irvik

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Triplekixi info ei ole päris täpne. Slovakkias tuleb osta kiirteede jaoks vinjett (kleebis aknale) 10 päeva miinimum, (Kosicest Presovini on vajalik), samuti Ungaris10 päeva (sal vinjetti ei ole, saad mingi paberi ja lüüakse arvutisse)Miskolc-Debreceni vahel kiirtee. Rumeenias (7 päeva)ja Bulgaarias (vist oli ka 7 päeva miinimum) on üldine teemaks sõltumata, mis teid kasutad. Rumeenia süsteem nagu Ungaris, Bulgaarlased annavad kleebise aknale. Lisaks Giorgiu-Ruse Doonau silla maks 2 eurot.

Tulime Bulgaariast eelmise nädala lõpus: Marsruut oli selline(tagurpidi): Ületasime piiri Oradeas, Turda juures on tuttuus kiirtee, siis Pitestist edasi Bukarestini kiirtee, kui plaan minna Bulgaariasse, siis Bukarestist Ruseni on tee päris korralik- 2 rida kummastki suunas, ilma eraldusribata. Bukareti ümbersõit oli kohutav(kitsas ja korrast ära ning umbes rekkadest), tagasitee valisime läbi kesklinna ja ei kahetse. Doonau sillal tuleb olla tähelepanelik, kuumusega on asfalt korralikult üles kobrutanud. Rumeenia on tõesti huvitav, kotrastne ja ehe.

Info 27 juuli kohta: Lõuna Poolast siis veel - Slovakkia suunal Rzesovist Slovaki piirini on lõiguti teetööd, foorid ja reguleerijad. Kohati ainult üks suund avatud. Pimedas päris karm. (teine suund meetri sügavuselt üles võetud). Augustowi-Bialystocki vahel üks sillaremont, samuti fooriga.

Teie marsruudist jääb küll veidi kõrvale, aga Cinevilla kinolinnak on ka selline koht, kuhu sisse põigata. Aga juuni juba samahästi kui läbi, küllap olete juba reisil või tagasi.

Broneeringu kinnituse peaksid kohe saama Ryanairi lehel, seal on kiri Confirmed ja broneeringu number. Raha mahaminek võtab aega, see ei lähe kohe. Umbes 2 nädalat enne lendu tuleb meilile kinnitus, sellega saad siis check-in-i teha. Ei mäleta enam, aga mu meelest läks ka raha alles siis maha. Siin foorumis on lendamise teema all kõik need probleemid lahti seletatud, seal on ka sealne telefoninumber, millel helistada. Arvestada tuleb muidugi ajavahega 2 tundi. Meilile nad ei kipu vastama.

Kõige lihtsam ja kiirem: Ecolinega Riiga ja sealt AirBaltic. Hommikul poole seitsmene buss viib Tallinnast Riia lennujaama, sealt poolteise tunni pärast lennuk ja kell 14 kohaliku aja järgi oled Tegelis. Odavam variant: Ryanairiga Stockholm Skavsta ja sealt Berliini. Või siis Rygge kaudu. Maad mööda mistahes variant võtab aega üksjagu.

Meie variant nägi välja nii: Alustasime Tallinnast kell 5 hommikul, ja kasutasime Horvaatiasse minnes marsruuti: Tallinn - Augustov - Lomza -Varssavi - Katowice - Krakov (hiline ööbimine enne Krakovit) ja hommikul Slovakkia Tartad - Banska-Bystrica ja umbes viieks õhtul olime Budapestis. Mõned aastad tagasi käis Tatrates sellel trassil suur tee-ehitus, nüüdseks peaks valmis juba olema. Poolas need teed suht korras, enne ja peale Varssavit kuni Krakovini eraldusribaga tee, vähem tilpnemist rekkade sabas. Samuti külavahesid ja 50 ala peale Varssavit ei ole.

Just, istekohtade valikut pakub chek-in ajal.

Kui kohustuslikud turistikohad käidud, siis Prenzlauer Berg - selline veidi boheemlaslik linnaosa, väikesed teatrid, kohvikud üldse hubane. Pühapäeval mine kindlasti sealsele kirbuturule. (asub Maurerparkis). Sealkandis on ka Berliini müüri muuseum. Pühapäeviti on ka muuseumisaare kõrval käsitööliste turg. Laevaga Spreele sõitma, võid valida alates 1.5 tunnistast reisidest kuni terve päeva pikkusteni.