hene

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 2 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kõigile, kes ei armasta raha tuulde loopida, soovitan soojalt tellida ekskursioonid kohalikest reisibüroodest, ehk mitte just suvaliselt vastutulijalt, kuid endal on Sharmist ülimalt meeldiv kogemus SISI Traveliga. Giidid, ühtviisi nii head vene-kui ka inglise keelt kõnelevad haritud noormehed, tunnevad hästi kella, lubatud ajal õiges kohas, mugavad bussid. Ei tule ühtki ebameeldivat seika meelde. Hinnad peaaegu poole madalamad Estouri omadest. Kairo(1 päev)50 dollarit(Estour 90), Jeruusalemm 90 dollarit(Estour 150), Värviline Kanjon 35 dollarit, Moosese mägi-30 dollarit, jne.SISI kontor asub Sharmis Leila vastas üle tee.
Vesteldes SISI giididega, on nad loomulikult teadlikud, kuidas meie turismifirmad hirmutavad inimesi igasuguste õudustega, mis võib juhtuda, kui tellida ekskursioon kohalikust firmast. Loomulikult peavad nad sellist käitumist ebaterveks ja alatuks konkurentsiks. Tegelikkuses on nii, et kohalikud firmad saavad tööloa ainult 2 kuuks, kui nende kohta on esitatud mingi kaebus, tööluba ei pikendata, kuid turism on nende jaoks ainuke sissetulek.
Meie Egiptuse reis õnnestus tänu sellele reisifirmale täielikult. Kahjuks ei saa seekord kiidusõnu öelda Estouri kohta, kelle reisisaatjad valmistasid tõelise pettumuse.

...ja tahaksin südamelt ära öelda arvamuse Estouri reisikorralduse kohta.
Saabudes oli kõik hästi, eesti keelt kõnelev kohalik noormees lennuki vastas, bussid ootamas, reisikorraldaja bussis, kes inimesed hotellidesse jagas. Olime eelnevalt uurinud tellitavate ekskursioonide kohta internetist. Otsisime kohalikke reisifirmasid ja võrdlesime hindu Estouri omadega.Otsustasime,et pikemad ekskursioonid tellime ikka Estourist, kuigi hinnavahe paneb tõsiselt sel teemal järgi mõtlema . Näiteks Estouri Jeruusalemm 150dollarit, kohalikud 90 dollarit, või Kairo Estour 90 dollarit, kohalik 50 dollarit jne. Kuna Jeruusalemma lubati eestikeelset giidi ja sealne piiriületus tundus üsna hirmutav, tellisime ikkagi Estourist lõpuks. Estouri esindaja Riina teatas, et meil pole endal millegi pärast vaja muretseda. Kuna õhtusöök oli alates 19.30 ja samal kellaajal pidi ka buss väljuma, lubati meile tellida varasem õhtusöök, lubati hommikusöögi pakid kaasa tellida ja tagasi jõudmisel õhtusöögi pakid tuppa. Tegelikkuses oli olukord selline, et sööma meid varem ei lubatud, kuna aga buss mõne minuti hilines, jõudsime mõne suutäie haarata. Hommikusöögi pakkidest ei teadnud keegi, meie palve peale vastuvõtu teenindaja ise helistas Estouri ja organiseeris kiiruga mingid kuklid kaasa, järgmisel ööl tagasi jõudes ei olnud meil ka toas loomulikult mingit sööki. Vähe sellest, reisi alguses ei olnud meil kaasas ka mingit Estouri giidi-Virve jõudis meie bussile järele alles Surnumere ääres. Miks ta üldse kaasa tuli-vähemalt meile jäi see lõpuni arusaamatuks, sest kordagi ta ei teinud suud lahti, et rääkida midagi külastatavate paikade kohta. Õnneks oli meil väga asjalik kohalik giid, oli valida inglise ja vene keele vahel-kõik , kes neid keeli valdasid,jäid rahule.Muideks,vähemalt meie hotellist ei antud hommikusöögi pakke kaasa ekskursioonidele, mis ei olnud Estourist tellitud, kuid nagu elu näitas, ei tellinud Estour ka oma reisidele neid kaasa.Teine ebameeldiv kogemus-kuna kojulennueelsel õhtupoolikul meil puudus info transfeeri kellaaja kohta, saatsime ise reisikorraldajale sõnumi, millele õnneks ikka vastati ka, kuigi eelnevalt lubati meid tagasisõidust aegsasti teavitada.
Pika jutu kokkuvõtteks-järgmisel korral reisi tellides ilmselt jätame Estouri nimekirja lõppu, sest tundus, et Toptour, Teztours ja teised, said paremini hakkama.