mekong

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 3 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Sai 2009. aastal 2 korda Albaanias käidud ning kummalgi korral ei mäleta, et keegi oleks kuskil piiriületuse eest midagi küsinud. Imho kaotati see nõue EU riikide kodanike suhtes mõned aastad tagasi ära.

30 euri oli toa eest. Eurosid võeti igal pool aga soovitaks veidi ka lekkidesse vahetada, kuna võib kursiga vastu pükse saada. Tasub tähele panna, et mõnikord nad väljendavad maksumust nö vanas leki kursis - 700 asemel 7000 jne.

Olen käinud kaks korda Albaanias ja korra lõunapoolse osa suht läbi ristipõiki läbi sõitnud. Üldiselt soovitaks liivarandadu ja puhkust otsides ehk pigem Põhja-Albaaniat vältida.

Durres on suur linn, ehitamine igal pool, mõnikord ka üldse täitsa rannas ja rannad ise seal suht räpased ja rahvast täis. Soovitaks pigem Albaania Rivierat, parimad rannad seal on Vlora lähedal Orikumis, maaliline Dhermi mida peetakse Albaania parimaks rannaks ning Ksamil Sarandast lõunasse. Enda lemmik oli Ksamil, kenade väikeste saartega ja heade lainetega. Mäletamist mööda olid Orikumis väikesed kivid, Dhermis liiv ja veidi külmem vesi, Ksamilis liiv ja kohati suured kivid.

Ise ööbisime hotellides, neid on igal pool ja eelmine aasta olid vähemalt küllaltki odavad. 4 tärnikas Vlores 30 euri öö, ilmselt off-season hinnad on odavamad. Kämpinguvärk pole eriti levinud ning ma pakuks, et 30 euri vms koos söögiga pole palju makstud.

Põhja-Albaaniast tulles peab kõvasti aega varuma Rivierasse minekuks, kuigi teed on seal tänapäeval head, võtab mägede ületamine omajagu aega. Sõitsime näiteks Tiranast, Sarandasse ca 8 tundi, koos peatustega muidugi.

Erilisi vaatamisväärsusi eriti Lezhe-Durresi kandis ei mäletagi, küllap seal on neid keskaegseid kindlusi küll, mida võiks külastada, kuid Lõuna-Albaania jättis oluliselt parema mulje.

Turvalisus oli okei, meil ei tekkinud nädala jooksul mingeid probleeme. Mõned korrad tikkusid mustlased raha küsima, kuid nendest saab väga lihtsalt lahti, kui ignoreerida. Hinnatase oli eelmine aasta ca neljandiku odavam kui Eestis, kindlasti on seal ka kallimaid kaupu, teenuseid. Bensiin maksis näiteks sama palju kui Eestis, toit, eriti nö tänavatoit oli väga odav.

Tähelepanu tuleks pöörata liiklemisel, Albaanias pole erilist liikluskultuuri ja usutavasti pole enamik juhte selliseid asju nagu autokool või eksam kunagi läbinud. Suuremates linnades tuleb närve varuda ning soovitaks Tiranat üldse vältida. Roheline tuli jalakäiale ja ülekäigurada kohalikele erilist tähendust ei oma.

Liiklemisel tuleks kõvasti aega varuda, teed on enamasti hea kattega, kuid sageli kitsad, mille tõttu tekivad pikad autorongid ja ohtlikud möödasõidud, isegi 70km pikad lõigud võivad mitu tundi võtta, sega isegi lauskmaal.