brute

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Samana on üks ilusamaid piirkondi, kus me Dominikaanis olles käisime.. Hotelli kohta ei oska öelda- ööbisime ise 3 ööd Las Terrenases ja 2 ööd Samanas kusagil linna keskel hotellis.. See Gran Bahia on üsna ilusa koha peal muidugi... Soovitan kindlasti omal käel ringi liikuda ja mitte enamus ajast kuurordis passida. Me saime sealt päris kõva resort'i allergia külge. Ööbisime ise enamuse ajast ettejuhtuvates hotellides ja cabanades, paar ööd ka all inclusive hotellis, kuid seal hakkas väga kiirelt halb...

Vaalade vaatamisest... Soovitan võimalikult vähe asju kaasa võtta ja olla valmis tõsiseks duššiks. Meil oli terve paaditäis rahvast läbimärg ja üdini soolane. Aga see oli täiest fun (Y). Osad oksendasid.. neil vist nii lõbus polnud:) Vaalasid ise nägime võrdlemisi vähe- ujusid küll üsna lähedal, purskasid kenasti vett välja ja puha, kuid tõsist elamust ei saanud.. Lootsin vist näha vettehüppeid ja muud tsirkust.. Lõppkokkuvõttes jäi üsna halb maitse suhu- vaalad, kes on tulnud rahulikult mõnusatesse vetesse oma pulmamängu pidama, saavad segatud iga päev turismilõksudesse; terve esimese osa päevast jälitab neid vähemalt 4 kõvade Yamaha-mootoritega põnevil turiste täis paadid (ka nemad suhtlevad lääbi helilainete, eksole), kes vaimustusest minestavad, kui kusagil eemal sinist selga ujumas jäävad.... Aga noh.. jah:) kuidas sa siis ei lähe kui saab.. ikka lähed.. pärast aega end halvasti tunda küll. Bacardi saar on imeilus. Minu maitse jaoks veidi liiga turistikas, kuid siiski- imeilus. Kindlasti-kindlasti jooge seal kookospähkli seest Coco Locot ja ananassist Pina Colodat! Need lihtsad asjad on seal IMELISED!! Meie kuurordis pakutud samad kokteilid sülitasin peale neid lihtsalt välja! Kui juba Samanas, sõitke ka päris poolsaare tippu, seal asub väidetavalt maailma paremuselt teine rand- playa Rincon. Seal saab teha jõel paadisõitu ja olla muidu mõnus.. Las Terrenase ööelu oli fantastiline kogemus.. Kui sinna üles lähete, siis põrgake vahelduseks läbi Jurassic Parki'ist (Parque). Peale kuurorti on see mõnus metsik kogemus ühes lahedate omanikega! El Limoni minekuks on ilmselt giidi tarvis. Soovitavalt võtta üks hobumatk (hind näkku kusagil 600 peesot), saab kaks elamust in one..

Kummalisel kombel on mul kõige soojem mälestus täiesti tasuta päevast Sosuast, kus ujusime rannast eemal riffile, avastasime merisiile ja krabisid ja hüppasime vabadust nautides kristallselgesse sügavasse ookeanivette...

Bayahibes (oletan, et ka mujal) pakuvad Kanadalased kõiksugu atraktsioone- saartele sõite (hinnad 30-90 taala) ja safarit (125 taala). Väidetavalt pidi jube äge olema:)

Ja mis põhiline- keegi ei röövi sind, väljas käia on meie kogemuse järgi ohutu, inimesed on sõbralikud ja suisa lahedad (eks endast olene väga palju). Hea näide- meil läks teel playa rinconi mootorratta esirehv katki; keset teed, linnast väljas. Üks kohalik, kes mööda juhtus minema kutsus meile abi. Remondimees tegi 15 minutiga üliosava töö ja küsis selle eest õiglase hinna- 150 peesot! Kaks valget, keset teed hädas! Millises olukorras oleks lihtsam röövida ja hingehinda küsida?

Ja tingige-tingige-tingige! Hinnad langevad kuni 80%! Loll on see kes ei küsi, veel lollim see, kes selle vastu võtab. Näiteks karp sigareid- esimene hind 2000 peesot, lõpphind 250; Suveniiripoes (Samana rannaääärses poes) alghind 9000 peesot, lõpphind 3200.

Soovin igatahes vaimustavat reisi ja avatud meelt! Meie kogemuse järgi oli suurem osa infost, mis siin avaldatud võrdlemisi möga...

Sõltub kus ringi jõlkuda. Sain sellist vastukaja, et kui minna turismi piirkonnast väljapoole, sis oli seal võimatu raha raisata kuna kõk oli niiii ODAV.

No siis on veel aega:) meie läheme 26ndal jaanuaril, niiet ma jõuan sulle üht-teist veel soovitada:)

Eks ma anna oma kommentaari ja hinnangu kui tagasi tulen. Eile kirjeldati mulle Dominikaani vabariiki just nagu Jurassic Parki ja riiki, mis on väga ilus ja vaatamistväärt. Aga eks paistab:)

Ma vist ei ole normaalne inimene; kohati hakkab tunduma, et nagu otsiksingi ohtu..

Aga mind just tõmbabki kõik kergelt keelatud; see, mille eest hoiatatud on.. Võiksin ju kusagil rannas päeva-kaks pikutada, ent siis aitab! Hotellid? EI! Metsamajad? Jaa!

Ja veel- kas plätud, rannariided jm suvine varustus on soodsam soetada Eestis või kohapeal:)?

Suur-suur aitäh vastajatele!

Me kiiruga otsustasime küll reisi sihtpunkti muuta ja usun, et ei kahetse. Põrutame hoopis Omaani. Kahjuks küll trip.ee's keegi uuemat infot Omaani kohta ei jaga, kuid välismaised foorumid on ka abiks:)

Veelkord suured tänud;)

Mõttes on minna Aqaba kanti ehk sis lõunasse- seal peaks see temp olema veeb. alguses 20 kraadi kanti. Vähemalt see aasta samal ajal oli nii palju.

Ja eks rumalad saavad igal pool pügada. Olen kuulnud, et eriti palju on hoiatatud Indiasse minekuga mõningate regioonidega, kus on palju kerjajaid või sis kui teed pilti millestki, sis ronitakse peale ning hakatakse raha nõudma.

Tänud kõige muu info eest.