noalaev

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kindlaim viis oma lennu kohta infot saada on siit: www.CheckMyTrip.com
Sisesta reserveerimisnumber ja oma perekonnanimi - ja saadki teada kogu info lennu kohta sh pagasi kohta.

Meie sõitsime ühest linnast teise rongiga. Linnas sees kas bussi või taksoga. Taksosõit oli küll eriline kogemus, sest taksosse pandi nii palju inimesi kui mahtus. Ühel korral suisa 7 täiskasvanut inimest. Hindu enam ei mäleta.

Meil kulus üks väärtuslik Peterburi reisipäev postkontoreid pidi käies. Lõpuks lõime käega, sest registreerimise eest tuli maksma minna panka. Õnneks tagasiteel ja piiriületusel mingeid viperusi ei tekkinud.

Väga hea plaan. Ma arvan, et saate kahekesi suurepäraselt hakkama. Mõned aastad tagasi käisin koos sõbrannaga kolmenädalasel Maroko-Hispaania reisil. Kustumatu mulje jättis Marrakechi turg, ööelu, inimesed, toidud, loodus. Ülejäänud linnad, kus viibisime: Rabat, Meknes, Fez, Tanger nii palju ehedust enam ei pakkunud. Nagu ikka tuleb võõrsil olles arvestada kohalike tavadega riietumisel ja suhtlemisel.

Käisime seal mõned aastad tagasi suusatamas. Täpselt samal ajal: vabariigi aastapäeva nädalal. Sõitsime tookord Barcelonast Andorra la Vellasse. Ma ei mäleta, et teed libedad või lumised oleks olnud. Pigem väga puhtad ja kuivad, aga kui lumekirme maha sadas, muutus liiklus hästi aeglaseks.

Kui te lennujaama tagasi hakkate sõitma, arvestage tagasisõiduks ettenähtust rohkem aega. Ikka seepärast, et kui lund sadama hakkab, siis liiklus seiskub ja tekivad ummikud.

Bästö kämpingust pole pikk maa Getani. Seal asub Ahvenamaa pea kõige kõrgem mägi, imeilusa vaate, kohviku ja vaatetorniga.

Kindlasti külastage ka Önningeby küla (paikneb üsna Mariehamni külje all), kus Eesti omaaegsed kultuuritegelased inspiratsiooni ammutasid. Friedeberg Tuglas, Konrad Mägi, Nikolai Triik, Anton Starkopf, Aleksander Tassa.

Ja lihtsalt sõitke väikeseid teid pidi veesilmadeni ning ujuge soolases merevees. Põhi võib alguses hirmutavalt mudane tunduda, ärge laske end sellest häirida. Paljudes ujumiskohtades on põhjas kaitsev riie.

Head seiklemist!

Olen samuti Eurohostelis ööbinud, suisa kahel korral. Päris linna südames see ei asu, kuid suhteliselt lähedal (Katajanokkas) ja väga kaunis piirkonnas. Selline hästi lihtne hostel: wc-dušš asub koridori peal, söögitegemiseks oli mäletamist mööda koridoris ka köök olemas. Broneeringu sai internetis teha.

Käisime Peterburis augustis 2010, samuti autoga. Lootus, et piiriületus Koidula piiripunktis läheb ludinal, kustus kohe kui nägime autoderivi. Ootasime ülesõitu 4-5 tundi (ning üle 30 kraadise kuumusega oli see piinav). Piiril oldi väga viisakad.

Pihkva-Peterburi tee oli korralik, linnas samuti. Enne suurlinna liiklus tihenes märgatavalt, aga polnud midagi eriskummalist. Viisa taotlesime turismifirmast, oli lihtsam. 10 päeva kulus viisa saamiseks. Piiril tuli täita tolli deklaratsioon ning seda kuni tagasisõiduni alles hoida. Kindlasti tehke autole roheline kaart.

Mina soovitan teil linnas metrooga liigelda. Peterburi metroojaamad on omaette vaatamisväärsused. Peterhofi sõitsime bussiga, selle jaoks on eraldi liinid. Mäletan, et nõuka ajal käsisime Peterhofis laevaga, aga sel korral olid laevapiletid hirmus kallid. Arvestage, et muuseumide piletid välismaalastele on kallimad kui kohalikele. Meie jäime oma reisiga väga rahule.

Paari päeva eest saabusin Roomast. Super linn, seekord käisin omal käel.

Ääretult mugav oli istuda lennujaamas Cotral bussi peale ja sõita metroojaama peatusse EUR Magliana ning sealt juba edasi Rooma Termini peatusse. Tänan heade soovituste eest. Hoidsin väga palju raha kokku, kogu lugu (edasi-tagasi sõit) läks maksma 5,20 eurot!

Rooma lähistel on rannaküla - Lido di Ostia. Otsi sealt öömaja.