liifer

Reisisell, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
1 postitust / 8 kommentaari
1 (0.2%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ma ju mainisin, et see teema pole tähenorijatele. Ma arvan, et minu tekstis esineb palju rohkem vigu kui see õnnetu postimees väikese tähega. Sinu jutt on lihtsalt nii üleolev ja pealegi pole sa ühelegi minu küsimusele vastanud. Ühesõnaga sinu postitustest pole mitte mingit kasu. Õnneks on siin ka väga palju kasulikku infot, mille eest ma ka väga tänulik olen.

Aga eks ma käin ära, siis näeb. Ma usun, et me saame suurepäraselt hakkama ja miks ma ei peaks olema enesekindel. Olen piisavalt reisinud, et igalpool hakkama saada. Kui inimesed käivad häälega pool Euroopat läbi, mis siis minul põdeda.

Kindlasti panen kõik kirja ja riputan siia üles...

Mis ajast trip.ee kasutajanime vanus ja postituste arv määrab inimese reisikogemused?! Olen piisavalt reisinud, aga kuna Euroopa roadtrip on esmakordne, siis mõtlesin infot küsida.

Snoop, ma saan aru, et postimehes on praegu madalseis ja kommenteerida nagu midagi polegi. See ei tähenda, et sa pead siin oma sappi pritsimise vajadusi rahuldama. Kui sul tõesti on nii palju raha, et ööbida igapäev luksushotellides, siis palun väga. Ma ei saa aru, mis see minu reisi puutub?!

Moraal oli selles, et kui tahad odavalt reisida, siis kasuta ökonoomset autot. Sest transport on roadtripi puhul üks suuremaid kuluallikaid. Inimene küsis ja ma vastasin.

Ma ei viitsi rohkem su peale aega raisata, tarka sealt ei tule nii kui nii midagi. Edaspidi kustutan ka stiilis "ma olen äss ja sina loll rott" postitused.

Auto võtab keskmisel 6 liitrit diislit sajale. Enamus sõidust maanteel seega ca 5,5 sajale. Liitri hind on Euroopas ca 19 krooni. Phm kilomeetri hind tuleb ca 1 kroon. Kokkku on sõitmist umbes 7000 km ehk 7k krooni läheb kütusele ja lisaks siis teemkasud. Viie inimese peale 10k.

Itaalia tuleb vist ikka välja jätta, ajaliselt läheb muidu kiireks.

Siit moraal, muretsege endale ökonoomne auto. Näiteks diiselmootoriga Volvo V70.

Reisi alguses ja lõpus jutiga 1500-2000 km autoga kolme peale on nohu. Peale seda jällegi on liikumine kindlasti mugavam kui kompsudega yhest kohast ühistranspordiga teise kohta rändamine. Autoga kogu reis ca 2000 krooni nägu. Lennuk koos lisatranspordiga tuleb kindlasti kordades kallim. Mis ma siin ikka seletan, sai mainitud, et roadtrip. Mis roadtrippi ikka lennukiga teed.

Rahalises mõttes on kindlasti autoga odavam ja mugavam, siin pole küsimustki...

Kui ikka sellised linnad jäävad tee peale, siis peaks ikka läbi astuma. Ses suhtes ei viitsi turismimekadesse ronida ala kuskil mustmiljon inimest pluss rannas vahtida või ööklubides jõlkuda. Eks maailmaimed tuleb ikka üle vaadata. Looduse all mõtlen kauneid telkimiskohti jms.

Vaatasin, et F1 on täitsa Pariisis sees olemas ja metrooga pole probleem 15 minutit sõita. Ma tahaks näha neid inimesi, kes 100 euri per nina hotellides ööbivad 2,5 nädalasel tripil.

Ühesõnaga, tähti pole mõtet ka närida...kui midagi tarka pole öelda, siis jäta ütlemata...

Kuna planeerin ise ka reisi läbi Prantsusmaa, siis leidsin ühe hea lehe telkimiskohtade kohta. Väga mugav kasutada. Telkimiskoht ca 20 eurot. Tundub, et seal on lisaks platsile hinna sees ka erinevaid lisasid. Samas kasutaja Infinity soovitas ööbida F1 hotellides. Hinnad ca 30 eurot tuba.

http://www.campingfrance.com/UK/
http://www.hotelformule1.com/

Muideks, eelpool mainitud F1 hotellid on ka Pariisis olemas odava hinnaga, kus on võimalik samas autot ka hotelli hoovis parkida.

Teistele küsimustele otsin isegi vastuseid.

Ise planeerin St Tropezist kandis umbes 6-7. augustil liikuda. Lisaks, tahan Millau viadukti näha. See jääb teil ka suht tee peale. Teil tuleb ca 70 km ring sisse ja viadukti ületamiseks tuleb nutsu ka ilmselt maksta.

http://en.wikipedia.org/wiki/Millau_Viaduct

Edu.

Suured tänud soovituste eest. Eriti F1 hotellinduse asi. Kas tõesti on 35 euri eest kolmene tuba reaalsus? Tundub kuidagi liiga odav. Kas tingimused on muidu OK?

Panin mingi konkreetsema plaani paikka ja vb keegi vaatab üle ja kommenteerib, kas asi on reaalne ajalisel.

1-2. Tartu - Berliin, ~1400km, 20 tundi (seda varemgi tehtud). Berliinis plaan ööbida puhtalt puhkuse mõttes tuttava juures.
2-5. Berliin - Amsterdam, 800 km, 7 tundi. Amsterdamis 3 ööd. Oskab keegi soovitada mingit tegevust peale "kohvi joomise"?! Lõbustuspark vms?
5-7. Amsterdam - Pariis, 500 km, 5 tundi. Kaks ööd Pariisis. Eiffeli torn, Louvre, Notre-Dame, Bastille, Pantheon.
7-9. Pariis - Lääne-Prantsusmaa, 500 km, 5 tundi, 40 Euri teemaksud.(oskab äkki keegi mingit lahedat linnaksest ookeani ääres soovitada? Muidu vist mõtlesin La Rochelle kantti. Muideks leidsin koduka, kus telkimiskohad kõik olemas.

http://www.campingfrance.com/UK/

Hinnad ca 20-30 euri. Phm sama kallis, mis F1's. Samas vahelduseks kuskil mätta otsas paras pekki grillida.
9-12. Lääne-Prantsusmaa - Nizza, 1000 km, 10 tundi, 80 euri teemaksud. Peaks siin vist ühe päeva kuskil vahepeatuse tegema?! Millau vidukti kõrval telk püsti?! Lõunas on vist peris mitu veeparki?! Kas kellegil on kogemusi?
12-13. Nizza - Monaco - Itaalia Liguira provints, 100-200 km, 1-2 tundi. Kolaks Monacos natukene ja siis Itaaliasse telkima.

http://www.campeggi.com/en/camping_liguria.html

Siin samuti ca 25 euri telkimine.
13-14. Liguira - Veneetsia, 550 km, 6 tundi, 40 euri teemaksudeks. Veneetsias parkimine 20 Euri, hostel 35 per nina. Odavamat ei leidnud. Oskab keegi midagi soovitada ööbimise seisukohast? Olen varem ka käinud, aga siis olin dormis. Toona vedas toakaaslastega, käisime veel koos õlut joomas. Samas seekord tahaks privaatsemalt ikka olla.
14-15. Veneetsia - Lõuna-Saksamaa (Neuschwanstein Castle), 600 km, 6 tundi, 25 euri Itaalias ja Austria vinjett 8 euri.
15-16. Lõuna-Saksamaa-Dresden, 600 km, 5 tundi. Puhkus enne kojusõitu.
16-17. Berliin - Tartu, 1400 km, 20 tundi. jutti.

Tuleb siiski 3 päeva lisaks näpistada. Samas kui sõidud jätta hommikul 10-16, siis ei tohiks paljust ilma jääma. Palavaga hea jahedas autos reisi nautida. Ilmselt ca 200 euri tuleb siiski maantee meeste kassase jätta. Tundub, et külateid pidi võib aja vähemalt kahega korrutada.

GPS on muideks ka täitsa olemas. Ega muidu ei kujutaks asja ette. Plaanis läpakas ja inverter ka kaasa võtta. Saab hädapärast autoroute'i kasutada. Kas kuskil tasuta wi-fi lootus ka on?

Seda ka veel, et kuidas teemaksude tasumine käib? Mastercard deebetkaardiga (SEB), Visa electron (SEB) olemas, või parem sulas? Kas need kaardid toimivad? Ei tahaks kuskil tolliputka juures lolli näoga vahtida pool päeva.

Ette tänades,

Margo