Gallinula

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Märtsis soojale maale

Abiellusime suvel ja kingiraha eest soovime reisile minna. Oleme keskealised (37n ja 50m), kära-kisa enda ümber väga ei tahaks (pean silmas laste rikkaid kohti). Tahaksime lihtsalt puhata ja mängida;-) Kuna põen psoriaasi, siis oleks soolane vesi ning päike parim. Eelarve hotelli ja söögi peale umbes 1200 euri. Kuhu soovitate minna?

Mnajh, Klaipedast Nidasse oli miski 50 km umbes, jalgrattaga annab vehkida. Auto ööpäev Nidas maksis viis litti, ehk 22.70 eeku. Päris "kesklinnas" aga maksis tund sama palju. Vilnjuse turupealt võib aga küll soodsalt riideid saada. Teiste linnade turuge ei külastanud. Samas Vilnjuse turg on külastamist väärt, sellist teist vist kuskil mujal ei ole. Aeg oleks nagu seisma jäänud, nii 20 aastat tagasi.

Nidas oli olemas ööpäevane parkla, aga jah sinna oli keeruline kohta leida. Kui aga koha leidsid, siis ei jõudnud me veel autot seisma jättagi, kui oli piletimüüja kõrval, maksmine sularahas, palju maksis ei mäleta kahjuks. Söögikohtade hinnad: keskmine praad 100 krooni, õlu 35 krooni.

Reisil käidud, aga järgmist "hotelli" küll ei soovita, lisaks kohutavatele ämblikele mis elamist ründasid oli seal ka äärmiselt must ja räpane, nt põrand oli just pesust märg aga laua peal oli tõsine kiht tolmu:( Ja hind oli päris kobe, arvestades seda et ei olnud ei auto parkimniskohta ega muud. Keeruline oli ka seda leida, tundus, et tuba oleks nagu ühistu poolt välja renditud. Aga jah, kole mustus saatis meid kogu reisi vältel.

www.balticvega.lt

Sõitsime juuli algul Vilniuse poole, öömaja jäigi saamata. Otsisme telkmispaiku, aga ikka täitsa mõttetu ja tühi koht oli. Lõpuks küsisme Statoili bensukast, kust soovitati minna Trakai lossi poole, kus pidi olema kena telklaager, teeääres silte nägime, sõitsime ka kuskile ja väga koledad künklikku teed aga telklat ei leidnud. Käisime hommikul Vilniuse turul, mis tehti kuuest (?) lahti ja võtsime suuna Kaunase poole. Kahju, kuigi oli plaanitud pikem päev Vilniuses. Aga edaspidi saime bensukatest palju kasulikku inffi:)

Käisime just nädal tagasi. Tallinn-Vilnius-Klaipeda-Nida-Palanga-Siaulai-Jürmala-Riia-Tallinn. Küsitud on Nida kohta siis teisi kohti ei kommenteeri. Oleneb kas olete seal öösel või ei. Pettumus oli see, et äärmiselt raske oli leida parkimiskoht, kuigi meil oli bronnitud "hotell", siis auto saime panna ca pool kilti eemale ja seda loomulikult lisa tasu eest. Palju nägime "raudus autosid". Aga Nida on kena, eriti liivadüünid. Teisalt seal on jubeeee suured ämmelgad((( Meie rentisime tunniks piraka jalgratta, kuhu mahtus 4 täiskasvanut + 1 laps, tund maksis 30 leedukat. Soovitan:) Kui aga Nidast tagasi sõita ja soovite näiteks delfinaariumisse minna (mis on üsna lähedal sadamale, st kus laev läheb Klaipedasse) siis meie saime seal "tünga". Nimelt panime navikasse aadressi ja jõudsimegi kenasti parkimisplatsile, läksime autost välja ja kohe ümbritses meid paar kutsarit, seletati et show halgab 15 minuti pärast ja delfinaariumisse on 2 km maad, mitte mingil juhul me jala ei jõua, aga nemad olid kenasti meid nõus ära viima 60 kohaliku raha eest, mis on täitsa pöörane! Me põiklesime,aga kuna järgmine etendus algas alles kahe tunni pärast, siis ei viitsinud seal kah passida, lõpuks tehti hind 50 kohalikku. Hakkasime rõõmsalt sõitma kui ühtäkki eesti numbriga auto mööda kihutas, tuli välja et delfinaariumi ees oli täitsa tasuta parkla. Miks oli teine parkla ennem, tõenäoliselt turisti lollitamiseks! Aga jah, kui lähete Klaipedast praamile siis tasute praami maksu, mingi 1 km söita saarel, tuleb tasuda keskkonnamaks.

Käisime Leedu tripil paar nädalat tagasi ja nii sinna minnes (öö oli), kui tagasi tulles üsna piiri lähedal küsiti dokumenti. Seega jäi mulje, et nagu leedukas "kiusaks". Lätis olid vaid halvad teed, eriti Ainaze kandis:(

Suured tänud teile, saime kohe palju targemaks :)

Tere!

Mis hotellis te Palangas olete ööbinud? Miks mitte kodumajutus? Mõtlesime, et kui läheme praamiga Nidale, siis kas ei oleks mõistlik sinna ööseks jääda, tundub kuidagi rohkem kui päev avastamist väärt:) Meil plaan minna 3.7

Gal