jul

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie jätsime Splitis auto tänava äärde, kus vaba koha leidsime. Igaks juhuks lähemast poest või kohalikelt küsida, kas on tasuta või raha eest. Saime tasuta kohale, natuke tiirutasime kesklinnas. Linnades on parkimise hind tavaliselt 3-4 kuna/h, täitsa ok hind.
Split on suur linn, kui olete jõudnud kesklinna ja sadama piirkonda, siis enam eksida ei saa - vanalinn on sisuliselt Diocletianuse palee sisse ja selle ümber ehitatud, meile väga meeldis. Kindlasti vesi kaasa, paar päeva tagasi oli keskpäeval kiviseinte vahel üle 30 kuumakraadi.

Tere, just eile tulime Horvaatiast tagasi, olime esimest korda. Meil oli sama plaan - alustame maa avastamist Istria poolsaarest ja siis liigume lõuna poole. Sõltub, kui kaua plaanite kohal olla? Meil oli 10 päeva ja selle ajaga tegime Istria poolsaarele mitu ringi peale, ühe päeva pühendasime Plitvice järvedele ja sealt sõitsime Spliti välja. Makarska ja Dubrovniku kant on kahtlemata ilus, kuid jätsime selle teadlikult järgmiseks tripiks.
Ei saa nõustuda eelmise kommentaariga, et õige Dalmaatsia on Splitist lõunapool. Rannikujoon on pikk ja Kvarneri loodus on teismoodi ilus, eks ilu on vaataja silmades.
Kui soovid Istria kohta küsida, siis kirjuta täpsemalt, mis huvitab.