väikene my

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei maksa kohe lolliks sõimama hakata, Norsu!Seda enam, et sa mind ei tunne ju. Siiani ei ole mina kellegile nn altkäemaksu maksnud, et paremat tuba saada ja arvan, et ei tee seda ka sel korral kuna tean millise hotelli valisin ja jään sellega ka kindlasti rahule. Isegi kui satub kehvem hotell, siis sellest ei lase ma oma puhkust tavaliselt segada. Ma ei ole mingi vinguja. Siiani on igal pool magada aidanud.

Lihtsalt uudishimust küsisin. Kuna Bulgaariast on siin suhteliselt vähe juttu olnud, siis oleks võibolla hea, kui räägitakse erinevatest teemadest. Ka nendest, mis kõigile ei meeldi!

Oskab keegi öelda, kas Bulgaarias saab ka sarnaselt Türgile ja Egiptusele, väikese summa eest passi vahel, parema toa?

Ööbisime kämpingus nimega Camping Italia (Via Toscanelli, 112 47900, RIMINI). www.campinitaliarimini.it
Ette broneeritud see meil ei olnud, aga kodus valisime selle kämpingu välja juba talvel. Just selle pärast, et mere ääres ja nii kui nii oli plaanis Riminis paar päeva veeta. Kaks ööpeva läks maksma 103€. 3 täiskasvanut( tegelilt üks oli laps 11a vana, kuid teda arvestati täiskasvanute hulka)- 60€, 1 laps-11€, plats koos autoga- 32€.

Vaatasin üle ka laeva piletite hinnad Fusina Campingust: täiskaavanu 12€, laps 6€. Nii, et panin ennem päris kõvasti mööda :). Funikulöör San Marinos oli 4,5€ nägu.

Laeva pileteid Veneetsiasse saab osta Fusinas campingust kohapealt. Olime eelmisel aastal 2 ööd selles kämpingus (ilma broneeringuta, ei olnud probleemi platsi saamisega.Kuid Garda järve äärsetes kämpingutes oli küll koha saamisega probleeme. Pidime ikka päris mitu läbi sõitme,ennem, kui koha saime). Täpselt ei mäleta kui tihti laevad käisid, aga minu meelest oli ikka igal täistunnil. Täiskasvanu pilet Fusina kämpingust ostes oli u 20€(võin mõne euri-ga mööda panna,aga saan pärast täpselt üle vaadata), laste pilet oli poole odavam.
Ma ei tea kuidas septembris seal rahvast on, aga juuli lõpus ja augusti alguses oli väga palju ja ööd olid väga lärmakad. Meile soovitati nö vaiksemat telkimisplatsi kuna olime lastega. Aga vaikust seal küll ei olnud. Pidu ja kõva muusika käis hommikuni. Lisaks maandusid ja tõusid õhku lennukid just täpselt selle kämpingu kohal. kuna telk oli mere ääres, siis oli ka kuulda, kui laevad mööda sõitsid ja lisaks veel mingid tornid, kus tuli põles väga kõva mühinaga. Aga sellest kõigest me ei laskńud ennast väga häirida.Paar ööd kannatab ju välja ja kõik muu Itaalis on ju seda väärt, et paar ööd vahele jääb :).
Ka San Marinos sai käidud. Ööbisime ühes Rimini kämpingus. Riminist San Marinosse on umbes 20 km. Väga hea asukohaga oli see kämping. Üle tee ilus suur liivarand, tänavate ääres poed ja söögikohad. San Marino vanalinna ehk siis mäe otsa sõitke kindlasti funikulööriga. Lühike sõit, aga ikkagi äge :).Vist oli 20€ pileti hind.
Kui teedest rääkida, siis meie kasutasime tasulist kiirteed ainult ühel korral, siis kui hakkasime Itaalist, Veneetsiast kodu poole sõitma (käisime oma autoga).Ja see oli ainus tee Itaalis, kus pidime istuma ummikus.
Itaalia on väga super, ühel päeval tahame üle vaadata ka Lõuna-Itaalia. Sel korral Roomast alla poole ei läinud.

Ilusat reisi teile!

Meil ka minek 14.09 Kuldsetele liivadele. Hotelliks on Kristal 4* Al. Kui kellegil kogemusi selle hotelliga ja muidugi ka teiste hotellidega, siis palun jagage, ootan huviga :).

Kas tänaval saab maksta ka eurodes või dollarites? Või peab ikka kohalikku raha vahetama kaasa. Näiteks Türgi reisil ei võtnud me üldse liire kaasa ja ka kohapeal ei olnud vajadust vahetada.Kuidas Bulgaarias sellega lood on?

Bulgaaria 2012

Kõik kes lähevad nüüd esimeste reisidega Bulgaariasse Varnasse, andke teada,kui tagasi olete, mis huvitavat silma hakkas ja milline on hinnatase võrreldes meie hindadega. Mõned näited ei teeks paha :)

Ega me siis nii palju ei söönud. Kuid soovi korral oleks saanud.

Olen käinud Türgis 2 korda- esimesel korral peatusime üsna nigelas 3 hotellis ja teisel korral 5 hotellis. Peab ütlema, et mõlemas oli nii vorsti kui ka jogurtit ja veel mitut sorti. Oli ka erinevaid lihasid, mida küll pakuti rohkem kastmete sees või hautatult. 3 hotellis oli loomulikult toidu valik oluliselt väiksem kui 5 hotellis, aga nälga küll ei jäänud. Ikka sai kõvasti üle söödud. Süüa sai 4x päevas.
5* hotelli territooriumil oli paar kohta(rannas ja laste basseinide juures) kus sai päev läbi süüa, lisaks veel kolm põhitoidukorda pearestoranis, lõuna ja õhtusöögi vahel küpsetati ja pakuti basseini ääres gözleme`t(ei tea kas kirjutasin õigesti :)). See on mingi kohalik pannkoogi moodi asi. Ning peale lõunat sai kahe tunni jooksul tasuta jäätist, nii palju kui kulub. Ja siis veel hilisõhtused snäkid.

Käisime perega eelmisel aasta 24.04-1.05 Alanyas. Päeval oli ilm väga soe 25-30kraadi kindlasti, õhtud ja varahommikud olid jahedamad, pakun, et kuskit 17-19 kraadi. Läks vaja kerget jakki.
Merevesi oli minu ja mu mehe jaoks natuke jahe. Lapsed sulistasid küll. Eelistasime ujuda basseinis, kuigi paljud ujusid ka meres. Ilmateate järgi oli merevesi kuskil 18-19 kraadi.
Aprilli lõpus olid juba enamus tänavakohvikud avatud (võrdlen üleelmisel aastal septembri kuu reisiga Alanyasse). Tänavakaubandus käis täie hooga, tehti ka mereekskursioone, kuigi laevaga merel olles tundus tuul suht jahe. Ja vähemalt selles hotellis, kus meie olime (Utopia Word) toimis UAll juba täiega.Kõik basseinid olid vett täis ja lisaks sai veel kasutada sisebasseini.

Olime 24.04–01.05.10 selles hotellis, elasime villas ning võin öelda, et peale ühe ämbliku ei näinud ma seal ühtegi muud putukat. Kõik oli väga ok.

Käisime eelmisel aastal septembris Türgis ning viisat ei pidanud ostma. Küll läksid kõik venelased viisat ostma- ei tea kas kõik ikka pidid selle ostma, sest Eesti kodanikele on 90 päeva aastas viisavaba. Infot saab ka siit: http://www.vm.ee/?q=et/node/5830.

Käisime Türgis Top Toursiga ja kõik oli ok. Aprilli lõpus läheme uuesti Türki ja jälle Top Toursiga.