Rivo300

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
1 meeldimist
0 postitust / 9 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Paar päeva tagasi Küproselt, Ayia Napast.
Kes kõhkleb autot rentida, siis selleks on omajagu põhjust ka. Roolisolijale on parempoolse rooliga auto taltsutamine pahempoolses liikluses päris tõsine töö ja ringivaatamiseks aega suurt ei jagu. Pea peab pidevalt raalima, kuidas teha pöördeid, reastuda, ringteerežiimi hallata jpm.
Teed on tegelikult head ja kiirteel lubatud 100 km/h võib lugeda ka seal liikumise keskmiseks kiiruseks, Kõrval- ja mägiteed on kitsamad, aga siiski päris hea kvaliteediga.
Kõikjale ekskursioonibussid pole aga võimelised sõitma ja seepärast tasub valida rendiauto. ... Hinnad ca 40-50 €/pv (kui just bussi või maasturit rentida ei taha; cabriod on ka kõrgelt hinnatud). Bensiiniliiter hind ca 1,24€.
Auto rentimisel oli kummaline see, et soovitud rendiautot ennast pole tavaliselt kohapeal näha ega katsuda. Saad teada vaid auto margi, tehnilise iseloomustuse ja rendihinna. Sellelt pinnalt peab renditehingu otsustama ja mitte kaugemale kui järgmiseks päevaks.
Mõne päevaga saab aga sõidu selgeks, kuid pinge säilib ikkagi.
Siin küsiti kas saaks kuskilt juhiga autot rentida. Saab ja ilmselt ka 7-sele seltskonnale saaks (kui väikebussi rendimine omakasutusseei sobi). Nimelt on Ayia Napas (mujal neid ei kohanudki) sõitmas väga palju pikki mersu-taksosid (tavapärase kahe istmerea asemel kolm ja ka küljeuksi on 6. Usun, et saab kaubale.

Käidud. Mais, 4 aastat hiljem.Kes otsustab minna Kreetale samal ajal, peab arvestama sellega, et ega merevesi ikka ujumisküps veel ei ole. Rannas vaheldusid punased ja rohelised lipud, kui vesi oli ikkagi väga külm. Mai alguses, kui käisime, oli "talisuplejaid" võimalik ühe käe näppudel ülelugeda ja seda ka loetud tundide jooksul ja päikselistema kuumemate ilmadega. Ka 25-30 kraadised õhutemperatuurid ei taga suure mere kiiret soojenemist. Vette saab ikka kalendri põhjal ja alates juunist.
See eest on võimalik soodsalt rentida auto ja kulgeda üle saare igale poole. Kuhu sõita, peab ikkagi ise otsustama - kodutöö ja planeerimine ette. Vaateid ja vaatamisväärsuseid on saarel küllaga. Tõmba Kreeka kaart nutitelefoni ja sõida. Kõik eelkõneleja tarkused pidasid paika. Eriti mis puudutas sobiva rendiauto otsimist, leidmist ja valikut.

Lendasime eelkõnelejaga ilmselt samas lennukis. Oli meilgi plaan minna Samaria kanjonisse, aga otsustasime hoopis Irbose kanjoni kasuks. Nimelt saab seal ilma suuremate sekeldusteta ära käia ka rendiautoga. Pole vahet, kas alustad mere poolt (8 km pikkune teekond ja tõus algab ca 150 müp ja lõpeb ca 700 peal) või allamäge mere poole. Kohalikud veavad kanjoni külastajaid teid mööda kanjoni serval kulgevat 16 km-st elamusterikast teekonda algpunkti tagasi. Meie valisime mere suunas laskumise ja kanjoni lõpus sai sõita 5 euro eest karjakaupa lahtise kastiga autos algpunkti tagasi. Kes sellist transpordiliiki pelgas, sai ka "külataksoga" sõita, aga hind 1-4 inimesele oli siis 20 eurot.
Kanjone ronimiseks/laskumiseks on saarel veelgi, kuid kõik ei ole turistide jaoks tulvaliseks muudetud ja pileteid kõigis ei kasseerita.
Miks valisime Irbose? Oli kuulda, et paaril päeval oli olnud tugev tuul ja merel kõrge lainetus, mis tähendas seda, et ei suudetud garanteerida inimeste laevaga äravedu Samaria kanjoni merepoolsest otsast (maanteed sinna ei lähegi). See3ga ei lastudki inimesi seal rajale. Väidetavalt pidi Irbose kanjon olema kitsam, mis andis kanjonis liikumisel võimsama tunde. Kes läheb, peab leidma aega ringi (üles-) vaatamiseks. Erinevalt Samariast ei olnud Irbosel joogipunkte, aga piisab sellest, kui veepudel täidetuna kaasa võtta.

Saabusin mõne päeva eest Kreetalt ja oskan algatatud teemal vaid oma hotelli kohta kosta. Meilt kasseeriti 24 tunni eest 2 eurot wifi-levi eest. Saab osta ka 2, 3, 4 jne päeva, aga hind oli päeva kohta ikka sama. Iga ost tähendas tellitud ajaks kasutajanime ja parooli, mida sai kõikjal hotellis kasutada. Paraku sai selle vaid ühte seadmesse. Kui kaaslane tahab oma nutiseadmes eraldi netti kasutada, siis peab tema ka eraldi wifi-ostu tegema.
Mõnedes söögikohtades väljaspool hotelli oli vaba wifi täiesti saadaval.

Tänan "ankaly"!
Kui järgmise nädala alguses pühad segama ei kipu, siis oleme kanjonisse minejad.

Lihavõtted on kiriku ja usuga seotud pühad. See tähendab seda, et kirikutesse sissepääsemine on turistidele komplitseeritud. Vaevalt et selliste pühadega mingit pidu või tsirkust loota on. Usun, et peale kaubanduse on Kreetal tuhat muud võimalust puhkamiseks.
Plaanime paariks päevaks auto rentida ja saare ilu ise üles otsida.

Kui Samaria matka alguspunkti sõita ekskursiooni ostes e bussiga, kas siis needsamad vaated on ka bussist nähtavad? Kas bussid sõidavad sinna teist teed pidi? Loodame ikka neid vaateid ka nautida.
Kaiukas tabas minu nõrka kohta - mäed on mind alati lummanud ja kutsunud. Kui aga kõrgemale lumele minevat matkarada valida, kas siis ilma kassideta seal üldse liikuda saakski? On sellel rajal ka mingi nimetus, et teaks googeldada?

Palju tänu info eest! Samas vaatasin Samaria kodulehele, kus on kirjas, et tavaliselt avatakse matkarada 5.mail. Meie nädalane minek jääb ikkagi selle kuupäeva sisse ja loodame ikkagi minna. Kuidas iganes. See on saarel rändamise esimene eesmärk.

Küll oleks hea olnud nendele küsimustele vastust leida. Samaaria ekskursiooni tasub osta, sest rendiautoga seda elamust ei haara (algus ja lõpppunkt on erinevad ja autoteed matkatee lõppu ei lähegi. Kuskilt lugesin, et ca 16 km ja ligi 5 tunnise teekonna jooksul saab allikatest/kraanidest vett pudelisse tankida, aga süüa teekonna jooksul ei pakuta, ka inimasustust ei ole.
Loodan kodutööga aprilli lõpuks valmis saada, mil Kreetale läheme. Kes tahaks paaril päeval meie rendiautoga saart kaema tulla, andke teada. Kaks poole sajandi vanust inimest resideeruvad Rethymnoni lähedal Adele külas 30.04-07.05.