mistikrae

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi


4 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari

Viimased kommentaarid

Meie olime pikemalt Tais 8-kuusega ja 3,5-sega ja aasta hiljem Siem Reap+Tai aasta vanemate lastega. Siem Reapi osas oli meie kogemus lastega see, et aega kulus templite peale rohkem kui ilma lasteta reisijate kogemus oli. Võtsime ise ka rahulikult ja ei kimanud mitut templit ühe päevaga läbi. Lisaks soovitan seal olles kindlasti minna ujuvkülasse. See oli täiesti teostatav käik ka kahe lapsega. 5 päeva kulub rahulikult võttes kenasti ära. Tais liikusime mõlemal aastal ringi rendiautoga BKK, Hua Hin ja edasi sõitsime paar päeva autoga rahulikult lõunasse saartele. Tagasi läheks lastega kindlasti Ko Lantale, sealne rütm ja elu-olu oli perepuhkuseks väga tore. Lennukiga saab lennata ka BKK -Krabi ja Krabi lennujaamast Lantale kas transfeeri või rendikaga.


Siem Reapi osas veel soovitus varuda kindlasti kaasa lapsele sobivat sääsetõrjet ja ka mõni desinfitseeriv vahend kulub ära. Varasemalt oleme seiglenud seljakotiga ka mujal, aga Siem Reap oli esimene koht, kust saime nii nahahädasid kui ka üks pereliige Chikungunya viiruse.. Aga kui ettevaatusabinõud kasutusele võtta, siis igatahes väärt sihtkoht!

Meil oli marsruut HKG-Cebu-(laevaga Bohol)-Puerto Princesa-Manila-HGK.
Kokku 250 eurot reisija kohta, ette ostsime 2 nädalat.

Manila jätaks uuesti minnes kindlasti vahele ja püüaks Busuangale minna.

Väga hea soovitus, tuleb nõustuda, et ise tehtud hästi tehtud :)
Palju toredamad reisid on omalkäel siiani välja kukkunud, kui see üks kolmest elus seni tehtud pakettreisist - mõni aasta tagasi sõitsin emaga kõnealuse bürooga Egiptusesse. Olime valinud kindla hotelli, kus ka teised tuttavad olid, kuid lennujaamast sõidutati meid hoopiski mujale - hotelli, mille hind oli paketina oluliselt odavam kui meie valitu /loe: makstu. Põhjendus - meie hotellis pole vabu tube. Huvi pärast tegin siis pärast pikki vaidlusi kohaliku reisibüroo esindajaga (mis toimus meil konarlikus vene keeles, kuigi lubati ka eestikeelset teenindust :)) telefonikõne meie algsesse hotelli.
Üllatus-üllatus tube jagus..
Asja saime lahendatud alles Eesti kontorisse helistades, mille järel kaks päeva hiljem meid valitud hotelli viidi. Sarnast muret olen ka hiljem kuulnud, et ostad ühe versiooni, aga kohapeal saad siiski loteriimajutuse osaliseks :) Aga olgem ausad - kui juba oled valinud pakettreisi, siis tegelikult oleks ikka hea meel, kui saad selle, mille eest reisibüroole teenusena maksad.
Seega pean oma ainukese kogemuse põhjal nõustuma paraku nendega, ke on väike kahtlus, et tegu pole just kõige ausama bürooga.

Floridas on Everglades'i rahvuspark - http://www.nps.gov/ever/index.htm
Kui olete loodusesõbrad, siis igati soovitan, väga äge elamus.
Väga kena peaks olema ka Key West, aga seal pole ise käinud.

Kui auto rendite ja sõidate Samanast eemale Sosua/Cabarete poole, siis soovitan kindlasti sellist kohta: http://www.moon.com/destinations/dominican-republic/the-north-coast/west-puerto-plata/salto-del-rio-damajagua-27-charcos
Äärmiselt äge elamus! Kui enne on pikalt sadanud, siis tasub kaaluda, kas minna või mitte, sest võib päris ohtlik olla. Meie käisime veebruari alguses keskmise veetasemega päeval ja kahtlemata oli see üks reisi tipphetki, mida on päris keeruline sõnadesse panna :)
Tee Samanast Sosuasse on ka väga kena - kulgeb kilomeetreid palmide vahel piki rannikut..
100% olen nõus Brutega - seigelge, käige ringi, seal saarel on, mida avastada! Kui jääte Samanale ja kaugemale ei jõua minna, siis Las Terrenas ja Las Galeras on kindlasti ka külastamist väärt!

Naasnud just 2 nädalat tagasi Dominikaanist, siis vaidlen eelpool kirjutajatele vastu. Olen ise paras "jänes" ja lugesin eelnevalt samuti igasugu hirmujutte omal käel saarel reisimise kohta, kuid tuleb tunnistada, et erinevalt Jamaikast jt saartest, on Dominikaan omal käel reisimiseks täiesti ohutu. Meie lendasime kohale ja ainuke asi, mis oli eelnevalt broneeritud, oli auto. Öömajad olime umbkaudu foorumitest valmis vaadanud, aga kohapeal leidsime mitmes kohas veelgi toredamaid kohti.
Ma pole nõus Edisoniga, kes arvab, et väljapool turistialasid saarel midagi vaadata ei ole - ilusaimad rannad ei asu sugugi mitte hotellipiirkondades, vaid just eemal, üksikutes kohtades. Saare looduslik ilu on kohati täiesti lummav. Loodus on ka äärmiselt vaheldusrikas - lopsakad palmimetsad vahelduvad kaktusi täis mägedega.
Elu väljaspool resorte on igati soodne - väga korraliku öömaja kahele rannas saab juba 20usdi eest. Kui niisama rannas tahta olla, siis soovitan võtta pakettreisi Hurghadasse :)
Autoga ringi sõitmise kohta lugesime eelnevalt foorumitest hirmujutte.. Tegelikkuses poleks neljarattaveolist masinat vajagi olnud, igale poole sai kenasti kohale. Jah, teed on põhjas, eelkõige Samana kandis äärmiselt auklikud ja suuuuur löökauk võib olla ka kõige ootamatumas kohas, aga muud hullu pole. Tuleb harjuda sadade mootorratastega ja vältida tipptunnil pealinnas sõitu (jah, see OLI hirmus :)). Muus osas soovitan julgelt (ja muidugi mõistlikult) ringi seigelda!
Saarel on palju-palju, mida vaadata!