trip-krainetrip-ukraine-dark

marx1967

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

15 meeldimist
0 postitust
73 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kodumajutustel on ka mingi oma lehekülg, kust neid saab broneerida.

Seal rahavahetusautomaatides oli ainult mingi limiit peal palju korraga vahetas, pidin ikka rahavahetuskioski pöörduma lõpuks.

Saab ju kohe lennujaamast hea kursiga.

SAS-iga sai just sügiseks ostetud piletid läänerannikule ja odavamad piletid olid ilma äraantava pagasita. Pagas juurde oli midagi 85.- euri kanti. Ja minu arust, kui pileteid sai otsitud, oli ka LOT-il mingi pagasita variant. Turkishil ja Aeroflotil on jah kindlasti pagas hinnas.

Oleneb pileti hinnaklassist, küsivad nii KLM, SAS ning veel mõned suuremad lennufirmad ja pole sugugi ainult paarkümmend lisaeurot. Turkishil on igal piletil hinna sees pagas ja üle atlandi lennul vist isegi 2x30 kilo.

Paar päeva tagasi Riiast Tallinnasse lennates igatahes korjati seljakottidega reisijatelt, kel oli lisaks ka käsipagas,lisaraha.

Casade broneerimisel on muidu täitsa oma lehekülg olemas, pole täpselt pealkiri meeles, aga google vast aitab. Pangaülekannetega oli küll mingi teema, et Kuuba keelatud riikide nimekirjas pangas. Endal oli ka vaja üle kanda ühele tuuri korraldajale, siis sai paypal appi võetud.

Tekkis väike küsimus autorendi teemal. Minek läänerannikule ja 6-liikmeline seltskond. Sai otsitud sellist väikebussi, nagu meilgi siin liiguvad 8-9 kohalised koos juhiga. Autorendifirmad aga pakuvad sellist varianti, kus istekohti 12, millega nagu loogika järgi ei tohiks B-kategooriaga sõita. Või on seal mandril mingid muud seadused selle suhtes? On muidugi ka pakkuda 7-kohalisi variante, lihtsalt tekkis huvi natuke suurema auto vastu, et ei peaks ennast pagasi otsa istutama. Paluks infot, kui on kellelgi kogemusi sel teemal.

On mõlemaid tüüpe, nii kaheseid kui kolmeseid.

Baalbekis olid iga mõne maja järgi relvastatud sõdurid valves, mis tegelikult tekitasid küllaltki turvatunde. Ka eelnevalt mainitud Tyre oli ajalooliselt huvitav koht. Sai ka käidud Pcharres (loodan et kirjutasin õieti) mägedes, mis oli ka super koht ja kristlaste kants

Küllaltki Beiruti lähedal põhja poole sõita on kena väike linn Byblos, mis oleks ka vast külastamist väärt. Marsruuttaksode võrk toimib seal hästi ja sinna u 30 minutit sõitu.

Nõus sellega, et hetkel  pole vast kõige parem aeg sealkandis ringi liikumiseks.  See väide jäi küll arusaamatuks,et kole koht ja midagi pole vaadata. Sai käidud seal küll küllaltki ammu, aasta oli 2010. Aga  inimesena, kel on ajaloohuvi, jätsid Liibanon ja Süüria kustumatu mulje oma vanade linnade ja kultuuriga. Ka kohalik rahvas oli super, selge see, et hetkel ajad teised.

Pole sada protsenti kindel, aga minu arust Amsterdamis müüdi neid kaarte enne lennukile minekut. Ilma kaardita lennukile ei lastud, mind kutsuti ka seal kõrvale ja kontrolliti kaarti. Samas oli seal lauas mitu teenindajat ja käis ka mingi arveldamine , millest järeldangi, et ehk müüdi

Turvalisuse poolest jättis Kuuba küll väga hea mulje. Isegi Havanas pimedatel tänavatel kolades ei tekkinud mingit ohutunnet. Kohalikud ka toonitasid pidevalt, et neil väga turvaline, aga eks ka alati võib juhtuda erandeid.

Casa omanik võtab su passi ja tegeleb ise registreerimisega ja turistikaart sobib väga hästi.

Samas oli interneti kasutamine ka paratamatus, kuna kasutasime 4 siselendu ja järjest kõik lennud muutusid kellaajaliselt kardinaalselt. Neti teel sai vähemalt kõige kiiremini selle kohta infot, et oma plaane korrigeerida. Aga riik ise vägagi super.

Casa particularestes on jah paljudel wifi sees, ainult ühe asjaga ei saanud seal kuidaga hakkama. Kui läksid casas wifisse sisse, siis peale kaardi aktiveerimist tiksus kaardi netiaeg ilusasti oma tunni täis, ei aidanud seal wifist väljaminek ega ka telefoni väljalükkamine. Ehk oli sellega mingi oma nipp. Samas avalikes wifipunktides piisas telefonis wifi väljalülitamisest ja siis oli ka võimalik hiljem sama kaardiga sisse logida ja kaarti mitmeid kordi kasutada.

Kuubal müüakse interneti kraabitavaid kaarte kohalikus ja ainsas netti pakkuva firma müügipunktides, millega saad kasutada netti 1 tund üldkasutatavates wifi alades nt. suured pargid ja ka osad söögikohad. Ühe tunni hind 1CUC. Samasid kaarte müüvad ka paljud hotellid ja casad 2CUC tükk.

Tulin alles 2 nädalat tagasi Kuubalt ja kasutasin ka siselende. Lennud  olid Havana- Santiago-Havana ning Havana- Nueva Gerona- Havana. Lennud ostsin ette meie oma sky24 lehelt, st sai pangalingiga makstud. Ainuke probleem oli see, et kõik 4 lendu muutusid ajaliselt ja tuli pidevalt infot jälgida, et oma plaanides korrektiive teha. Sky24 kiituseks tahan öelda, et nad võtsid küllaltki kiiresti kohe maili teel ühendust ja küsisid, kas muudetud variant sobib. Lennukiteks olid tavalised propellerid nagu meilgi Helsinki ja Stockholmi vahet lendavad.

Sõber just täna hommikul lendab sellega Moskvasse. Tagasi tuleb juba pühapäeval, eks siis ole kuulda, kuidas asi toimis.

Gili Airil sukelduma minnes oli küll kilpkonnasid liikvel, snorgeldamise kohta ei oska kommenteerida aga põhimõtteliselt peaks ka nagu võimalik näha olema .

Tekkis väikene mure Etioopia viisa tellimisel. Etioopia saatkond Rootsis tahab lisaks paberitele ja passile saada ka eelmakstud ümbrikut, et dokumendid tagasi saata. Sai sellega pöördutud Eesti Posti poole, aga nemad ei oskanud aidata ja väitsid et Rootsi Eesti poolt väljastatud marke ei aktsepteeri. Pakuti ainult mingit voucherit. Kas oskab keegi nõu anda, kes ise viisa tellinud, kuidas selle probleemi lahendas.

Sai möödunud aastal sõidetud mööda rannikut Dubrovnikuni ning Bosnia ja Hertsegovina läbimisel toimis küll ID-kaart probleemideta.

Poolteist aastat tagasi igatahes veel lendas air seychelles Pariisist Madagaskarile ja tegi seal vahemaandumise.