schmdt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
24 kommentaari
Viimased kommentaarid

Soovitada ei oska, aga kui tagasi olete, siis andke teada, kuidas seal tegelikult selle sargassumi vetikaga siis ikkagi on? Ise tahtsime ka minna selle aasta veebruaris, kuid loobusime olles netist lugenud õuduslugusid, et rannad on haisva pruuni massiga kaetud...

Lisaks omalt poolt ka, et GPSi ei tasu pimesi usaldada. Meie olime üks hetk autoga (Citroen C4) kahe maja vahel niimoodi kinni, et klappisime küll peeglid kokku, aga puhtalt läbi ikka ei mahtunud-majaseinal must jutt ja autopeeglil valge. Pärast seda enam ainult GPSi järgi sõita ei julgenud.

See juhtus siis Argiroupolist Kournasesse sõites.

Rendifirmadele piisab küll tavalisest, politsei kohta ei oska öelda.

Mina lendasin pärast abiellumist rahulikult vanade dokumentidega USAsse, sealt edasi Kariibidele ja tagasi, kuigi mul oli rahvastikuregistris juba ametlikult uus nimi. Ei usu, et Euroopa-siseseltki siis probleeme tekiks.

Saarte vahel on korralik lennuühendus ja Aruba-Curacao ots maksis u 45 EURi nägu (http://flydae.com/).

Nii Arubal kui Curacaol on kraanivesi väga puhas ja kvaliteetne ning täiesti ohutu.

Üks link kah http://www.curacao.com/Plan-Your-Trip/What-You-Should-Know/Water

Guam on koht, kuhu ma eluilmaski minna ei kavatse :) Väidetavalt on seal 40x rohkem ämblikke, kui teistel sarnase kliimaga saartel ja metsas ei saa liikuda ilma, et kaikaga ämblikuvõrke eemale ei peksaks. Artiklist selgub, et sinna pääses lahti mingi maoliik, kes hävitas suurema osa lindudest ja tagajärjeks oli ämblike vohamine. http://news.rice.edu/2012/09/14/snakes-minus-birds-equals-more-spiders-for-guam-2/

Tuulerõugete peiteaeg on 10-20 päeva ja sel juhul laps ju haigestus Eestis. Kas kindlustus ikka katab sellisel juhul?

Näide autoeurope'i lehelt: VW Polo 5päeva ilma kindlustuseta 148 EUR ja full excess 340 EUR. Ei ole ju naeruväärne kindlustuse hind?

Mis firmast olete muidu kindlustust võtnud autoeurope'i kaudu autot rentides?

Kas kellelgi on kogemusi sellega, et sõidetakse mujale riiki ja tuuakse siis auto algpunkti pärast tagasi? Kas reeglina rendifirmad lubavad seda? Kas sellega seoses rakenduvad mingid lisatasud (kindlustus vms)? Meie valitud lennujaamas on saadaval Avis/Europcar/Hertz/Sixt.

Mul tekkis selline küsimus: siin on rannas liiva peal palju ilusaid väikeseid korallitükke (vähemalt arvan, et need on korallitükid, ilusad augulised kivikesed) ja teokarpe. Ilusad on ja hirmsasti tahaks kaasa võtta. Kas neid võib maalt välja viia? Internetist ei leidnud infot selle kohta...

"9.30 tuli meie hotelli ette buss, et meid sadamasse viia. Algas kauaoodatud katamaraanireis ning koos merikilpkonnadega ujumine. Jõudsime sadamasse, kus lunastasime pileti (150 BD) ja astusime ujuvale alusele"

Mis firma see nii odavat katamaraanireisi pakkus?

Ma ei lähe USA-sse (Barbadosele lähen). Tahan vahetada kaasa USA dollareid, sest nendega saab seal maksta ja kohalikku valuutat tõenäoliselt ei saa enamikest valuutavahetustest. Võib olla, et Frankfurdis on, ma ei ole kursis. Suur summa sularaha on vaja kaasa võtta, sest öömaja eest tuleb maksta sulas. Pangaautomaadist välja võttes soovib pank saada 2,5% summast pluss teenustasu.

Minul ka nüüd sama mure tekkis. Kohe-kohe reisile minek ja lugesin sihtkoha infot, et All prescription drugs must be accompanied by an official prescription.

Mu arst ei teadnud eriti midagi sellest ja arvas, et on okei, kui ravimid on originaalpakendis. AGa mu ravimite infolehel ei ole isegi inglise keelset infot :(

Kas keegi on sellise paberi arstilt saanud ja milline see umbes välja peab nägema? Aitäh vastajatele!

Vabandan ette küsimuse pärast, aga hinges hakkas kahtlus närima ja hetkel ei leidnud infot ka selle kohta: ega Barbadosele minekuks ei ole ju vaja seda uut biomeetrilist passi?

1.Mina kardan maandumisel tekkivat kohutavalt tugevat kõrvavalu ja tunnet, et mu pea ja kõrvad plahvatavad kohe. See valu on ikka nii jube, et ma juba nädal aega enne lendu mõtlen ja värisen selle pärast. Valu läheb ära paar tundi pärast maandumist ja lukust lähevad kõrvad lahti paari päeva pärast.

  1. Kõrvatropid ja hapud kommid ei aita, muud ei ole osanud katsetada :(

  2. N26

Me läheme ka sinna Emvillesse:)

Tele2 jah miskipärast Barbadosel ei levi, kuid samas levib sama operaatorit kasutavas Trinidad ja Tobagos...

Kohapeal helistamiseks plaanime sealt osta mingid kõnekaardid, et saaks omavahel suhelda. Kas keegi on kasutanud neid seal ja teab midagi lähemalt rääkida?

Ma ei karda kive, ma kardan merisiilikuid ja muid koledaid elukaid :)

Ma lähen Barbadosele ja ma ei ole kunagi enne käinud nn rannapuhkusel. Ma tean jah, et Türgis ja Egiptuses jne päris kindlasti müüakse selliseid asju ja eks kindlasti ka Barbadosel, lihtsalt ma eelistan tavaliselt, et mul on kõik vajalik olemas ja olukord kontrolli all :)

Aga nüüdseks ma olen jah juba leppinud, et tuleb kohapealt osta. Aitäh kõigile sellegipoolest!

to ixxx Mis kütust-jala käin ju, tegelt ka. :D

to Paabu1 Aitäh, uurin Raplast ja ka KoduExtrast.

Käisin Kristiine Superboxis, müüjad väitsid et neil pole kunagi olnud selliseid asju :D Käisin ka Hawaii Expressis, Sportlandis ja Rademaris ja kõige odavamad olid u 15 EURi. Ehk siis olen endiselt ilma...

390.- on ikka väga kallis, kui arvestada, et vajan neid ainult selle reisi jaoks.

Tõstan teemat ja küsin, et kas keegi on selliseid ujumissusse (täiskasvanutele) hiljuti näinud Tallinna poodides? Vaatasin mõningaid spordipoodide kodulehti ja seal paistavad sellised tooted mitusada krooni olema. Sooviks midagi odavamat... :( Varsti reisile minek ja tahaks ikka siit kaasa võtta need, sest pole kindel, kas seal koha peal üldse müüakse selliseid asju. Aitäh!

Käisime autoga Rock am Ringil 2009, võin jagada kogemusi pirje(at)live.com :)