guajaana

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Laevaga saarte vahel sõita praktiliselt võimatu. Saab osta kruiise, mis kurseerivad erinevate saarte vahel, kuid selleks peab olema aega. Kruiisi pikkus umbes nädal. Parim viis on siiski sõita lennukiga, Liat. Odavad võimalust saarte vahel reisida ei ole. Soovitan sõita Barbadoselt ka St Vincendile ja Grenadiinidesse. See on üks riik. St Vincendil saab teha mõnusa jalgsimatka vulkaani tippu. Muide, vulkaan purskas viimati 30 aastat tagasi.

Soovitan sõita ühele Kariibi mere väiksemale saarele. Näiteks Barbadosele, mis on meie mõistes arenenud riik. Sealt võiks sõita naabersaartele kohaliku lennuliiniga Liat. Piletid saab internetist. Saared on erinevad, inimesed sõbralikud. Mina armastan sõita koahalike väikeste marsadega, kuhu mahutatakse maksimaalne arv inimesi ning mis peatuvad igas võimalikus kohas. Hind odav ja kohalikega kontakt kindlustatud. St Lucia on looduse poolest ilus saar. Peatusin ise Ti Kaye,s, mis asub pealinnast veidi kaugemal.Armsad väikesed majakesed ja mis mulle eriti meeldis dushiruum lageda taeva all. Restoran hea veinivalikuga ja maitsvate roogadega. Sukeldumine on otse rannast. Kivide vahel vapustavalt palju kalu. Palju moreene ja nn meremadusid, ehk madu-angerjaid. Kollased ja mustade täppidega. Kui näpuga ei torgi, siis on ohutu. Kohalikud pakuvad igal pool suitsu, aga mitte seda tavalist .... Muide, omanik Eestis käinud ja tal ka sugulased siin.

Üks kena eesti tüdruk elab Prantsuse Guajaanas Mount Jolis. Olen ise seal käinud, Kourou kosmodroomil on tasuta ekskursioon, nii kolm tundi. Saab näha ka kohta, kust raketid üles lastakse. Kui internetis surfata, siis saab teada, millal järjekordne rakett üles läheb. Võimalik on panna kinni koht saalist, kust saab jälgida juhtimismeeskonna tööd, klaasi tagant. Või teine variant, vaadata lihtsalt rahekti minekut. Riik ise on kallim kui Prantsusmaa. Tõeline matkajate paradiis, turiste vähe, rannad tühjad. Käisin kohalikega jõuel matkamas. Tõeline elamus oli tsunglis ööbimine. On palju matkaradu, mida saab ka metsikult läbida. Need ei asu eriti sügaval tsunglis. Vajalikud on korralikud matkasaapad. Madusid ja mürgiseid putukaid on palju ja neid lihtsalt harjumata silm ei näe.