Kodune

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

5 meeldimist
3 postitust
32 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie tõime 2017 novembris mangod ja litši-taolised puuvilhad käsipagasis sama lennufirmaga. Polnud mingit probleemi. Malaisiast tulles panime lausa 2 kookospähklit (kruttisime ise puu otsast alla) kohvrisse. Ja ka polnud mingeid probleeme.

Ei tea mis selle kursiga nüüd juhtus? Täna igal pool kurss "vaid" 38,1. Mõnedd päevad tagasi oli igal pool 38,6. Huvitav, kas kõigubki kogu aeg niimoodi või hakkab langema?

Meil ei kontrollinud keegi rahade olemasolu.

Neljakesi taga - kolm last vanuses 6-8 ja sale ema :) Isa istus ees ja esimese hooga ronis autojuhi istmele (rool paremal, mitte nagu meil, vasakul).

Me nüüd ise juba Krabil. Selgus, et lennujaamast Red Ginger Chic Resorti (Aonangi ja Nopparat Thara vahel) maksab transfeer (tavaline takso) 600 THB (kurss 38,6). Pressisime ennast kõik viuekesi tavalisse sõiduautosse sisse. 2 kohvrit läks pagasnikusse. Hind on ilma kauplemata ja mitte taksojuhilt, vaid spetsiaalsest letist lennujaamast. Näiteks täna tänaval lubati 500 THB eest lennujaama tagasi sõidutada. Seega ette ei maksa transfeeri tõesti tellida ;) Tänud kõigile vastanuile!

Hetkel ise Krabil. Vahetuskurss 38,6 on parim, mida näinud oleme.

Eeltoodut on lohutav lugeda - kõik, mida lapsed soovivad, on soojus ja natuke päikest. Soe dušš (vihm) õues on laste jaoks boonus ja seik, mida juba praegu sõpradele eelolevast reisist räägitakse. Meie, lapsevanematena, ei taha aga kogu reisi vältel ainult vihma saada, sellest ka mure. Ja otse loomulikult tahaks natukenegi pruuniks saada. Varasemalt oleme Aasiat (Vietnam ja Malaisia) külastanud jaanuaris-veebruaris ja siis pole vihma peale vaja olnud mõelda :)

Veelkord suured tänud! Lennu hilinemise peale ei mõelnud üldse :) Teinekord on ikka kasulikum targematelt küsida ja mitte ise jalgratast leiutama hakata :) Proovime siis kohapeal hakkama saada - hinnasiht ju teada.

Kas 6 inimest on kõik ühest perest? Kui näiteks kolm ühest ja kolm teisest, siis võiks ka villasid vaadata. Aonang Oscar Pool Villas; Nopparat Private Pool Villa; The Unique Krabi Private Pool Villa; Booking.comist saab eraldi villa majutused ju ka linnutada.

Ma tegin võrdluse ja valiku siin: http://www.holiday-weather.com/phuket/averages/#chart-head-precipitation http://www.holiday-weather.com/krabi/averages/#chart-head-precipitation

Average Rainfall Phuket - 23 päeva ja ~450mm Average Rainfall Krabi - 19 päeva ja ~300mm

Nüüd piletid juba ostetud ja taganeda pole enam kuhugi. Vaja vaid teada, kas vihmavari ja kummikud kaasa pakkida :) :) :)

Ma väga tänan kõiki vastanuid. Jääme siis lootma, et seal kõik toimib ja midagi ette ei telli (kuigi ette tellides tundub asi soodsam, aga mitmed hoiatavad tagasisõidu transfeeri ette äratellimise eest). Eesmärk oligi lastega vaikne rannapuhkus veeta eemal pidevatest kauba pähemäärijatest (lapsed võtaks/ostaks kõigilt kõike, olenemata hinnast) :) Mõtlesime Phi-Phi saart külastada ja Tiger Cave Temple, Emerald Pool ja Krabi hot springsi. Siit saab päris palju infot: http://www.krabi-hotels.com/tours/daytrips-excursions.htm. Ega kolme lapsega, neist kahe 6-aastasega väga palju teha ei jõua. Rahakott ka ei kannata kõike. Aga arvatavasti pole mõtet ei transfeeri ega ka ühtegi tripi siit ette ära tellida.

Meil minek Red Ginger Chic Resort. Ma saan aru, et ette pole mõtet transfeeri netist tellida. Kas saad sellelt tehtud pildilt hinda vaadata? Nüüd vastas hotell ka meile, et hind on 300 THB/ per person/ one way.

Jah, osta siit kaks kasutatud reisivoodit (saada soodsamalt kui uusi ostes) ja selle võrra maksad pagasi eest rohkem :)

https://www.suntransfers.com sellelt lehelt edasi-tagasi transfeer läheb maksma 78 eurot (mitte dollarit). Kallim.

hhr-ile. Aga see 54 USDi on edasi-tagasi hind. Ehk sisuliselt 27 USDi maksan 5 inimese eest lennujaamast hotelli sõidu eest ja 27 USDi puhkuse lõppedest hotellist lennujaama sõidu eest. Seega tähendab see ettemaksu ka tagasisõidu eest ja ma pean uskuma, et kõik toimib. Ja USD kurss on ju EURiga võrreldes soodsam. Tundub, et 54 USDi on vähem kui 30+30 EURi... Või võib loota, et kuna meid on 5 (neist 3 lapsed), siis peaksime saama soodsamalt kui see 30€, mis teie 6 inimese eest maksite? Ei tahaks lastega õhtul kuhugi lõksu ka jääda :(

Mis aastakäigu raamat on Thailand?

Suur tänu vihjete eest.

Meil minek oktoobri viimasel nädalal - ei ole just kõrghooaeg. Võrdlesin hindu traveloka.com lehel. 5 piletit Bangkokist Krabile maksab 1605 THB. See on ümmarguselt 45 euri. Viis piletit 45 euriga, mille hinna sees on 15 kg pagasit näost?!?! See teeb alla 9 euri näost. Operaator Thai Lion. See on nii odav, et ma ei julge osta... Lisaks vihjati siin eelnevalt, et "on täiesti tavaline , et lennufimad mingid muutused teevad oma lennuplaanides".

Kõik teised sobivad lennud maksavad üle 1200THB näost. Tean, et Air Asia 1200THB hinnale lisanduks veel pagasi hind 490 THB.

Mul küsimus selline - kas Trip.ee lennupakkumised saidile tuleb info ka Air Asia või Thai Lion või NokAir või Thai Smile või Bangkok Airways või muude Aasia kohalike lende opereerivate firmade sooduspakkumiste kohta. Meie nimelt oleme need vähesed, kes suudaksid "3-12 kuud ette oma Tai siselende täpselt määratleda". Ja küsimus ongi selles, et kas võtta praegu lennupiletid Bangkok-Krabi ära või oodata mingeid müstilisi soodukaid. Hetkel saaks lennupiletid orienteeruvalt 35 euroga nägu. Samas Tripis kirjutatakse ka 16 eurostest piletitest. Air Asia on ju päris suur lennufirma, seega, kas Trip.ee lehele tuleb info selle firma soodukatest?

Olgu öeldud, et pileti peal on topelt eesnimed kokku kirjutatud, samuti nagu liitnimega (sidekriipsuga) perekonnanimi. Kõik nimed algavad suure tähega ja kõik, mis sellega kokku on liidetud, on väikese tähega. Ning perkonnanimi "...mäe" ongi piletil kirjas "...maee".

Igatahes, teinekord olen targem! Või siis teen otsuse, et igasuguste Mäede ja Jõedega koos ei lenda :) Mõtle, kui su nimi oleks Õie Jüriöö...

Jeeee, mul ka nüüd 9 piletit käes. Milline kogemus! Võiks öelda, et lausa kahe milline :)

Tänud kaasamõtlemise eest ja eriline tänu sõnumikirjutajale selle maagilise touch'i eest :)

Ja ka tänaseks pole kinnitust e-meilile tulnud. Samuti pole e-meilile vastatud. Nutune olukord.

Minu broneeringus on neid "...mäe"-nimelisi inimesi 4. Lisaks on kaks last topelt eesnimega, mida reeglite järgi vist ka ei tohiks olla. Need oleks tulenud vist kokku kirjutada. Lisaks on üks "...mäe"-nimeline veel sidekriipsuga perekonnanimega (neiupõlvenimele liidetud abikaasa perekonnanimi).

CheckMyTrip.com lehel ka ei leidnud oma broneeringut.

BudgetAir ka ei vasta meie e-meilile. Qatar Airwaysi Helsingi esindus telefonikõne vastu ei võta - helista palju tahad.

Teeks uue broneeringu ja oleks targem, aga ei julge uut broneeringut ka teha, sest äkki esimene läheb läbi ja kinnitus siiski tuleb. Pärast pole ülejäänud 9 piletiga midagi teha.

Pole kunagi midagi seesugust kogenud :(

Lennufirma kodulehelt (Qatar Airways) minu booking numbriga otsida ei saa. Seal on mingi 6-kohaline otsing, mul on aga tähtede ja numbritega kombinatsioon. See, mis mul on, on Budget Airi booking number. Aga Budget Airi lehelt otsides küsitakse booking numbrit, mille leian oma "booking confirmation e-meilist." Seda mulle saadetud ei ole. Kui sisestan booking numbriks selle booking numbri, mille sain pärast maksmist ja oma e-meili, siis saan vastuseks, et "This combination of booking number and e-meil aadress is not known to us".