbi. Käisime imeilusal Golden Beach'il saare ida-tipu juures ja veel paaris kohas ujumas. Muidugi eeslid ja klooster päris saare tipus. Famagusta, Nicosia, Salamis, Kyrenias. Marsruudi valisime internetist loetu põhjal. Famagusta Varosha Ghost Town'i ja Nicosia "green line"i peab oma silmaga nägema. Koos bensiiniga tuli kolme päeva eest transpordi kuluks ca 12-13 eur/päev/inimene.

Õiget poodlemise kohta nagu ei trehvanudki. Keegi soovitas siin Famagusta vanalinna, kuid meie seal erilisi oste ei sooritanud. Lihtsalt moe pärast sai midagi võetud ja hinnas andis kaubelda.
Teed on korralikud, liiklus väljaspool suuremaid linnu üpris hõre.

Suuremates kohtades saab maksta kaardiga, Kyrenias sai raha võetud nii automaadist kui vahetatud eurosid. Kurss ligilähedaselt sama, mis meil.

Turistidest räsimata riik on omaette väärtus, sinna võiks veelgi minna. Just oktoobris meie suve pikenduseks. Sooja +27,28, mõnusalt paitav päike ja mis peamine - imeliselt sillerdav meri. Või meil lihtsalt vedas ...