mistikrae

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Koroonaga seoses jäid ära mitu lendu:

- aprillis lennud Ryanairiga, raha tagasi saamisest pole kippu ega kõppu, kõiki päringuid eiratakse;

- mais AirBaltic, samuti pressitakse vouchereid ja vaatamata mitmekordsele küsimisele ei ole raha tagasi makstud;

- juunis Novatoursi reis, tänaseks on reisifirma tagastanud raha täies mahus;

- juulis on ära jäämas ka LOTiga lennud, hetkel sellega veel vaja tegeleda :)

Riski jutt meenutab mulle kunagist minekut Dominikaani, kus oli samuti mõte omapäi autoga ringi sõita ja saart uudistada. Foorumites olid hirrrrrrmsad jutud kohutavas seisukorras teedest ja sellest, kui hull liiklus.

Kohapeal selgus, et pealinnast tasus tõepoolest eemale hoida, kuid need "kohutavad" teed saarel olid vaat et paremad kui mõni kruusatee Lõuna-Eestis :) Lihtsalt terve saar polnud täis asfalteeritud kiirteid :)

Meie reisime lastega ja oleme väga palju Tais just omal käel autoga ringi sõitnud, sh läbinud vahetult pärast 2017.aasta üleujutust autoga teekonna marsruudil Hua Hin - Phuket, kus päev pärast üleujutust olid juba paigaldatud ajutised sillad üle jõgede jmt, st liiklus on väga hästi korraldatud.

Olles sõitnud nii Phuketis, maapiirkondades, Hua Hinis, kui ka Bangkokis, siis ainult viimane linna on tõesti koht, kuhu autoga vabatahtlikult liiklema ei läheks. Igal pool mujal on liiklus, millega peab harjuma, kuid mis on suures plaanis täiesti OK. Minu arvates on mitmeid-mitmeid kordi ohtlikum rentida Tais näiteks motorollerit - kahekuuse reisi jooksul nähtud laipadega õnnetute kokku lugemiseks ühe käe näppudest ei jagunud.

Ise oleme alati auto võtnud rental carsi kaudu.

Kui pikaks ajaks on plaan minna? Meie käisime lastega (küll oluliselt pisematega - 10 kuud ja 3,5 aastat) Yao Yail, kus veetsime 5 päeva. Hästi rahulik ja vaikne saar, kus aeg nagu seisaks. Liiklust palju ei ole, kohapeal leiab tõenäoliselt rentimiseks rollereid. Ise läksime enda autoga Phuketist (mis oli praami mõttes juba elamus omaette ja nõrganärvilistele ei soovita :)). Väga erilisi vaatamisväärsusi ei ole, aga on ehe, turistidest suhteliselt vähe mõjutatud elu. Suurt möllu sellelt saarelt ei leia. Meile meeldisid inimtühjad liivarannad mangroovimetsade vahel ja kautšukiistandused. Pakuti ka ATV tuure, millega oleks saanud minna kaema saare idakallast, aga meil see laste vanuse tõttu ei õnnestunud.
Kui oleks plaan pikemalt kusagile minna, siis pigem soovitaks kindlasti ka mõnusa vibe-iga Koh Lantat, kuhu saab 3-tunnise kiirpaadisõiduga ka Phuketist.

Meie olime pikemalt Tais 8-kuusega ja 3,5-sega ja aasta hiljem Siem Reap+Tai aasta vanemate lastega. Siem Reapi osas oli meie kogemus lastega see, et aega kulus templite peale rohkem kui ilma lasteta reisijate kogemus oli. Võtsime ise ka rahulikult ja ei kimanud mitut templit ühe päevaga läbi. Lisaks soovitan seal olles kindlasti minna ujuvkülasse. See oli täiesti teostatav käik ka kahe lapsega. 5 päeva kulub rahulikult võttes kenasti ära. Tais liikusime mõlemal aastal ringi rendiautoga BKK, Hua Hin ja edasi sõitsime paar päeva autoga rahulikult lõunasse saartele. Tagasi läheks lastega kindlasti Ko Lantale, sealne rütm ja elu-olu oli perepuhkuseks väga tore. Lennukiga saab lennata ka BKK -Krabi ja Krabi lennujaamast Lantale kas transfeeri või rendikaga.Siem Reapi osas veel soovitus varuda kindlasti kaasa lapsele sobivat sääsetõrjet ja ka mõni desinfitseeriv vahend kulub ära. Varasemalt oleme seiglenud seljakotiga ka mujal, aga Siem Reap oli esimene koht, kust saime nii nahahädasid kui ka üks pereliige Chikungunya viiruse.. Aga kui ettevaatusabinõud kasutusele võtta, siis igatahes väärt sihtkoht!

Meil oli marsruut HKG-Cebu-(laevaga Bohol)-Puerto Princesa-Manila-HGK. Kokku 250 eurot reisija kohta, ette ostsime 2 nädalat.

Manila jätaks uuesti minnes kindlasti vahele ja püüaks Busuangale minna.

Väga hea soovitus, tuleb nõustuda, et ise tehtud hästi tehtud :) Palju toredamad reisid on omalkäel siiani välja kukkunud, kui see üks kolmest elus seni tehtud pakettreisist - mõni aasta tagasi sõitsin emaga kõnealuse bürooga Egiptusesse. Olime valinud kindla hotelli, kus ka teised tuttavad olid, kuid lennujaamast sõidutati meid hoopiski mujale - hotelli, mille hind oli paketina oluliselt odavam kui meie valitu /loe: makstu. Põhjendus - meie hotellis pole vabu tube. Huvi pärast tegin siis pärast pikki vaidlusi kohaliku reisibüroo esindajaga (mis toimus meil konarlikus vene keeles, kuigi lubati ka eestikeelset teenindust :)) telefonikõne meie algsesse hotelli. Üllatus-üllatus tube jagus.. Asja saime lahendatud alles Eesti kontorisse helistades, mille järel kaks päeva hiljem meid valitud hotelli viidi. Sarnast muret olen ka hiljem kuulnud, et ostad ühe versiooni, aga kohapeal saad siiski loteriimajutuse osaliseks :) Aga olgem ausad - kui juba oled valinud pakettreisi, siis tegelikult oleks ikka hea meel, kui saad selle, mille eest reisibüroole teenusena maksad. Seega pean oma ainukese kogemuse põhjal nõustuma paraku nendega, ke on väike kahtlus, et tegu pole just kõige ausama bürooga.

Floridas on Everglades'i rahvuspark - http://www.nps.gov/ever/index.htm Kui olete loodusesõbrad, siis igati soovitan, väga äge elamus. Väga kena peaks olema ka Key West, aga seal pole ise käinud.

Kui auto rendite ja sõidate Samanast eemale Sosua/Cabarete poole, siis soovitan kindlasti sellist kohta: http://www.moon.com/destinations/dominican-republic/the-north-coast/west-puerto-plata/salto-del-rio-damajagua-27-charcos Äärmiselt äge elamus! Kui enne on pikalt sadanud, siis tasub kaaluda, kas minna või mitte, sest võib päris ohtlik olla. Meie käisime veebruari alguses keskmise veetasemega päeval ja kahtlemata oli see üks reisi tipphetki, mida on päris keeruline sõnadesse panna :) Tee Samanast Sosuasse on ka väga kena - kulgeb kilomeetreid palmide vahel piki rannikut.. 100% olen nõus Brutega - seigelge, käige ringi, seal saarel on, mida avastada! Kui jääte Samanale ja kaugemale ei jõua minna, siis Las Terrenas ja Las Galeras on kindlasti ka külastamist väärt!

Naasnud just 2 nädalat tagasi Dominikaanist, siis vaidlen eelpool kirjutajatele vastu. Olen ise paras "jänes" ja lugesin eelnevalt samuti igasugu hirmujutte omal käel saarel reisimise kohta, kuid tuleb tunnistada, et erinevalt Jamaikast jt saartest, on Dominikaan omal käel reisimiseks täiesti ohutu. Meie lendasime kohale ja ainuke asi, mis oli eelnevalt broneeritud, oli auto. Öömajad olime umbkaudu foorumitest valmis vaadanud, aga kohapeal leidsime mitmes kohas veelgi toredamaid kohti. Ma pole nõus Edisoniga, kes arvab, et väljapool turistialasid saarel midagi vaadata ei ole - ilusaimad rannad ei asu sugugi mitte hotellipiirkondades, vaid just eemal, üksikutes kohtades. Saare looduslik ilu on kohati täiesti lummav. Loodus on ka äärmiselt vaheldusrikas - lopsakad palmimetsad vahelduvad kaktusi täis mägedega. Elu väljaspool resorte on igati soodne - väga korraliku öömaja kahele rannas saab juba 20usdi eest. Kui niisama rannas tahta olla, siis soovitan võtta pakettreisi Hurghadasse :) Autoga ringi sõitmise kohta lugesime eelnevalt foorumitest hirmujutte.. Tegelikkuses poleks neljarattaveolist masinat vajagi olnud, igale poole sai kenasti kohale. Jah, teed on põhjas, eelkõige Samana kandis äärmiselt auklikud ja suuuuur löökauk võib olla ka kõige ootamatumas kohas, aga muud hullu pole. Tuleb harjuda sadade mootorratastega ja vältida tipptunnil pealinnas sõitu (jah, see OLI hirmus :)). Muus osas soovitan julgelt (ja muidugi mõistlikult) ringi seigelda! Saarel on palju-palju, mida vaadata!