dez30

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere,

Õige jutt, käisime juuli alguses ja hirmuga kõrghooaja ees broneerisime majutuse Trogiris juba mai alguses.

Reaalne olukord on aga teine, juba linna/asulasse sienedes hakkavad tee ääres toolidel pappsiltidega noored ja vanad pihta - sildil muidugi kiri "Apartments". Rääkimata asulas sees olles ja siltidest majade küljes. Valik on suur ning hinnad mõistlikud alates 13 euri nägu.

Käidud juuli alguses.

Horvaatia poolt üle Metkovici Mostaris.

Kindlasti peab olema eelkõneleja poolt mainitud roheline kaart koos BiHiga, seda piiripunktis küsitakse.

Erilist kontrolli pole, kuigi sildid on üleval, et toiduaineid üle piiri vedada ei tohi. Meid selles osas ei kontrollitud (polnud toiduaineid), samas ühte kohalikku tõsteti tühjaks (kapsaid ja konserve loopis tigeda näoga prügikasti).

Kindlasti tuleb tanklast osta kaart (kaardil oli peal nimi Horvaatia aga Bosnia, Montenegro jäid ka ilusti sisse). Eelkõige seetõttu, et GPS sind Bosnias ei aita. GPSi jaoks ainuke tee oli Sarajevo - Mostar - Metkovic.

Kõik teed, mis on KOLLASED kaardil on sõidetavad ja normaalsed.

Kui sihtkoht on montenegro, siis Mostarist allapoole võiks Pocitelj juurest ära keerata. Mere äärt saab montenegros, tiirutada ja millestki olulisest ilma ei jää - ilus igal pool.

Mere ääre võlu on vast see, et tuju korral saab ujukad jalga tõmmata ja vees käia või siis suvalises külas,linnas keha kinnitada.

Mostaris peaks kindlasti käima (http://www.visitmostar.net/) Mostaris mingisuguseid mustlasi ei täheldanud. Kui ikka ütled "EI" ja edasi ignoreerid, siis ei sega sind keegi.

Lisaks, piirkiirusest kinni pidada. Enamasti on küla külas kinni ja üsna tihti politsei väljas. Kuigi õigel kiirusel liigeldes võib selja taha tekkida pikk kolonn kohalikest autodest, pidasime meie õigeks aegajalt peatuda (lasta kolonn mööda) ja nautoda loodust - puhkus ikkagi ju!.

Kuna jutt oli montenegrosse jõudmisest, siis 2007 seal käidud teist marsuuti pidi (Belgradist rongiga ja kohapeal rendiauto). Vähemalt siis autoga üle piiri käies oli 10 eurot albaaniasse sisenemine (maksu nime ei mäleta, raha läks piirivalvuri taskusse) ja autoga montenegrosse sisenemine oli 4 eurot (valge kitliga mees kirjutas tseki ja atoga pidi sõitma vannist läbi, mis kõik tõved teisest riigist hävitab:)).

Hei,

lugesin välja, et lahkud 25 juuni hommikul?

Me naisega sõidame välja 26 ja samal õhtul sirutame jalgu Kaunases hotellis, sealt 27 Horvaatia poole teele - sihtkoht Trogir...

Kui bronnid veel paigas pole ja 1 päev siiasinna ei mängi rolli oleks ehk kahe autoga tore sõita?

1 küsimus suurte kogemustega sõitjatele - kas Tšehhis müüakse vaid nädala vinjette või on päeva omad ka? Minnes sõidan korra läbi ju