kerts123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

2 meeldimist
4 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tegin hiljuti sarnase vea - tagasituleku kuupäev sai mingites meeltesegadustes vale. Ja samuti tripsta.ee kaudu. Helistasin sinna kohe ja peale mõningast muusikat sain ikka ühendust nendega. Kuna mul oli piletibroneerimisest vähem kui kolm tundi möödas, siis nad said mu broneeringu tühistada ja sain raha tagasi. Ostsin piletid Turkish Airlines lennule ja tripsta ütles, et see lennufirma ei lase teistel juhtudel broneeringut tühistada. Kui Sul on teine lennufirma, siis äkki ka teised tingimused.
Esimese hooga öeldi mulle kohe, et mingit võimalust ei ole, olete rahast ilma. Siis küsisingi mitu korda, et äkki ikka mingigi võimalus on ja nii leiti ka lahendus.
Minu helistamine oli hommikul kella poole üheteistkümne ajal, siis ootasin nii 10 minutit liinil.
Kui palju sul nüüd mu kirjast abi oli, aga äkki midagigi :) loodan, et Sul kõik laabub ja leiate tripsta.ee-ga mingi lahenduse.

Tulin just Barcelonast ja igaks juhuks kirjutan, kuidas seal taksoga oli.
Vaja oli liikuda El Prat lennuväljalt 12 km hotelli ja taksomeeter näitas hotelli ees 20 eurot. Kuid siis vajutas taksojuht mingeid nuppe ja arvest sai 35 eurot. Kui küsisime, siis näitas hinnakirja ukse peal ja seletas, et kui takso peab lennuvälja läbima, siis tuleb lisamaks juurde. Ja nii oli tõesti hinnakirjas ja sama öeldi meile hotelli administratsioonist. Proovisin küll palju eeltööd teha, kuid seda ma enne ei teadnud. Seda rõõmsam oli asjaolu, et poole reisi pealt olin planeerinud võtta rendiauto lennujaamast ja siis sai veelkord sinna ja tagasi sõidetud...
Võibolla Girona lennujaamas seda ei ole, aga igaks juhuks tasub uurida.

Olen samuti aprilli lõpus Barcelonasse minemas ja uurisin sama asja. Kirjutasin Girona lennujaamas teenindavasse bussifirmasse ja sealt öeldi mulle, et aprill läheb juba suvegraafiku alla ja see graafik tuleb välja alles märtsi keskpaigas. Kuid eelmiste aastate näitel tõenäoliselt pannakse buss ka 23.00 tulevat lendu teenindama.
Ei julgenud Ryanairi pileteid igaks juhuks ära osta ja kuna märtsis kindlasti hinnad juba kallimad, kui veebruaris, kui pileti ostsin, siis valisin Wizzairi Riia kaudu. Läheb otse Barcelona lennujaama ja pileti hind samasse klassi Ryanairiga. Siit foorumist uurisin ka ja soovitati Girona lennujaama hotelli esimeseks ööks jääda, nii et see võimalus ka, kui Ryanairiga minna.

Kas oskate soovitada autorendi firmat Barcelonas? Plaan sõita Barcelonast Valenciasse ja tagasi. Uurisin Hertzi tingimusi, kuid hind on suhteliselt krõbe. Leidsin siit ka vanemaid postitusi sel teemal ja sain sealt ka mõned rendifirmad, kuid postitused suhteliselt vanad ja äkki vahepeal midagi uut ja paremat tulnud.

Külastame Barcelonat aprilli lõpus nädal aega. Reisi ajal on plaanis rendiautoga käia ka Valencias. Oskate soovitada head ja soodsat autorendi firmat?
Ja veel - mida peaks kindlasti teekonnal Barcelona-Valencia külastama/nägema?

Plaanin reisi Barcelonasse aprilli viimasel nädalal. Vaatan, et kõige soodsam on lennata Ryanairiga, kuid lend jõuab Girona lennujaama kell 23.10. Lennujaama lehel on info, et bussiliiklus Barcelona vahel on sätitud kõigi Ryanairi lendude järgi, samas bussifirma kodulehelt selgub, et viimane buss läheb 23.00. Oskab keegi öelda, kas on võimalik nii hilisel ajal veel bussiga Barcelonasse saada?

Mu tuttavad on praegu TezTouriga Sharmis ja peavad nüüd enne reisi lõppu tagasi tulema. Pühapäeval läksid ja teisipäeval öeldi, et kohe lennukisse ja tagasi. Nad olid parajasti sukeldumas ja siis kohe lennata ei tohi. TezTouri esindajat see aga ei huvitanud ja olukord läks päris teravaks. Peale ohtraid kõnesid jäid nad ikkagi sinna. Siiani on lahtine, kuna nad tagasi tulevad, teada on vaid see, et pühapäevani nad seal olla ei saa. Puhkus on rikutud, sest kogu aeg on teadmatus, mis saab edasi.
Kohapeal on olukord väga rahulik. GoAdventure reisijad naudivad puhkust, välismaalased ei saa aru eestlaste paanikast.
Kuna aitan tuttavatel asju ajada, siis läheb teema eriti korda. Väga kiirelt tuli otsus puhkused tühistada, kuid edasine liigub väga vaevaliselt ja niigi rikutud puhkus saab veel rohkem rikutud. Kahju.

Tekkis veel üks küsimus käsipagasiga seoses. Lendame Turkish Airlines-ga ja kaasa võtame ainult käsipagasi. Olen varem käinud vaid Euroopas ja odavlennufirmadega, kus väga täpselt reglementeeritud, kui palju vedelikke tohib kaasas olla. Kas see kehtib ka Euroopast välja lendavatele liinidele? Et kokku vaid 1 liiter vedelikke, kõik kuni 100 ml topsides ja kõik see gripkottides? Tuhlasin netis, aga ei leidnud infot. Palun abi teadjatelt. Tänud!

Kas oskad öelda, mis nädalapäeval piletid väljamüüdud olid? Me sõidaksime esmaspäevasel päeval, kuskilt lugesin, et just nädalavahetustel on piletid välja müüdud.

Meie taotlesime viisa üheks Taisse sisenemiseks, kui te plaanite Kambodzasse ka minna, siis vist tuleb teistmoodi viisa teha. Ja selles osas ei oska kaasa rääkida. Aga iga sisenemine maksab lisa 30 euri (kui Helsingis teha, muid viisa võimalusi pole uurinud).
Aga reisimarsruudist. Lennuk viib meid kõigepealt Bangkoki, kuhu jääme ka esimeseks ööks. Esimese öö hotelli broneerisin netist ka ära, ülejäänud ööbimiskohad plaanime kohapealt leida. Ja siis lähme rongi ja bussiga Krabisse ja vaatame, mis plaanid seal kujunevad. Plaanis olla osa aega ka Phuketis ja käia seal lähedal saartel. Ja ülejäänu lihtsalt kujuneb välja :) eks ma enne minekut veel netis tuhlan ja uurin, mida võiks/peaks seal veel nägema. Enne äratulekut plaanime kolm päeva veel Bangkokis olla. Aga jah võtame kõike hästi vaba graafikuga.

Aga tegu ei ole ju 2 säästetud euroga. Ja ega Estravel kasutab samu postiasutusi ja samad saatkonna töötajad annavad viisa. Ja ütlen veelkord, et reisibüroo teenuseid kasutades pead samamoodi need dokumendid kokku ise panema, ainult taotluse enda täidab reisibüroo ametnik. Ei ole minagi mingi koonerdaja, aga kulutan selle raha millegi parema peale.

Siin kõik vajalik info:

http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/tourist-visas

Hakkasin alguses foorumite abiga taotlust koostama, aga siis läks asi nii segaseks, et kergem oli saatkonna lehelt otse vaadata.

Tegime ise viisa taotlused ja saatsin eelmine nädal Helsingisse. Kokku tegime nelja inimese viisad, panin kõik dokumendid ühte ümbrikusse ja iga taotluse juurde 30 euri. Juurde panin veel väiksema ümbriku ja 10 euri, millega siis passid tagasi saadetakse.
Kahe inimese panga väljavõtted olid eesti keeles, kuigi jah teadsin, et peavad inglise või soome keeles olema. Lootsin, et läheb käbi :) aga taotlusesse olid meilid pandud ja mõlema meili peale tuli kiri, et palun saata inglise keelsed väljavõtted. Ühesõnaga väga tore neist, et meili teel teatasid ja passe ilma viisadeta tagasi ei saatnud.
Ise Soome kohale ei hakkaks minema, läheb ikkagi kalliks. Saatsin postiga tähitud maksikirjana ja maksma läks 7.60 euri.
Reisibürood pole mõtet kasutada, sest ega kõik need dokumendid pead ikkagi välja otsima, mida ise taotledes ka vaja. Ja avalduse täitmine pole üldse raske tegelikult.

Tere,
Koostan Tai viisa avaldust, et see Soome saata. Printisin pangakonto väljavõtte, kuid kuidagi ei õnnestunud seda inglise keelde saada (SEB pank). Kas oskab keegi öelda, kas eestikeelne kontoväljavõte sobib avalduse juurde?

Minul oli eelmine aasta olukord, kus Ryanairi lennuk läks katki ja lend hilines 12 tundi. Seetõttu jäime maha järgmisest lennust. Helistasime lennujaamast If kindlustusse, kus oli kindlustus tehtud, ja sealt öeldi, et kindlasti võtaksime Ryanairi letist tõendid, sest neid väljastatakse ainult paar tundi peale lennu ärajäämist. Saimegi tõendid ja kindlustusele need sobisid. Raha saime ilusti tagasi.
Ei taha nüüd hirmutada, vb on asjad muutunud, meie näiteks mingit tõendit meili peale ei saanud.

aivar234, kas saaksid anda juhtnööre, kuidas Uzbekistan Airwaysi kodulehel tegutseda, et pileteid osta? Mul kuidagi ei õnnestu :S

Soodne lennumarsruut Taisse!

Tere,

Soovime minna Taisse puhkama novembri lõpust. Plaan osta lennupiletid ja siis kohapealt otsida majutus. Mõtleme minna Phuketi ja Krabi piirkonda.
Olen nüüd paari nädala jooksul kõikvõimalikke marsruute kombineerinud, et võimalikult odavaid pileteid saada. Kui eelmine nädal jäi silm peale Turkish Airlines pakkumisele, kus Riiast Bangkoki oli 569 euri, siis tänaseks on hind kerkinud juba 671 euri peale.
Kas keegi oskab aidata, mis oleks kõige mõistlikum marsruut Taisse minekul?
Nagu eelnevalt ütlesin, et Riia kaudu on Turkish Airlines vahemaandumisega Istanbulis. Tagasitulles tuleb Istanbulis lendude vaheks 17 tundi, kuna alguses oli pileti hind väga hea, siis olime selleks ka valmis. Nüüd aga paneb juba mõtlema…
Finnair pakub praegu soodsaid lende Aasiasse. Kuid Bangkoki saab lennata vaid 15. novembrini. Kui võtta sooduspilet näiteks Hongkongi või Delhisse, siis ikkagi tuleb hind nii 900 euri ja lisandub närvi- ja ajakulu ümberistumistega.
KLM, Aerosvit ja Aeroflot hinnad on ka nii 800–900 euri kanti, praegu veel loodan, et saab odavamalt Taisse.
Vaatan, et paljud lennufirmad müüvad Uzbekistan Airways pileteid, kuid selle lennufirma kodulehelt ei leia ma kohta, kus pileteid osta…
Olen väga tänulik, kui keegi oskab soovitada soodsat võimalust Taisse lendamisel. Alguspunkt võib olla nii Soomest, Eestist kui Riiast. Endal on mõtted juba kõik otsas…

Annan siis teada, et helistasin eile Ryanairi. Olin valmistunud kõige hullemaks:p, kuhjasin kõik vajalikud paberid enda ümber, valmistasin kaitsekõne jne :D Aga kõik läks väga lihtsalt, sain oma mure räägitud, minu broneering kontrolliti üle ja tunnistati, et nendepoolne viga. Õhtuks oli broneering juba korras ja krediitkaardilt võeti sama summa, mis nad mulle tagasi olid saatnud. Seega ei võetud ka mingeid topelt nn administratsiooni kulusid. Nii et asi lahenes ilusti!

Tere!
Broneerisin jaanuari alguses seltskonnale lennupiletid Hispaaniasse. Reis on Ryanairiga, algusega Riiast ja ümberistumisega Londonis. Broneerimine läks libedalt, sain kinnitused mailile ja kõik tundus ok olevat.
Nüüd aga tuli ootamatult krediitkaardile osa tasutud rahast Ryanairist tagasi. Samuti oli meilile saadetud järgmine kiri:

Following your recent refund request for booking confirmation number
I9Q12M. We confirm that your refund request has been processed to the form of
payment used to pay for your booking. Your issuing bank will then take
5–7 working days to process this refund amount back to your account.

Ühelgi viisil mina nende käest raha tagasi küsinud ei olnud. Vaatasin broneeringu numbri järgi, et kolme inimese lend (nad olid ühe pileti all) Riiast Londoni oli siis see kõnealune broneering, mille eest raha tagasi maksti. Uurisin siis Ryanairi kodulehelt My Bookingsite alt, et kõigi teiste broneeringutega on asi korras. Antud “probleemne” broneering on ka üleval, kuid puuduvad reisi alg- ja sihtkoht.
Foorumites lugedes tundub, et Ryanairilt on suht võimatu tagasisidet saada. Panin vajalikud materjalid kokku ja tegin ka kaaskirja ja tahtsin need Ryanairi faksida, aga millegi pärast ei tunnistanud faksimasin seda numbrit :)
Palungi siit foorumist abi, kas keegi on sarnases olukorras olnud ja milline võiks olla lahendus…Kuidas oleks kõige mõistlikum asju ajada? Muidugi on mul võimalus uuesti piletid osta, aga tänaseks on antud piletid ligikaudu 2*kallimad kui enne.
Olen igasuguse info eest väga väga tänulik.