bronze

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
10 meeldimist
0 postitust / 17 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Alaealised tütarlapsed ei peaks hääletades Hispaanias teravaid elamusi asuma otsima. 17-aastat võib endale tunduda juba piisav kogus tarkust, kuid nii juriidiliselt olete te ikkagi veel lapsed ja ei peaks niisuguseid plaane pidama. Hispaanias jääb igal aastal üsna palju inimesi teadmata kadunuks ( ka lapsi). Mina ei julgustaks sel viisil reisima oma lapsi ega ka Teid. Mõneti on mul isegi häbi lugeda, et Ida-Euroopa noor ei oska ega ei taha reisiraha teenida vaid läheb juhuseid otsima.
Kui tahate reisida, uusi ( mees) tuttavaid, siis otsige mõni Saksamaa reisifirma, mis pakub Saksa noortele bussireise Hispaaniasse ja liituge nendega. Neid pakkumisi on palju. Ka lennukiga Tallinnast saab Hispaaniasse, nt Vueling lennufirma edasi-tagasi pilet maksab 150 eurot. Kuu aega tööd teha ja ongi minimaalne reisiraha olemas.

Kui laps kaasas, võtke igaks juhuks Eestist kaasa apteegist ravim, millega ravitakse silmade ärritust kui basseini paisatud kloor peaks liiga tegema silmadele. Kõigile ei meeldi Kemeris, mida peetakse slaavlaste peamiseks puhkusepiirkonnaks. Mõni eelistab puhkuseks hotelli, kus ei pakuta slaavi keelset teenindust ja jääb väga rahule, et teda ümbritsevad peamiselt sakslased ja hollandlased, mitte idanaabrid koos neid iseloomustavate käitumistega. Näiteks võib teemaks tulla lebamistoolide jaotus basseini ääres. Kui tavaliselt on reegel selline, et bassein on õhtul kella 20-st suletud ja hommikul avatud, siis usinad saklslased üldjuhul lähevad basseini avamise ajal enne hommikusööki ja viivad lebamistoolile oma käterätiku siis slaavlane viib lebamistooli ööseks oma tuppa :). Kõik hinnas tähendab küll seda, et kõik hinnas on tasuta, kuid üldjuhul ei ole lastele basseini servas kätiseid, mida ujumisel kasutada. Neid saab osta tavaliselt hinnaga 8 eurot või enamgi. Need vidinad võiks küll Eestist kaasa võtta kui pole just raha peale vihane...

Võta turvatool kindlasti kaasa. Ja lapsevanker. Malgrat de Mar-s on mitu väga head mänguväljakut, nende kõrval ka välikohvikud ja söögikohad. Turvatooli mässid kilesse kodus ise. Võib ju osta ka spetsiaalselt reisiks turvatooli Perekool kaudu, mis on kasutatud ja jätategi selle Hispaaniasse kui lennufirma rahalised soovid on liiga suured. Ma ei ole kindel, et peaks rendiauto võtma, sest Girona ja Malgrat de Mari vaheline liiklus on väga tihe ja võimalusi on väga palju. Alates taksodest, bussidest jne. Arvamus tugineb enda kogemusel. Ma olen Hispaanias reisinud nii rendiautoga kui ilma ja julgen arvata, et kui plaanis on rannapuhkus ja elamine rannapiirkonnas siis rendiauto võtmine on justkui mittevajalik, sest ta seisab ju niisama 45 eurot päeva eest tasu küsides sel ajal kui Teie rannas (oktoobris vast mitte enam nii väga), päeval lapsel uneaeg ja ta magab hotellis ja õhtul peamisels kohalikus rannapiirkonnas erinevates söögikohtades ja mänguväljakutel aega veedate. Kõik sõidud Malgrat de Mar-s sõidate vajadusel taksoga või kõnnite ise ( Tabasalu suurune linnake), pakun, et vanalinn asub rannapiirkonnast sama kaugel kui Solaris keskus Tallinnas Raekoja platsist. Väikese lapsega perele soovitan Malgrat de Mar-is hotelli nimega Rosa Nautica, seal on laste mängumaja, suure hulga mänguasjadega ning laste juhendajaga.
Kui tuleb tahtmne minna Barcelonasse, siis istute rongi, sõidate lausa kesklinna väljaku all oleva peatuseni ja seal väljute. Olete justkui saabunud Viru väljakule. Niisiis olete suurel platsil, kus on purskkaevud, turistide bussi peatused ( Hiiukas kiitis siin just seda võimalust linnaga tutvumiseks) ja sealsamas on ka kolm suurt kaubamaja ja Rambla ehk siis tänav mis viib mereni ja on ääristatud sadade kauplustega. Desigual, HM, C ja A jne. Jalutate nii palju kui tahate ja ei pea maksma mingit auto parkimistasu või siis kõmpima leitud parklast kesklinna suunas. Tagasi samuti rongiga, rongid sõidavad väga sageda graafikuga, vagunid on puhtad, ruumikad, mahute istuma. Kui rendite auto siis kesklinna väljakule Te kindlasti parkida ei saa, see on keeruline ja sinna juurdepääs närvesööv. Olgu veel lisatud viide, et toosama hotell Rosa Nautica asub rongijaamast sama kaugel kui Draamateater Viru keskusest. Kas peaks ikka selleks rendiauto võtma, et seda vahemaad liikuda ei pea vist enam selgitama. Pealegi on Malgrat de Mar-is paljud tänavad ainult jalakäijatele ja tänavad ühesuunalised...

Hiiukas, hotellides on väljakirjutamine üldjuhul kella 12 paiku, Korter tüüpi HA-des tavaliselt kell 10 ning korteri rentimisel sõltub kokkuleppest. Hommikusöök on hotellides vahemikus 8-10-ni. Kui hommikusöök söödud on aega kaks tundi kella 12-ni otsida uut peatuspaika näiteks. Enda kogemusele tuginen. Ja nüüd kõige olulisem-kõikides hotellides Hispaanias on tasuta võimalus jätta oma asjad hotelli paikuhoidu, ei pea neid kaasa vedama, isegi siis kui konkreetses hotellis enam ei peatu ja ei pikenda viibimist.

Hiiukas, inimesed on erinevad, mõni planeerib pulmi ka 7 aastat ja ei saagi abiellutud, sest ikka pole kõik piisavalt ette mõeldud detailideni :) Teistel seevastu teatud julgus ja oskus ning elukogemus olemas ja seetõttu ka selline arvamus, et ei pea kohe kaugelt hotellis kogemust omamatta broneerima kogu puhkust ühte hotelli. Võib ju ka üheks päevaks ja kohapeal broneeringut pikendada kui sobib. NB E-kirja saatmise eelduseks on siiski interneti olemasolu ja kõikjal seda pole või on väga aeglane. See võib küll probleemiks osutuda Hispaanias.

Soovitan soojalt puhkemaja Sangaste vallas, Kääriku lähedal, maratoniraja ääres. www.sangastelinnus.eu mahutab 15 inimest. Kaasa võib võtta ka lemmikloomad. Hind nädalaks 15-le inimesele s tuleks kokku leppida aadressil info@sangastelinnus.eu Olemas saun, maja ees suur tiik, puhkesaal, köögisisustus on olemas alates külmikust, pliidist kuni poti ja pannini ning lusikate- kahvliteni. Teler ka. Hinna sees ka voodipesu ja saunalinad kõigile 15-le. Parkimine suures parklas. Privaatne ja vaikne koht. Hind on tavaliselt ligi 230 eurot kogu ööpäev, kuid tavaliselt saab ka soodsama kokkuleppe arvestades perioodi pikkust.

Selena viidatud Hispaania Vueling oleks hea valik, lennud teisipäeviti ja reedeti Tallinnast otse Barcelonasse ja tagasi õhtul kell 22.50 väljalend ja saabumine 4.05 Tallinnas. Saabumine on hommikul kella 8.50 paiku Barcelonas, sealt kohe edasiliikumiseks kaks võimalust: kas bussiga A1 sõit hinnaga 5.90 eur sõitja Barcelona vanalinna keskväljakule või teine variant tasuta buss terminaalist T1 terminaali T2, kus on rongijaam (renfe). Rongijaamast ostate pileti ja võtate suuna põhja poole, kus kuurortlinnad Malgrat de Mar kõige kaugemal ( 1 tund sõitu). Rongipileti hind vistiti 4.50, kuid osta tuleks mitme korra kaart, on soodsam ehk väga soodne. Lennujaamast tuleb rongiga sõita Barna Saints jaama ( see ongi juba Barelona) ja sealt ümber istuda rongi, mis söidab mööda mere äärt ja peatub iga 5 min järel. Umbes 12 peatust kuni Malgrat de Mari-ni. Eesti reisibürood mingil põhjusel reklaamivad Calella linnakest, kuid julgen siiski soovitada Malgrat de mari, mis on vaiksem. Rannad on kõigil ilusad, neid näete ise rongiaknast, sest rong sõidab mere rannaga piirneval marsruudil. Mitte midagi keerulist ei ole. Ei peaks ehk ainult väga palju kohvreid kaasa võtma, käsipagasist piisab. Ahjaa, ehe elamus on rongis musitseerivad kohalikud Banderased. Noored mehed laulavad kitarri saatel nagu telestaari konkursi finaalis, et teenida vagunis viibijatelt mõni euro. Ärge siis neid kerjuseks pidades aknast välja vaadates mossitage kui ehe muusika kostma hakkab vaid ikka naeratage ja nautige. Kallis hotellis pakutav muusika ei pruugi nii ehe ollagi ( üldjuhul laulab ja tantsib seal Ukrainast pärit artist hoopis).
Kui sõidate näiteks rongiga Malgrat de Mari linna, siis seal on hotelle väga suures valikus. Neid valige esmalt booking.com keskkonna kaudu, kuid ärge selles keskkonnas broneerige, vaid võtke otse ühendust hotelliga ja suhelge e-kirjade teel. Booking com on hotellile väga kulukas, ta peab teie broneeringuga saadud tasust maksma 20 protsenti booking.com firmale. Kui te ei soovi, et samas hotellis kuulete ainult vene keelt siis valige hotell, mis ei paku venekeelset teenust.

Eks igal ole omad puhkuseplaanid. Kui on juba jaanuaris otsustatud, et Hispaanias ollakse seitse päeva nonstop joobes (selliseid on tõesti nähtud kah) siis võib olla tõesti raske saata ühte e-kirja või teha telefonikõne paari hotelli sel ajal kui hommikul kohvi jood. Kuidas leida öömaja ? Tuleks ikka arvestada, et öömaja eest tuleb maksta, odav see ei ole, sest juuli on puhkustehooaja tipp. On tõesti vanalinna piirkonnas kohvikuid, kus on lausa seinale kirjutatud, et anda rendile korter, kuid sellele lootma jääda ei saa. Hispaanlastele meeldib loomulikult kui nende poole pöördutakse hispaania keeles, kuid ka inglise keelega saab hakkama.
Tõenäosus leida hotell on suurem pühapäeva õhtul, kuid väiksem reedel. Arvestada tuleb, et puhkab Costa Brava piirkonnas ka hispaanlane ise, naudib hotelli ja eriti nädalavahetustel. Hetkel on Costa Brava piirkonna hotellid broneeritud umbes 62 % ulatuses teemaalgataja poolt viidatud perioodil. Julgustan enne minekut ostma ka hispaaniakeelse vestmiku, et osata natukenegi suhelda hispaania keeles. Siis hispaanlane leebub kui tema poole pöördute. Hispaania pole Türgi, kus ostes paketi "kõik hinna sees" on teenindus 24/7 ja klient võib praalida ja nõuda kõike, mida süda ihkab ning ikka naeratatakse talle. Hispaanlane saab aru, et turist toob Hispaaniale lisaraha aga ta ei pruugi iga turisti üle rõõmustada. Kui aga oskate natukenegi tema emakeeles vestelda siis on kohe teine tera :)

Tyeisha, katalaani keele kasutamise eest saate tõesti erilise tähelepanu veel lisaks. Teile annan ka vihje, et väga hea söögikoht on Barcelonas cafeteria Granja el Ninot, asukohaga Casanova 126, Barcelona. telefon 93 453 05 62. Teenindajateks tõeliselt sõbralikud ja rõõmsad hispaanlased, mitte hiinlased nagu väga paljudes söögikohtades tänases Barcelonas. Valikus kõik tuntud road, hea kohv, mõnusad võileivad hommikukohvi kõrvale, värsked maitsed ja sööjateks kohalikud. Õhtul avatud kella 20-ni. Lõuna ajal küsige kookoshelvestega kreemi magustoiduks ...

Tark valik oleks leida öömaja esimeseks saabumise päevaks ja seejärel kohapeal valida, otsida. Kõik hostelsid jne ei ole internetis leitavad.

Repliigi korras veel lisan, et Barcelonasse mõneks päevaks uudistama mineku kasuks kõneleb eelkõige Barelona liivarand, seda tuleks kindlasti külastada. Ja kaubandus ka, muu veel lisaks. Rambla peatänaval on kolm suurt kaubamaja, neis suured allahindlused hetkel. Desigualis näiteks on kogu kaup -50 % alates 6.juulist, sealt kindlasti huvitavaid leide, mida Eestis pole. Barcelonas tuleks liikumiseks kasutada linnaliini bussi, mitte taksot. Metroo on ka tore variant, kuid siis ei näe ju akendest vaadet nagu linnaliini bussides. Meelde tuleks jätta, et kui pilet osta bussist, siis on üks pilet maksab 2.30 eur. Kui osta aga ( mitte bussist, vaid müügikohast, kus ka sigarette müüakse alati) 10 korra pilet siis on selle hind kokku 10.30, mis teeb järelikult ühe sõidukorra maksumuseks 1 euro. Bussiga nr 59 näiteks saab tiirutada peaaegu sama liini mööda, millega Turistidele loodud kallis kahekordne buss ( hind 25 eur üks sõidukord) randa, Rambla peatänaval jne. Astute seal maha, kus on huvi ja jätkate reisi.

Repliigi korras veel lisan, et mõni elementaarne keeleoskus võiks olla. Et mitte olla nagu slaavlane, kelle puhuks on mõnes restoranis uksel tekst "siin saate suhelda vene keeles" :), muidu ei suuda ju kohvigi tellida nood :)

ööbimispaiga valikul tuleks vältida ka olukorda, et ööbite Saksamaa, Hollandi vm noorte (loe: purjus teismelistega) ühes HA-s või hotellis. Uurige foorumitest klientide arvamusi.

Ei pea kohe Gironast Barcelonasse sõitma. Tuleks proovida nautida ka väiksemaid linnu kui Barcelona ehk otsida nö ehedat Hispaaniat. Enne Barcelonat on väga ilusad rannad-linnad ja ööbimiskohad, mis asuvad otse mere ääres.Neis on hotelle iga 10 meetri tagant. Mõnes kolme tärniga ilusa nimega rannaäärses hotellis peab aga olema ettevaatlik, et mitte avastada end puhkavate slaavlaste masside vahele pressituna sunnituna kuulama vene rahvamuusikute etendust:). Rahulik linn ( mitte ööklubide keskus) on nt Malgrat de Mar, mis ongi esimene linnake teel Gironast Barcelonasse. Seal võiksite delfiinide trikke vaatama minna waterparki.www.marineland.es Jah, see on ehe elamus. Ilus on ka Santa Susanna, mis on järgine teel Barcelona poole 2 km eelmisest. Ööbimiseks võiks valida siiski mitte hotelli vaid HA ( korter-hotell) tüüpi hotellid näiteks Safari Aparthotell ( www.safaricalella.com) Calella linnas. Korter-hotelli puhul on retseptsioon, allkorrusel restoran ja õues bassein. Aga eelis tavahotelli ees on võimalus korteris olevas köögis ise süüa valmistada, teha kohvi või pesta turult ostetud värsked puuviljad ise. Üldjuhul on hotellide toidud väga üksluised-odav juust ja lahustuv kohv. Maitseeleamusi minge proovige ikkagi neis söögikohtades, kus kohalikud õhtul istuvad, mitte hamburgeri-turistid. Rannakarbid, paella jm. Kaubandus ? Calella linnas on näiteks kaubandust lausa 1,5 km peatänavat, kus ainult kauplused-kohvikud vaheldumisi ongi, avatud kuni kella 22 õhtul. Transpordiks kasutage rongi või busse. Taksod jätke viimaseks võimaluseks. Neid kõiki kolme on väga palju. Auto rentimise vajadus on samuti küsitav, arvestada tuleb, et ühe päeva hind auto rentimiseks on 45 eurot. Saab ka rongiga, natuke tuleb uurida.

Ununes lisada, et Malgrat de Mar-s on suurepärane söögikoht restoran el cortijo, asub C.Ramon Turro 15 tänaval ( linnavalitsuse hoone lähedal), asutatud juba 1962 aastal, asub vanalinnas. Seal õpite kohalikke maitseid tundma, suurepärane grill liha ja teenindus.