Leilani

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere! Ei hakka uut teemat looma. Ehk saan siit abi. Kuidas on lood seal internetiga? Aasias on lihtne, seal wifi põhimõtteliselt igalpool. Kuid LAVi osas ei leia googeldades just palju. Mul puhkused mööduvad alati osaliselt tööd tehes ja hetkel tundub LAV olevat ehk liiga keeruline selliseks puhkuseks.

Tänud vastajatele!

Lühikokkuvõte ise kokkupandud Sri Lanka reisist. Kahjuks ei olnud võimalik kauem kohal viibida kui 7 ööd, seega sisemaale ei hakanud minema ja sai pigem lihtsalt puhatud. Liiklus on seal kohutavalt aeglane ja alla 2 nädala ei ole mõtet seal viibida kui on soov kõike kogeda.

Kokkuvõttes tuli rahaliselt kõik ise kokku pannes tunduvalt odavam, paremad lennuühendused ning hotellid tunduvalt paremad kui reisibüroost pakkumised.

Lennukipiletid sai muretsetud Tal-Praha-Frankfurt ja sealt edasi otse Frankfurt-Colombo (Condor airlines).

  1. märts 2010 start 15:05 Tallinnast. Colomosse jõudsime kohaliku aja järgi 30. märts 15:30. Aega võtsid lennud kokku ca 20h. Lennujaamades olid lendude vahed 1-4h, seega ei olnud mingit kohutavat istumist ja ei olnud väga väsitav sõit.

Tripadvisory´s surfates leidsin hotelli Ocean View Cottage. Suhtlesin otse omanikuga ja kuna viibisime Sri Lankal esmakordselt, tellisime ka airport pick-up´i hotellist.

Hotell asub Hikkaduwas. Umbes 150km lennujaamast. Autoga sõit võttis aega 5h! Nagu Trip.ee-s kirjeldatud, siis tõesti ilusaimad rannad on lõunas, seega Hikkaduwat soovitan kindlasti. Enne Hikkaduwat tundusid need nn linnakesed natuke kehvemad. Seega kas Hikkaduwa või sõita veel lõuna poole edasi puhkama!

5 ööd ööbisime Ocean View hotellis. Väga mõnus lihtne hotell, mis ei asu kesklinnas ja mida pidas üks pere. Kõik oli olemas. Hommikusöök ok ja päeval mitte keegi ei seganud (ei mingit turistide tunglemist jne). Otse rannas ja rand oli seal kandis lausa super! Niiöelda kesklinnas vast nii mõnus seal ei ole. Päeval nägin ehk 10 inimest rannas liikumas.

Hikkaduwas sai igal õhtul erinevates rannarestoranides käidud söömas. Õhtud lõppesid meil alati Hikkaduwa lemmik rannarestoranis Top Secret rumm-koola ja parima jäätisega (ühel õhtul selgus, et ongi parim rannarestoran Hikkaduwas. Kohtasime seal eesti tüdrukuid, kes sealkandis juba pikemalt peatunud).

Korralik mitmekäiguline õhtusöök kahele + joogid maksab Hikkaduwas umbes 200 krooni. Söök-jook on seal ühesõnaga odav. Ka ööbimise on võimalik seal saada 100 krooni eest, kui kohapeal hakata asja uurima. Julgen täitsa soovitada, et sõitke kohale ja hakake hotellist-hotelli käima ja hinda küsima. Ööbimise oma soovide järgi leiab raudselt.

Ühel päeval käisime ka tuk-tukiga Galle linnas (16km läbimiseks maksime umbes 80 krooni). Seal jalutasime ikka tunde ringi ja sellistes kohtades, kus ei kohanud ühtegi valget ja sai näha ka natuke ehtsamat Sri Lankat elu. Ühel varajasel hommikul käisime ka ühe kohalikuga kalal. Selline üritus seal just odavate killast pole.

Tuk-tukiga Hikkaduwas liigedes maksime olenevalt sõidu pikkusest ca 10-20 krooni.

Viiendal päeval võtsime ette tee tagasi Hikkaduwa-Colombo-Negombo, et jõuda lennujaamale lähemale viimaseid päevi puhkust veetma. Hotelli võtsime Tripis soovitatud Ranweli. See oli lausa lux hotell. Aga rannad ei ole seal just tõesti kõige ilusamad. Põhi oli nagu savine, seega vesi seal väga läbi ei paistnud ja minu süda jäi Hikkaduwasse.

Kuna ei tahtnud enam autoga 5h sõita, proovisime ära rongi. Mulle täitsa meeldis(enamus turiste kardab neid ronge). Rong näeb tõesti välja natsa jube, aga sõit express rongiga Hikkaduwa-Colombo kestis 2h ja edasi Negombosse 1h (Colombo-Negombo teel peatub rong igas peatuses ja neid on palju). Piletid kokku maksid vaid 40 krooni ühele inimesele! Autoga oleksime pidanud selle eest maksma ca 65 dollarit (autoga sõites tuleb ka sellega arvestada et sul pidevalt on tunne, et nüüd juhtub avarii, väga kohutav liiklus kohati; bussid tituleerisime seal killer-bussideks). Ranweli hotelli saime Negombost edasti tuk-tukiga 15 minutiga.

Ranwelis tuleb sellega arvestada, et tegemist on ikka lääneturistile mõeldud korraliku kallimat sorti hotelliga ja siin ei tasu ööbida rohkem kui 3-4 ööd, sest vastasel juhul jääb tõeline Sri Lanka lihtsalt nägemata!

Kindlasti soovitan reisi lõpetada lennujaama lähedal asuvates kuurortites (näiteks Negombos). Saab nautida viimaseid minuteid mõnusat päikest, ei ole närvikulu aeglase liikluse tõttu ja lennujaam on vaid 30 minuti kaugusel.

Eks järgmine kord võtab ette pikema reisi ja tutvub ka sisemaaga.

Tagasi hakkasime liikuma kolmap õhtul 7. aprill 17:35 ja Tallinna jõudsime neljap 8. aprill kell 14.

Päikest!

Ranwelis sai ööbitud 2 viimast ööd. Super oli!

Tänud viimase hetke vastuse eest, Kindel! Homme lennujaama ja minek :) Viimased ööd Sri Lankal siis tahaks seal ööbida!

Kes on siis hiljuti käinud Sri Lankal, soovitage giid-autojuhti ja mis hinnaga sõidutas teid.

Tänud!

To: Kindel

Kas sa oled selle hotelli nimes kindel? Mulle tundub, et sinna hotelli ei pea minema parvega.

Ehk oli see mingi muu nimega hotell? Otsin just aprilli alguses paariks ööks mõnda teistsugust hotelli lisaks Hikkaduwas ööbimisele. Liiguks paar päeva lõuna poole ja ööbiks seal paar ööd, aga tahaks just mõnda mõnusat/eksootilisemat väikest hotelli jne.

Tänud!!!

Tere!

Olen siin erinevatest kohtadest lugenud ja uurinud, aga pole saanud selget pilti taksoteenustest.

Oskab keegi öelda mis hinnaga saab praegusel ajal Sri Lankal lennujaamast 100km kaugusele ööbimispaika. Kirjutasin ühte hotelli ja sealt vastati et nad tulevad lennujaama järgi 65 dollariga. Kas see on mõistlik või saab ka odavamalt kuidagiviisi liikuda?

Tänud!