Karinnn

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ehk on kellelegi abiks

Kuidas jõuda Rooma Fiumicino lennujaamast Rooma kesklinna (Roma Termini) ?

Ametlik versioon – rong Leonardo Express 11€ (~35 min)
Kõige lihtsam ja lollikindlam variant: rong Leonardo Express (11€) – otse lennujaamast otse Roma Terminisse(kesklinna raudteejaam,rohkem peatuseid pole).
Lennujaamas: liigu hoones nooltega näidatud suunas (rongi pilt) kuni jõuad rongijaama.
Pileteid saab osta rohelise/kollasega automaatidest ja peroonilt (spets lauake, kus müüakse ainult Leonardo pileteid).
Kui kelleltki lennujaamas küsida, kuidas kesklinna saab saadavad nad su ALATI sellele ronglie. Tegelt on ka kaks alternatiivi..

Bussiga 8€ (~45min)
Lennujaama eest stardivad bussid (iga 20 min tagant?). Pileteid (8€) müüb bussijuht. Bussi peatus asub lennujaama hoone ees, tuleb otse välja ja üle tee minna. Buss sõidab Roma Terminisse (5min jalutuse kaugusele). Üks peatus on vahepeal ka.

rong + metroo = 6,50 € (~1h)
Lennujaamas: osta Tabbacheriast Ferrovie (rongi) pilet (5,50€) ja metroopilet (1€), mine rongijaama suunas. Ka rongijaamas on võimalik osta piletit, kuigi võib olla väljakutsuvam-masinad ei tööta/ei anna vahetusraha jne. Kui aga Tabbacheria on kinni vms, osta mitte kollase/rohelisega masinast (millel on puuteekraan ja kus sai viimati maksta ainult krediitkaardiga) vaid: hallikast automaadist, millel on hõbedased nupud ekraani külgedel (nagu Eesti pangaautomaatidel). Parem, kui sul on võimalikult täpne raha. (Metroopileteid müüvad ka automaadid metroojaamas).
NB! Rongipilet on vaja komposteerida!!! (perroonil seintel on väikesed masinad, mis piletile templi löövad – pilet kehtib 90min)
Rong sõidab suunal Tiburtina, välju peatuses Ostiensa (distants: Roma Fiumicino-Villa Bonelli-Muratella-Magliana-Villa Bonelli-Trastevere-Ostiensa).
Ostiensa rongipeatus on ühendatud Piramide metroopeatusega – mine metroole (jälgi nooli: metroo märk on punasel taustal “M”). Võta sinine liin “linea B”, suund: Rebibbia, välju peatuses Roma Termini (distants:Piramide-Circo Massimo-Colosseo-Cavour-Termini)

Jõudu!