tuui

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lisaks veel pakkus huvi München ja see ümbrus (Partnachklamm, Zugspitze, Neuschwanstein) ning Tsehhi-Austria kaudu poleks see teele jäänud.

Kuna kõikidel reisulistel ei olnud huvi Tsehhi vastu siis tahtsime võimalikult kiiresti Saksamaale jõuda (meie marsruut kulges siis teistpidi kui ma aru saan). Austria päris välja ei jäänud, mingi osa alpidest sõitsime ka seal, aga kuna graafik oli päris tihe siis tuli teha valikuid. Teemaksude kohta ma täpselt numbreid ei mäleta, Saksamaa oli tõesti tasuta, Itaalias ja Prantsusmaal sai aga kindlasti makstud. Siit lehelt peaks saama selle kohta ülevaate: http://www.viamichelin.com/

2009 aasta Augustis tegime praktiliselt sama tripi samuti neljakesi läbi. Google mapsist leidsin veel vana kokkupandud marsruudi: http://bit.ly/jCsARy Reisiks kulus 2 nädalat ja kilomeetreid tuli seal kokku ka kuskil 7-8k ringis. Tallinnast startisime reede õhtul 17 paiku ja järgmine hommik enne 12 olime juba Berliinis, sealt edasi München - Veneetsia - Prantsuse riviera - Paris - Amsterdam ja tagasi. Eks ta suht kiireks siiski läks, kõige rohkem olime Pariisis - 2 ööd, igal pool mujal siis vastavalt 1 öö või lihtsalt läbisõidul. Enamust tähtsamad/kuulsamad kohad sai siiski läbi käidud. Väga palju aega süvenemiseks ei jäänud...samas teab kuhu tagasi minna :) (kindlasti Alpid ja Amsterdam).

Ööbisime põhiliselt hostelites/hotellides, kuid samas ka paar kolm ööd telgis. Alguses oli ka mõte, et viskame telgi kuhugi metsatukka üles ja ööbime seal, aga selliseid kohti me ei leidnud...ju siis ei osanud otsida. Seega telkimised tuli ikka teha selleks mõeldud tasustatud kämpingu laadsetes kohtades. Palju sai kasutatud ka Formule1 ööbimiskohti.

Raamatute kohapealt, oli meil välja prinditud vastavate kohtade Lonely Planeti peatükid, kust sai vajadusel ööbimiskohti otsida, kui GPS ei aidanud.

T-centralenist Globenisse minekuks on vast kõige kiirem moodus metroo. Rohelise liiniga Hagsätra poole sõites on Globen kuues peatus. Aega võtab see sõit umbes 10 minuti kanti.