margunn

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui kõik laabub, siis perega väike kavatsetud reis läbi Rumeenia Bulgaariasse.
Kuigi ehk vana teema, kuid siiski… kes käinud, millist põnevat ja huvitavat teed valida? Huvitab kultuurimaastik. Kas keegi teab midagi Anust Brasovost-vanad aadressid ei vasta? Tänan ette!

Ma vana nõukaaegne miis. Palju käind ja näind. Nashty ää pahanda Kerkyra pääle. Ta võib olla selline Hercule Poirot-i tüüpi inime. Vat Poirot käis ka kinnastega ringi ja kartis hirmsaste mustust. Mis teha, muidu tark inime. Mu sõbra naine ka alalõpmaste nühib oma elamist. Minupoolest on see päris hää küll. Näe 23 aastat tagasi käisin Vietnami rahvavabariigis. Külastasime mao restorani-värske kraam, kohapeal ja silmeall tapeti va uss-ei olnud valskust. Tehti suppi ning magustoiduks oli sipelgad suhkrus. Väga maitsev ja tervislik oli. Ei tia, miks küll osa naisi seda suppi nää ära pelgasivad. No mõnele ei maitse supp kohe mitte!
Või teine lugu. Olime 26 aastat tagasi ekskursioonil Saksa Demokraatlikku Vabariiki. Oi jeerum, kus üts daam perutas mis kole. Kõik olla kehv ja must ümberringi. Aasta hiljem sattusin ma juhuslikult Tallinnas tolle daamega kokku tema elamises. Mu kaasa sai krepsu-ütles et kole must olla ta sakstetuba olnu. Saad sa siis nendest naistest aru! Nashty ära pahanda!

Olen alati kupatanud Euroopasse läbi Poola. Pärast poola piiri on Augustow. Pidasime seal aasta tagasi kinni ning vaatasime ümbrust 2 päeva(hotell oli "Laguna" (www.laguna.augustow.pl) järve kaldal, normaalne hind,perele sobiv ja Visa Elektron toimis). Väga tore linn. Tasub võtta 4 tunnise laevasõidu järvedel. Kui ilm ilus-supper vahva. Kui lapsed kaasas, tasub c.a.12 km. enne linna s.t Leedu poolt tulles vasakut kätt külastada raudteed. Vahva sõit raudteel väikese suslaga kaunis looduses. Pärast leedu piiri linn Suwalki. Vanalinna i-punktist pakuti vaadata mingit omaaegset kivist raudteesilda, mis omaajal olla unikaalne. Aja puudusel jäi vaatamata. Head avastamist!

Saabumas õigepea suvi ning kõigi mõtted uues suves kuhu minna või mida puhkuse ajal teha.Olen alles "värske" trip-klubi liige ning seega liitun foorumisse alles nüüd.Olen kasutanud siiani Garminit-lihtsalt juhtus nii et aastat 7 tagasi sai see enne reisi soetatud.Olen läbinud sellega pea 14-15 riiki.Hea abimees.Tegelikult on ta asendamatu abimees igapäevaelus,sest seoses tööga pean külastama talukohti ning muid pisikohti linnast väljas.Siin on asendamatu tööriist Garmin kuna kasutab EOMAP ja REGIO detailseid kaarte.Olen proovinud kõiki teisi GPS seadmeid-kindlasti tulevikus,kuid esialgselt pole neist abi.Nüüd siis kahest kaardist.Oman neid mõlemaid.Reaalses elus eelistan Regiot kuna on teede- ja tänavate (näiteks endised suvilaterajoonid)osas täpsem.Kuuldavasti hakkab EOMAP seda osa parandama lähitulevikus.Eks oma "kalad" mõlemal kaardil.Möödunud suvel sai kahe perega ja kahe autoga külastatud lõuna saksamaad.Põgusalt külastasime austriat, shveitsi,prantsusmaad rääkimata siis teelejäävaid riike.Tehtud sai viga:üks pere kasutas Garminit,teine TomTom-i.No!!! kaks erinevat peret oma mõtlemisega ning kaks täiesti oma loogikaga abilist autoaknal.TomTom pakkus rahulikumat,kuid osalt pikemat teelõike,Garmin oli selline sehkendaja:sikksakk-lõikaja "tüüp"(valik oli mõlemal näiteks:"kiirem tee"-sai katseliselt muudetud).Kohale viisid mõlemad.Algul oli autodes paanika,kuid lõpuks kehtis reegel:kes ees,selle pilli järgi sõidetakse(tagasõitja "keps" muidugi paaniliselt karjumas:keera ringi,sõida mujale jne.)Nii et sõites mitme masinaga-ühine mark aknale.Garmini põhilisi hädasi on et huvipunkte peab kuvama eraldi menüüst(bensukad,ööbimiskohad)seega puudub korralik ülevaade kaartil.Pole head halvata:tänu Garmini "puudustele" sattusin nii mitmelgi reisil paikadesse ja seiklustesse mida takkatraavi meenutan hea sõnaga.
Suvi ees ning sooviks uut abilist.Olen teinud päris põhjaliku töö.Garmin jääb koduabiliseks.Kuna ametisõbrad elektroonikavallas,siis TomTom:oled tubli,kuid paranda koostekvaliteeti.Väga hea Navigon (puudub eesti keelne tugi);Becker ja teised uued turule pürgijad.Aga eks igaüks vaatab ise vastavalt rahakotile ning soovidele.Kaunist kevadet ja sooja ning reisiderohket suve!