mikktamme

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui novembris Põhja-Indiasse liikud kõrgustele 2 tuhat meetrit või rohkem siis öösel saab külm olema. Päeval kui päike paistab võib soe olla aga öösel on jahe ning kütet enamasti seal pole.

Ega miskit head lihtsat võimalust pole. Leh Ladakhis on kui tõesti tahad näha mägesid aga sinna peab novembris vist pigem elndama.
Kui tahad mitte kõige suuremaid himalaya mägesid näha aga eestlase jaoks parajalt suurim mägesid näha ja näiteks päevaga või kahega 3-3.5 tuhande meetri epal jalutada siis mine Mcleod Ganji, mis on niisama ka väga vahva koht tiibeti kultuuri ja eluga tutvumiseks.
Delhist 12 tunnine ööbuss umbes 10 eurot.

Kaidi - varem ei olnud aga nüüd mõned kuud on ja läheb vaja küll. Kontrollivad pabereid vastu võttes.

Ma läheks tagasi selle teema esimese kolme postituse juurde, mis siis rääkisid rahu leidmisest ja selleks vajalikust keskkonnast.
Mulle kõlab sealt läbi mitu erinevat soovi, mille vastused on erinevad. Võimalikud soovid on:

 1. Leida koht mõnusalt soojas kliimas, kus saaks lihtsalt elada ja enamuses oma aja peremees olla. Ma ei tea kommuunide kohta aga kui mõelda sellele, et sellises kommuunis tehakse lihtsaid töid siis usun, et koormus peab päris suur olema selleks, et ära elada... Ja liiga palju vabadust enda peremees olla tegelikult ei jää. Küll aga kaob tõenäoliselt ära palju paraeguses elus aktuaalseid kartusi (kahjuks võivad need muidugi muudega asenduda). Kommuuni eelis siin võiks olla, et päris palju on teiste poolt ära korraldatud. Üks võimalus on http://antaiji.dogen-zen.de/eng/about.shtml

 2. Kui tahta head kliimat, võimalust sportida ja lihtsat elu elada siis teine võimalus on teha nagu päris paljud teevad. Minna elama kuskil odavasse riiki - näiteks Kamboszasse - leida võimalus üle interneti tööd või väikest äri teha nii et vajalikud mõnisada eurot kuus saaks teenitud suhteliselt vähese töösse pandud aeja ja vaevaga. See vajab küll rohkem enesedisipliini ja tõenäosus on suurem, et tekib ikka muresid.

 3. Vabaneda muredest ja kannatustest, mis sellest tulenevad. Selleks tõenäoliselt ei aita ühegi keskkonna vahetamisest. Selleks tõenäoliselt tulebki rohkem oma meelega tegeleda. Vähemalt mõneks ajaks sellele keskenduda ning seda tasuks teha küll näiteks budistlikes kloostrites Indias, Nepalis, Tais, Birmas. Võimalik on alustada lühemate kursustega ning siis ennast järjest rohkem sellesse ellu sisse viia.
  Oskan soovitada:
  Indias koht rohkem õppimisele keskendunud Tiibeti budismi kursustele: http://tushita.info/
  Indias aga ka mujal suurepärased 10 päevased 11 tundi päevas istumise harjutamise võimalused: http://www.dhamma.org/
  Lõuna-Indias zen traditsioonis väga kiidetud koht: http://www.bodhizendo.org/
  Nepalis Kathmandu lähedal, kus näiteks on suurpärane kuu ajane kursus iga aasta novembris detsembris: http://kopanmonastery.com/
  Birmas (kuhu on väidetavalt võimalik saada kuni aastase pikkusega meditatsiooni viisasid): http://www.paauk.org/
  Ja siis üks üleüldisem fail, kus on veel palju soovitusi: http://www.retreat-infos.de/Download/Retreats_in_Asia_Oct07.pdf

Mulle jääb kõlama zenmunga kirjutistest nagu ta otsiks püsivat alhendust. Sellist pikaajalist. Sellega on kaks probleemi:

 1. Kui vaadata Aasia poole siis pole riike, kus tegelikult praktiliselt saaksid pikaajalisi viisasid. Kui tahta üle poole aasta olla siis tuleb eri riikide vahel liikuda.
 2. Kahjuks pole ju meil midagi väga püsivat. Kommuun, mis võib alguses väga sobiv olla, muutub. Vajadused muutuvad. Kommuuni sisse elades saab aru, et tegelikult pole seal mingit rahu vaid ainult natuke teistugused mured. Jne.

Ehk minu tagasihoidlik soovitus on - kui soov on rahu leida siis alusta mõningate lühemate kursuste ja teemadega näiteks neis kohtades, mdia üleval soovitan. Olen küllaltki kindel, et kui vaikselt otsast pihta hakata siis varsti selgub täpsemalt erinevaid võimalusi leida kommuun või sobiv elustiil, et toetada meelereahu.

Ametliku info leiad siit: http://www.customs.gov.sg/leftNav/trav/Dutiable+Controlled+and+Prohibited+Goods.htm

Minu mäleamist mööda võisid ainult avatud pakid sigarette ilma amksmata sisse viia ja võib-olla miski liitrike alkoholi... Aga vaata lingi alt.