Riitus

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
18 kommentaari
Viimased kommentaarid

Avastasime eile ühe hullult ägeda koha. Siin aegajalt ikka küsitakse kuhu lastega minna aga on ka täiskasvanutel huvitav, tegemiselt pmst midagi nagu Charly šokolaadivabrik aga teema talustiilis Karlsi maasikakasvatus(talu?) lõbustuspark. Saab ka moosi ja kommide tegemist vaadata mida seal kohapeal siis müüakse. Eriti äge oli jääskulptuuride osa. Täiega ebamaine ja küllalt suur, terve hallitäis.Veidi linnast väljas Spandau taga Elstal aga rongid käivad ja buss läheb raudteejaamast otse treppi (sama ABC pilet kehtib, tagasi samuti siis pilet alates bussist sama kehtib, ei pea eraldi ostma) Samas asulas kus disaineroutlet. Et siis kui kellelgi ideid vaja, visake pilk peale. Sissepääs on tasuta, päevapiletiga saab karussellidega sõita aga meil ei tasund ära, sest ei viitsind järjekordades väga passida ja need mõned korrad oleks võinud ka üksikpileti osta ja osa on ka tasuta aga noh laupäev ka ja rahvast rohkem. https://www.karls.de/elstal.html

Kas lähed rendika või enda autoga? Uuri kindlasti tingimusi, enamik rendileandjatest ei taha Venemaast ega sellisest reisist midagi kuulda. Samuti ka kindlustustingimustest, kus see üldse kehtib. Euroopa all ei mõelda enamasti Venemaad.

Kuskil kaubamajas või outletis käimine ei ole Berliini stiil. Siin käiakse täikadel.

Muidu kui lihtsalt trügimise huvi, siis Alexanderplatzil on Primark ja see on alati meeletult täis turiste, kes kõike valimatult kokku ostavad. Hinnad väga odavad ja kvaliteet kohutav.

https://www.dhm.de/ ajaloomuuseum, ise pole seal käinud veel aga sõjavärki peaks seal kõvasti olema. Unterweltenit minuteada ilma giidita ei saagi külastada. Ühel tuuril käisin aga kuidas nüüd öelda, veidi pikaks venitatud aga näha oleks rohkem tahtnud ja vähem loba. Hinna kvaliteedi suhe eriti hea ei olnud aga võib ju ära käia, midagi ikka. Samas kui huvi suurem ehk ongi parem kui selgitused põhjalikumad.

Live kontserdite kohta leiad infot livegigs.de Siin on neid nii palju, et peaks igaks päevaks midagi jaguma. Berliini HRC pole käinud aga olen Londonis ja Praha omas käinud ja mulje jäi pigem, et seal käivad vananevad turistidest pereisad, kes pole elun rocki kuulanud ja muusikavalik piirdub Brian Adamsi ja Bon Joviga ja rockiga pole sellel kohal suuremat pistmist. Väikseid rockiklubisid on palju ja ehk valiku tegemisel sealtsamast livegigsist vaadata mis toimub. Kõiki üritusi seal muidugi pole ka. Üks ägedamaid kohti mumeelest RAW-Gelände Warschauer str/ Revaler str kandis, see on mingi vana raudteedepoo vms, kus nüüd asub palju klubisid ja kõrtse koos, melu on õhtuti seal alati omajagu. Enamik kohti jääb rohkem endise ida-Berliini poolele (Brenzlauerberg, Friedrichschain, Mitte + Kreutzberg) Lääne pool on õhtuti üsna tühi ja igav. Aga transport liigub ka öösel üsna tihti ja suurt vahet pole.

Sõltub muidugi teemast aga ehk annab asjast kindle versioon teha, siis ei lähe trükkimisele midagi. Muidugi kui edasi mõelda, ehk kannataks ka kohe pigem inglisekeelne kui eesti keeles teha. Laiendaksid kohe tundvalt võimalike huviliste ringi.

Berliinis tundub, et on tase suhteliselt ühtlane. Korralik hotell algab kuskil 30-35€ kahene tuba. Aga jah, ega üksikuid hotelle pole mõtet tulistada, vaata booking comist kus üldse tube on soovitud ajal. Otse hotellist bronnida on enamasti kallim. Linnaosadest ei soovita Marzahni, Köpenicku, Spandaud, jäävad liiga kaugele aga kaardil näitab ära kus asub. Kui jääb S-bahni ringi sisse on ideaalne, paar kilti väljas (ida või põhja suunal Lichtenberg, Wedding, Prenzlauer Berg) ei tee ka kurja. Kui tahtmist linnapeale pidutsema minna, siis üldiselt ööbussid ja trammid liiguvad üsna hästi enamvähem pooletunniste vahedega nendes linnaosades. Ringi sees on liiklus tihedam. Charlottenburgi suunal harvem. Pole väga oluline just Mittes olla, see on kallim. Põhiline ööelu ja niisama tegevus käibki rohkem ida poolel. Zooloogischer Gartenist lääne poole ma ei läheks, suht vaikne ja väljasurnud koht eriti õhtusel ajal, väga lõunasse ka mitte. ca 60€ eest saab päris keskusesse toa aga metrooga sõita tuleb nagunii.

Mis mõtet on sellist Kolgata teed ette võtta ainult 1 päeva pärast. Berliin on väga põnev linn ja siin peaks viibima vähemalt nädala kui selline vaev juba ette võtta. Ühe päevaga ei näe suurt midagi.

Küll vana teema juba aga lihtsalt väike tip Berliinis öömaja otsijatele. Ei tasu vaadata hostels.comi ega üldse hosteleid, mis muudes linnades võib küll soodne olla aga Berliini kohta see ei kehti, sest hostelites on hinnad inimese kohta, hotellides toa kohta. Booking.comist saab 3-4* hotellis kahekesi sama raha eest (ca 25-35€) toa. Kvaliteeti seega oluliselt rohkem.

Kesklinna küsimusele vastaks siis ka, et Berliin on pindalalt Euroopa suurimaid linnu ja siin ei eksisteeri sellist asja nagu kesklinn kuhu igale poole jala saab. No saab aga nö. kesklinna ühest otsast teise on sama maa mis Piritalt Roccasse ja pole vist väga mõtet sellega arvestada. (Zoologische Garten- Ostkreuz) Kõik üks suur kesklinn.

Tulin just Berliinist ja praeguse aja kohta ütleks küll, et Riigipäevahoonesse saamiseks tuleb kindlasti ette registreerida ja kohapeal on mõttetu aega raisata järjekorrale kui selle võib enne netis ära teha. Ei teadnud seda ja esimene vaba aeg oli 18-st kui kell 12 kohal olin, lisaks järjekord regamisele ca kolmveerand tundi. Jäigi käimata seekord. Võibolla kui õhtul minna ei ole järjekorda, see on päris kaua lahti ja pimedas on väga ilus vaatepilt.

Alternativeberlin tuuride kohta saan ainult kiidusõnu öelda, käisin õhtusel tasulisel twilight touril(ainult R ja L ja maksab 20€ ca 5h) ja see oli parim tuur mida üleüldse kusagil kohanud olen. Free tour (mis tegelikult siiski ei ole tasuta, sest inimene teeb rasket tööd ja ilus oleks vähemalt 5€ toetada) oli samuti käimist väärt kuid minujaoks mitte nii huvitav kui õhtune. Giid oli küll hea aga rääkis liiga põhjalikult iga üksiku grafiti juures ja selletõttu tundus rohkem veniv ja vähem kohti nägi aga siiski selliseid kuhu turist tavaliselt niisama ei satu. Muuseumid ja kirikud on igal pool ühesugused aga see on midagi sellist mida mujalt naljalt ei leia ja avab rohkem Berliini tõelist palet.

Üks eriliselt pull koht on http://www.monsterkabinett.de/

Weeze lähikonnas pole mitte midagi teha. Weeze on suva kolgas ja on Düsseldorf sama palju kui Ämari on Tallinn kuid poole kaugemal (100km). Kuna aega on palju, siis jah, sõida parem kohe kuhugi sealt Weezest minema kuhu iganes. Nt. Kölni (125km, alla 2 tunni). See hostel on mõttekas ainult siis kui su lennuk läheb väga vara hommikul, muul juhul ei näe mingit mõtet seal ööbida eriti veel 3 päeva.

Düsseldorfi asemel sõitke parem Kölni. Weeze on D-st ikka tükk maad eemal ja kui nagunii peate pileti ostma ja sõitma, siis veidi edasi (ca pool tundi) pole enam vahet. Düsseldorfi vanalinn kus midagi vaadata on on Tallinna vanalinnast pigem väiksem kuid igavam ja ülejäänu on suht tööstus. Vaikne linn nagu Tartu ainult suurem. Aga ka Köln iseenesest pole turistile teab mis väärt koht võrreldes näiteks Hamburgi või Berliiniga aga kindlasti parem kui Düsseldorf ja ikkagi suurlinn ning seal on tegevust kordades rohkem. Amsterdam tundub samuti hea plaan.

Vihjeks veel, et kui sõidate kahekesi ja otsustate Weeze ja Kölni kasuks, siis ostke juba lennujaamast grupipilet 5-le, tuleb isegi odavam kui eradi kaks piletit osta. Maksab 37.50 (kõigile 5-le kokku) ja kehtib 24h, see kehtib kogu liidumaa piires ehk siis kõik kohalikud bussid, lähirongid , u-bahn, linnaliinid jne. Weeze lennujaamast D-fi või Kölni on kaetud. Üksikpiletid tulevad igat pidi kallimad, samuti buss Weezest Kölni või Düsseldorfi on kallim.

Kaardimaksed on suht vähestes kohtades, parem vaheta kohe Eestis kroonid kaasa. Normaalset kurssi andis kohapeal tükk aega otsida. Koorivad nii, et vähe pole.

Hosteleid ei ole väga mõtet vaadata kui ei taha just kümneses toas ööbida. Private 2-ne tuba hostelis võib olla sama hinnaga mis hotellis aga kvaliteet on viletsam. Hostelites arvestatakse hinda näopealt aga hotellides toa eest, seda tasub tähele panna. Üleüldse ei vii see kuhugi kui niimoodi konkreetsete hotellide kohta soovitusi korjata, eri kuupäevadel võib saadavus ja hinnad täiesti erineda. Teine asi on selles, et broneerides mõne portaali, nt. booking.com kaudu võid saada hinna oluliselt odavama kui otse hotellist. Käisin just hiljuti Hamburgis ja seal sain booking.com kaudu *** hotelli 2-se toa kesklinnas 53€ samas kui hotellis kohapeal algasid hinnad 69€-st. Hostel ei oleks oluliselt odavam tulnud, 2-ses toas nägu 20-25€ ikka maksab.

Veidi teemast mööda aga eestlasi käib igal aastal organiseeritult bussitäis Wackenis, mis on üks suurimaid festivale Euroopas. (www.wacken.com) Sel aastal esineb ka Metsatöll seal. Vaata ka www.metaltravel.net ehk leiad midagi muud põnevat kuhu koos mõnusa seltskonnaga minna. Wackenisse sel aastal mul omapäi lennukiga minek, et ka veidi Hamburgis ringi vaadata aga ka organiseeritult on mugav kui ei pea ise leiutama. Olen mitmel reisil metaltraveliga käinud ja soovitaks just seltskonna pärast liituda. Rock am ringile nad reisi vist ei tee aga eks samad esinejad tuurita igal pool ja ehk näed mõnel muul üritusel soovitu ära.