marx1967

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
10 meeldimist
0 postitust / 63 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Baalbekis olid iga mõne maja järgi relvastatud sõdurid valves, mis tegelikult tekitasid küllaltki turvatunde. Ka eelnevalt mainitud Tyre oli ajalooliselt huvitav koht. Sai ka käidud Pcharres (loodan et kirjutasin õieti) mägedes, mis oli ka super koht ja kristlaste kants

Küllaltki Beiruti lähedal põhja poole sõita on kena väike linn Byblos, mis oleks ka vast külastamist väärt. Marsruuttaksode võrk toimib seal hästi ja sinna u 30 minutit sõitu.

Nõus sellega, et hetkel  pole vast kõige parem aeg sealkandis ringi liikumiseks.  See väide jäi küll arusaamatuks,et kole koht ja midagi pole vaadata. Sai käidud seal küll küllaltki ammu, aasta oli 2010. Aga  inimesena, kel on ajaloohuvi, jätsid Liibanon ja Süüria kustumatu mulje oma vanade linnade ja kultuuriga. Ka kohalik rahvas oli super, selge see, et hetkel ajad teised.

Pole sada protsenti kindel, aga minu arust Amsterdamis müüdi neid kaarte enne lennukile minekut. Ilma kaardita lennukile ei lastud, mind kutsuti ka seal kõrvale ja kontrolliti kaarti. Samas oli seal lauas mitu teenindajat ja käis ka mingi arveldamine , millest järeldangi, et ehk müüdi

Turvalisuse poolest jättis Kuuba küll väga hea mulje. Isegi Havanas pimedatel tänavatel kolades ei tekkinud mingit ohutunnet. Kohalikud ka toonitasid pidevalt, et neil väga turvaline, aga eks ka alati võib juhtuda erandeid.

Casa omanik võtab su passi ja tegeleb ise registreerimisega ja turistikaart sobib väga hästi.

Samas oli interneti kasutamine ka paratamatus, kuna kasutasime 4 siselendu ja järjest kõik lennud muutusid kellaajaliselt kardinaalselt. Neti teel sai vähemalt kõige kiiremini selle kohta infot, et oma plaane korrigeerida. Aga riik ise vägagi super.

Casa particularestes on jah paljudel wifi sees, ainult ühe asjaga ei saanud seal kuidaga hakkama. Kui läksid casas wifisse sisse, siis peale kaardi aktiveerimist tiksus kaardi netiaeg ilusasti oma tunni täis, ei aidanud seal wifist väljaminek ega ka telefoni väljalükkamine. Ehk oli sellega mingi oma nipp. Samas avalikes wifipunktides piisas telefonis wifi väljalülitamisest ja siis oli ka võimalik hiljem sama kaardiga sisse logida ja kaarti mitmeid kordi kasutada.

Kuubal müüakse interneti kraabitavaid kaarte kohalikus ja ainsas netti pakkuva firma müügipunktides, millega saad kasutada netti 1 tund üldkasutatavates wifi alades nt. suured pargid ja ka osad söögikohad. Ühe tunni hind 1CUC. Samasid kaarte müüvad ka paljud hotellid ja casad 2CUC tükk.

Tulin alles 2 nädalat tagasi Kuubalt ja kasutasin ka siselende. Lennud  olid Havana- Santiago-Havana ning Havana- Nueva Gerona- Havana. Lennud ostsin ette meie oma sky24 lehelt, st sai pangalingiga makstud. Ainuke probleem oli see, et kõik 4 lendu muutusid ajaliselt ja tuli pidevalt infot jälgida, et oma plaanides korrektiive teha. Sky24 kiituseks tahan öelda, et nad võtsid küllaltki kiiresti kohe maili teel ühendust ja küsisid, kas muudetud variant sobib. Lennukiteks olid tavalised propellerid nagu meilgi Helsinki ja Stockholmi vahet lendavad.

Sõber just täna hommikul lendab sellega Moskvasse. Tagasi tuleb juba pühapäeval, eks siis ole kuulda, kuidas asi toimis.

Gili Airil sukelduma minnes oli küll kilpkonnasid liikvel, snorgeldamise kohta ei oska kommenteerida aga põhimõtteliselt peaks ka nagu võimalik näha olema .

Tekkis väikene mure Etioopia viisa tellimisel. Etioopia saatkond Rootsis tahab lisaks paberitele ja passile saada ka eelmakstud ümbrikut, et dokumendid tagasi saata. Sai sellega pöördutud Eesti Posti poole, aga nemad ei oskanud aidata ja väitsid et Rootsi Eesti poolt väljastatud marke ei aktsepteeri. Pakuti ainult mingit voucherit. Kas oskab keegi nõu anda, kes ise viisa tellinud, kuidas selle probleemi lahendas.

Sai möödunud aastal sõidetud mööda rannikut Dubrovnikuni ning Bosnia ja Hertsegovina läbimisel toimis küll ID-kaart probleemideta.

Poolteist aastat tagasi igatahes veel lendas air seychelles Pariisist Madagaskarile ja tegi seal vahemaandumise.

Inglise pistikusse oleks vaja üleminekut, ta on kolme otsaga. On ka võimalus vägisi ajada aga siis tuleb mingi peene ora kolmandasse ehk niinimetatud massiauku lükata - nt. naiste pika peene varrega kamm. Soovitaks siiski üleminekut, müügil olemas traveladaptorid, millel 4 erinevat varianti.

Malaisias on inglise pistik, Indoneesias tavaline euroopakas, Singapuri kohta ei oska öelda.

Sai käidud Kuchingus ning kasutatud James Chee teenust. Väga hea suhtleja ja laia silmaringiga mees. Väga mugav oli temaga ringi liigelda. AndresR- otsisin trip.ee lehelt sinu profiilipildi välja ja näitasin talle, kes teda foorumis soovitas. Mehel oli kohe suu kõrvuni ja tuletas kohe perekonnanime meelde ja mitu kaaslast oli. Nii et soovitan ka enda poolt soojalt.

Endal minek oktoobri lõpus Malaisia osasse 3 nädalaks. Eks tagasi tulles võin infot jagada, kui huvi on.

Kohtunik, ma üritasingi lennujaama lehelt vaadata , aga ei närinud läbi seda , kus siselennud edasi lähevad. Eks sinnalendamisel vast väga probleemi pole, kuna jätkulend, siis peavad järgmise lennu peale panema, mis läheb vist 3-4 tundi hiljem. Ma kardan rohkem tagasituleku pärast, kuna Kuala Lumpurist Turkishi lend vist ainult kord päevas.

Tere!
Oleks selline küsimus, kas on piisav aeg 1,5 tundi ümberistumiseks Kuala Lumpurist Kota Kinabalusse? On jätkulend ja vedajaks Turkish Airways ning Kuala Lumpurist edasi Malindo Airways.

Aastal 2012 sai ka endale pakk saadetud, kuna sai kõvasti mööda outlette kolistatud ja edasine reis läks Dominikaani. Meie tegime nii, et mina saatsin abikaasa nimele. Kui 11-12 päeva hiljem koju jõudsime oli pakk juba kohal.Ega ta väga odav lõbu polnud, kui õieti mäletan siis midagi 110 ja 120 dollari vahel, aga parem ikka, kui kogu seda riidekraami kaasas vedada. Siis vähemalt küll Eesti toll huvi ei tundnud, vist sai ka enamus lipikud küljest ära võetud.

Tasuks vaadata ka Turkish Airlinesi ja Seischell Airlinesi, ise sai käidud viimasega.

Natukene andis ikka. Peale hinnapakkumise saamist sai vastatud et mõtleme, siis pakkus ise allahindlust.